Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok?! Olyan anyukák...

Tapasztalatok?! Olyan anyukák tapasztalatai, tanácsai érdekelnének, akiknek csecsemője (2-3hónapos) keveset evett, nem akart enni, (inkább tápszeres).

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve,a kislányom 11 hetes,3 hete egyszerűen nem érdekli az evés. Azt a kicsit is úgy kell szinte "beletuszkolni".Nem sír,teljesen jókedvű baba. A súlyeséstől tartok a legjobban.
2015. jan. 10. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Régi szállóige gyermekorvosok között, hogy "Gyerek étel mellett még nem halt éhen."

Úgyhogy ne stresszeld magad, neki is lehet változó az étvágya. Ha nincs szervi baja, akkor hagyd, eszik a saját ütemében.

2015. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az én fiammal is volt ilyen. kb 50-70ml-t evett a 120-150ml helyett. de pár héten belül elmúlt. most 5hós, megint küzdünk egy hete az evéssel. előtte 180-210ml-t evett most örülök ha a 150ml-t megeszi, de sokszor abból is hagy 50ml-t. én nem látok rajta gondot, jó kedvű, aludni is alszik, éjszakák is olyanok 100ml tápszerrel mint mikor 180ml-t evett vacsira. tehát ez ilyen időszak, de orvos, védőnő nem mondott rá semmit. minden hónapban jól hízott, egyedül az első hónapban nem mikor a szopizással küzdöttünk. tehát ha nem kéri akkor ne erőltesd, végül is ha nem kéri...én is kb 2-3x megkínálom még hátha, meg büfiztetem stb, de egyből kilöki a cumit.
2015. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos,nem eszik 😞 4 óra után 30ml-t evett.....
2015. jan. 11. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Bukás van nála? esetleg evés közben félre nyelés? Evés utáni sok büfi vagy nehezebben büfizik? Nálunk reflux miatt volt ilyen. Nekem tömni kellett a kajával,sokszor keveset alapon. 1 hónapos korában a születési súlyához képest ő esett,igaz akkor anyatejes volt. Most fél éves,de van nála olyan most is,hogy valamikor 210 milit eszik,máskor meg 90 mili csúszik le nála,de már szépen hízik.
2015. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiammal is ez volt a helyzet ennyi idősen, most 4 hónapos. Akkor a "minimumot" gyarapodta csak. A gyermekorvos tanácsára tápszert váltottunk többször is, az sem hozott eredményt. Viszont rapszodikus volt a dolog, de nem tudtuk mihez kötni, befolyásolni. Aztán egyszer csak elmúlt. Most kezdtük a hozzátáplálást, ez úgy tűnik meghozta az étvágyát. Valamelyik nap 790 ml-t evett összesen és most fürdés után mértük, 170g-ot gyarapodott kedd óta!

Kitartás, ez az időszak is véget fog érni! :)

2015. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem bukik,nem hasfájós,minden rendben ezen a téren. A 6.tápinál tartunk,a 8.féle cumisüveg...szóval én is a csodára várok
2015. jan. 11. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!