Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg egyedul lennenk? 6...

Tenyleg egyedul lennenk? 6 hosan meg mindig extrem hasfajos, egesz nap orditos, ejjel tobbszor visitva kelos, erosen refluxos baba.

Figyelt kérdés
Korulottem 7 ismerosunknek babajanal egyiknel sincs semmi problema,nalunk miert van minden de minden? En csinalok valamit rosszul? Brutal hasfajos a lanyom,olyan erosen es hangosakat pukizik es elotte megallas nelkul visit.ejjel is pukira ebred pedig minden egyes tejfeherje es laktozmentes tejbe kap cseppeket.nem szorulasos egyebkent.elkezdtuk a hozzataplalat 5 hosan.ma kapott 3 kiskanal spenotot utana 3 oran keresztul visitott,pukizott.tegnap elott sutotok puret ami masnap egy az egybe a szekleteben volt.valakinek otlete mi baja lehet vagy valami emesztesre gyogyszer kene? Dokink,gasztros semmit nem mondanak,tesznek.
2014. nov. 20. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Enyémek is hasfájósak, a nagyobbiknál 8 hónaposan múlt el amikor elkezdett mászni(kimozogta a gázokat), a kisebbiknél még küzdünk, 7,5 hónapos de még csak forog. Nem ordít egész nap, de az éjszakák kemények, van hogy 2-3 órát alszok még mindig. Felébred, puki, sírás, cipelem, elalszik, 20 perc múlva felébred, puki stb, és ez megy reggelig. Anyatejes, alig eszek pár dolgot, mégis fáj a pocakja. De ha bekockáztatnék egy karika hagymát, na begolyóznának a szomszédok is az ordítástól. A nagytesója dettó ugyanilyen volt. A sütőtökkel vigyázz, nálunk mindkettő ordított tőle, de az én hasam is fáj tőle, kipróbáltam. Szerintem ha jobban elkezd mozogni, enyhül a hasfájás.
2014. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, vannak ilyen babák.

Enyém 7 hónapos koráig volt olyan, mint a tiéd. Volt időnk végigpróbálni az összes létező csodaszert, az összes doki azt mondta: ez még belefér, türelem...

Infacolt adtam neki végig, még most is kapja néha. Kúraszerűen a BonoLact is jó. De nem múlt el a hasfájás, már idegileg kész voltam.

7 hónapos volt, amikor szabályosan négykézláb elkezdett mászni, onnantól szűnt meg ez a hasfájás.

Próbáld meg kitapasztalni, melyik az az 1-2 gyümölcs-zöldség, ami a babádnak is jó. Pl. az én gyerekem a sütőtököt, körtét, szilvát ette hasfájás nélkül, pedig az utóbbi kettő több babát puffaszt.

Sok anyukával beszéltem a rokonságban, mindenki csak kinevet a mai napig, nem értik, hogy mit borultam ki egy babától :( Miért nem tettem be a kiságyba üvölteni, rázártam volna az ajtót és elaludt volna. Hát, nekik tény, nem volt hasfájós a gyerek.

Viszont két barátnőm hasonlóképpen járt, az egyiknek 1 éves korára múlt el, másiknak 6-8 hónapos volt már a kisfiú. Na ők megértettek! Tudták, milyen nehéz, sokat segítettek lelkileg már csak azzal, hogy elmondhattam nekik a gondolataimat anélkül, hogy körberöhögnek.

Sok-sok szeretet és türelem kell még a babádhoz, használd ki azt a párszor 5 percet is amíg nem sír, játsszatok, fejleszd! És ha volt hobbid régebben, intézd el, hogy hetente tudj azzal foglalkozni egy kicsit, akár egy órára is. A gyereked nélkül. Nagyon nehéz időszak, de ahogy fejlődik a babád, csak jobb lesz!

2014. nov. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Azt elfelejtettem mondani, hogy lassan egy éves az enyém, de azóta sem aludtam 2-3 óránál többet egy huzamban :) A napi alvásigényem leredukálódott összesen 6 órára. Mivel ilyen sok hónapig ölben volt a gyerekem, ringatva, karon sétálva, most olyan, hogy megállás nélkül mászik rám. Utánam jön sírva, ha kettőt lépek tőle :(( Így is nehéz, mert esténként apa sem kell... Szóval kitartás!
2014. nov. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jajj én is teljesen megértelek titeket. Én kislányom is hat hónapos múlt, és még mindig szenvedünk. Az éjszakák brutálisak. Van, hogy 20-30 perceket sikerül aludni, ez megy már nagyon rég. Zombi vagyok. Én sem hagyom sírni, hiszen nem hisztiről van szó, hanem szegénynek görcsei vannak.

Megviselik a pukik, amik éjszakára még rosszabbak. Nekünk is nehezen megy a hozzátáplálás.

A sima szopik is néha szenvedések, mert rögtön beindul a bélmozgás, pukik, emiat sokszor felsír.

Akinek nem volt hasfájós babája, vagy csak a szokásos kólika, amit kinőnek 2-3 hónapos korra, az el se tudja képzelni, hogy miért mondom most azt, hogy sajnos nem lesz tesó. Néznek nagy kerek szemekkel...

2014. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kivanom senki babajanak,mamajanak ezt az erzest de kicsit megkonnyebbultem hogy nem csak mi szenvedunk mert korulottem ilyet senkitol nem hallottam.akinek mondom hogy hasfajos,hulyen neznek ram hogy micsoda meg mindig? Mar kezdtem felni hogy valami komolyabb gond van.de letezik ennyire rossz emesztes hogy minden zoldseget viszontlatok a pelusban es neha nyalka is van?
2014. nov. 21. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azért elvinném gasztro dokihoz. Másikhoz, ha az első nem segített. Anno a fiamat is vittem, mert ő refluxos is volt.

Nem vagy egyedül a fiam 2 éves koráig kelt éjjel, hasfájás miatt fél évig, utána jött a fogzás, ami miatt minden órában fent volt éjszaka, üvöltött... Én is azt mondtam nem lesz tesó...

Most 3 éves nagyfiú, gyönyörűen alszik éjjel, jól kötődik, mert sokat szeretgettem:)

Tesó is van már:) Aki szintén hasfájós, de már sokkal kevésbé visel meg lelkileg, lazábban veszem, mert tudom, hogy ki fogja nőni. Kitartást és kérj segítséget minél többet!

2014. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!