Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom nagyon...

4 hónapos kislányom nagyon keveset eszik! Mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Már egy ideje küzdök ezzel. Eleinte kapott tápszert és tejet, aztán volt egy időszak, amikor csak szopizott, de észrevettem, hogy keveset hízott, a dokinő tanácsára újra kapott tápszert, DE úgy veszem észre, hogy a legnagyobb baj, hogy keveset eszik! Nagyon hajlok rá, hogy teljesen elhagyom a szopit, mert nem nagyon van már tejem, követhetetlen, hogy mennyit eszik. Ráadásul tök rendszertelenül. A lényeg tényleg, hogy keveset eszik. Me eddig ennyit:

7:30cici, 8:45cici, 9:30 cici, de csak néhány perc.

12 90g táp, 13:45cici

15 cici, de csak pár korty

16:15 90g táp, utána cici

Ma még majd 7-8 körül fog enni, aztán alszik reggelig. A cicizések szerintem jó esetben is csak kb 50-100g lehet, de inkább kevesebb. Mi lehet a baja? Illetve valahogy rendszert kéne csinálni, mert utálom, hogy állandóan kínálgatom, készenlétben állok, hogy vajon nem enne-e. Így nehéz bárhová menni. A nagyobbik szinte az elejétől tápszeres volt, egész jól be is állt a 3-4 órás etetés.


2014. okt. 22. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem hízik rendesen (orvos szerint), akkor tápszer, mert nem elég tápláló a tejed neki.
2014. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem érthető, amit írtam, de tápszert sem nagyon eszi. Abból is a legtöbb, amit egyszerre megevett 130ml, pedig már ennél többet kéne ennie. Most este pl evett 50-et és nem akart többet, cicizni akart, de abból túl sok nem jött és nyilván, ha a kaja miatt kellett volna, akkor megeszi a tápszert is. Azt nem írtam le elég érthetően, hogy állandóan kínálgatom, vagy cicivel vagy táppal. Állandóan öntöm ki a feleslegesen elkészített tápszert, mert nem eszik. Azért köszi a választ!
2014. okt. 23. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Kislányunk is ilyen volt.de ő a tápszert nem ette.egy évesen volt 7,5 kiló,most 14 4,5 éves.
2014. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az új választ. Hát egyre jobban aggódom, ma pl. evett 380 tápszert és 2X cicizett, de az nem lehetett több max, 100, de szerintem annyi sem. Most csütörtök óta, talán még fogyott is. Tegnap óta náthás, azt még megvárom, hogy elmúlik és utána, hátha kicsit jobban eszik, mert ez most kevesebb, ennél valamivel többet szokott enni és viszem az orvoshoz. Nagyon vékony a kislányod? A nagyobbik fél évesen volt 7kg, most 2,5 évesen 14. Ő mondjuk nagyobb súllyal is született (3800g). Ha azt nézem, hogy jövő héten lesz 5 hónapos, 2950-nel született és most 5900g az végülis nem olyan rossz, de ez a nem evés ez durva.
2014. nov. 16. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele:) Hagyd hogy szopizzon amennyit akar:) Fiam is már másfél éves,11 kiló. s szintén szopizik,van hogy 5 perc,van h 2 szivás:( Ne aggódj:) A lányunk kicsit vékony,de nem vészes.. Neki kiderült b12 hiánya van,havi 1 szuri...
2014. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én 3 hónapos fiam is meg van fázva és eddig zabagép volt, most nem úgy eszik. Szerintem nálatok ez most még külön rontja a helyzetet. Az enyémnek fáj a torka és gondolom nem akar nyelni. Mondjuk majdnem 7 kiló, van miből kiböjtölni a náthát :P

Ha esetleg van otthon mérleged, akkor tedd rá szopi előtt és után, akkor látod, hogy mennyit eszik. Lehet, hogy meglepődsz, hogy nem is olyan kevés az.

Az enyém 3-4 óránként 120-at. Az napi 800-850 ml tápszer. Ha a babád nappal óránként, kétóránként csak 70-80 ml-t eszik is, már akkor is 700-800 ml körül fogyaszt. Szerintem ne aggódj, ráadásul nem is olyan nagy súlyú, hogy ennél többet kéne ennie.

Az enyémnek úgy számolom, hogy testsúlykilogrammonként 1,3 osztva az étkezések számával. 7*1,3=9,1 9,1/7=1,3

Tehát a fiamnak 130 ml-t kéne ennie, de én picit kevesebbet adok, mert ő a másik véglet és ha megkapja az adagját, akkor fáj a hasa. Picit alatta kell tartanom.

2014. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha a lányod 10-szer eszik naponta, akkor a mostani súlyához étkezésenként 76-77 ml a megfelelő mennyiség. (Nyilván átlagosan, ha valamikor 50, máskor meg 90 az is tökéletes.)

2014. nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én babám is 4hónapos.

Az utolsó 1hónapban Ő is kevesebbet evett és kevesebbet is hízott.

Viszont azt írják mindenhol,hogy ez normális-mármint,hogy 4hónap körül kicsit leáll a hízás.

Ilyenkor elég HAVI 200gr hízás is.

A cicit nem csak azért kéri mert éhes,hanem azért is mert szomjas vagy csak megnyugtatja.

Azt nem írtad,hogy iszik-e valamit vagy hogy van-e mindennap széklete.

Az én babámnak kb.3-7 naponként van széklete és mikor kakilt akkor utána jobban és többet eszik.

Egyébként ha átalussza az éjszakát,mosolygós nappal akkor valószinüleg elégedett és nyugodt.

Én nem változtatnék a helyedben.

Esetleg amit én csináltam-hogy anyatej és ez mellé gyümi vagy sütőtök püré.

Kitartás:)

2014. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!