Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám hasfájós. Félig...

3 hetes babám hasfájós. Félig tápszeres, félig anyatejes. Hogy segíthetnék rajta? A torna nem vállt be.

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Sok és hosszú büfizetetés, Infacol / Espumisan vagy egyéb gyógyszertári készítmény?
2015. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Köménymag tea?

Büfizni, kakilni tud?

2015. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kloetta ***** válasza:

biogaia csepp! kicsit drágább mint az espumizan + egyebek, de nem bukik tőle és hatékonyabb.

3 hónapos korukig általában kinövik a hasfájást, én is kb addig adtam neki, nagyon sokat segített.

tornáztasd attól minden nap és próbáld minden kaja után büfiztetni.

2015. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a biogaia és az infacol is használt. Kellett pár nap amire kalakult a hatásuk. Az infacol jobban bevált icit, mert sokkal többet pukizik tőle. Először napi kétszer adtam neki, majd kb 5 nap el teltével már csak napi egyszer és azóta nincs sírás 😊
2015. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miért fáj a hasa. Ha puffad, akkor espumisan, vagy infacol. Ha a laktózt emészti nehezen, akkor a tápiba belekeversz laktáz enzimet (pl colief csepp). Ha ez sem válik be, akkor meg lehet próbálni valamilyen probiotikumot.

Mindemellett az idő fog rajta segíteni, mint nálunk is. 6 hetes korára jelentősen mérséklődött a kínlódás. Sajnos az első gyerkőcnél tovább tartott, de nála sem maradt örökké:) Kitartás!

2015. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy ő már a második babám,de az elsővel semmi gondom nem volt,ezért vagyok tehetetlen.

Az espumisan nem vállt be sajnos.

A biogaia-t hol lehet kapni?Gyógyszertárba?Az nagyon jó lenne,ha a "bukásra" is jó lenne,mert borzasztóan hányós...

Bár lehet az én hibám,mert lehet túl etetem???Anytej után még 60 ml tápszert szoktam neki adni.Ti mennyit adtatok a babátoknak???

2015. jan. 12. 10:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyit szopizik, hogy utána adsz még neki tápszert????
2015. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A bukás természetes dolog a babáknál, nem csak a túletetés miatt van, hanem alkati dolog is:) Ha szopi közben sok levegőt nyel, akkor az kiszorítja a felette lévő tejet. Majd kinövi ezt is. Akkor van gond, ha súlyvesztéssel jár. DE erre a gyerekorvos figyel.

Nagyon nagy kín a hasfájás a szülőknek is, nálam az első babánál a tejem ment rá, mert én is szörnyen feszült voltam miatta.. borzasztó látni, ahogyan szenved a kicsi. A másodiknál már rutinosabb voltam, nem stresszeltem, tudtam, hogy vannak ilyen babák. El is múlt nála pár hét múlva. Biogaia a patikában kapható.

2015. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Ami nálunk bevállt: Infacol plusz Gripe Water (vaterán lehet venni amit már 1 hós babának lehet adni), szélcső (nem tartottam jó megoldásnak előtte de most kénytelen voltam használni és sokat segített, most 3 hós a kislányom és amint elmúlt a hasfájós időszak azóta egyedül kakil, szóval nem szokott hozzá a szélcsövezéshez), kamillás-cukros tea (nálunk együtt járt a nehezen kakilással a hasfájás, a tea sokat segített, a filtert enyhén mártottam a vízbe és 1 kocka cukrot raktam fél liter teához), édeskömény tea kisfiamnál nagyon bevált, kislányomnál nem. Esetleg tápszer váltás.
2015. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A Bio Gaia-t választottam,úgy látszik,hogy bevált!


:)

2015. jan. 22. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!