Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Felsorolná...

Tapasztalt anyukák! Felsorolnátok nekem nagyjából, hogy mi mennyibe kerül és kell egy babának egy hónapban? "Mennyibe kerül egy kisbaba? "

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

1 éves a babám.

nálunk ez változó

pl a pelenkát pelenkadiszkontból veszem 100db-os csomag 3400 ft az elég egy hónapban.

ruhát minden hónapban kap de általában teszveszről vagy vateráról veszem van amikor tök ingyen tehát ez is elenyésző.

törlőkendő kb havi 3 csomag ez 1200 ft körül van

ő már azt eszi mint mi de azért szoktam venni üvegeset is kb 10 db-ot ez olyan 2500 ft, gyümölcs mindennap van havi szinten kb 2000ft, desszertet egy netes oldalról veszek, 32db-ot ehy hónapban ez 2300 ft, Humanna márka.

játékot is kap általában mindig szintén teszvesz, ezek is elenyésző összeg pár száz ft.

nálunk a családipótlék ő rá megy el, persze vannak váratlan kiadások pl ha beteg vagy ilyesmi, ha metetszik valami a boltban

de igazából egész jól kijövünk.

2010. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pelusból mindig változó hogy melyiket veszem de kb. 200 db kell az olyan 10.000 ft.

Törlőkendő: 4 cs. az olyan 2000 ft.

Ruhát mindig akciósan veszek, mert én a másét nem adnám rá.

Pedig mi sem állunk anyagilag olyan jól.

Játékot is csak akkor veszek ha szükséges.

Bébi kaját nem veszek neki csak ha megyünk valahova.

Édességet plusz extrákat nem kap. 9 hónapos

2010. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos,pelus 8000,popsitörlő 2000,tápszer 4000,babavíz 4500,ruhát a tescoban veszek,egy hónapban kb 3000-ért.Meg néha apróságok,pl popsikenőcs,fürdető,infacol is kellett eddig.ha nem tudsz szoptatni,akkor havi 30000 Ft-ot számolhatsz egész nyugodtan.
2010. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hós babánk van. 6000 ft pelenka, ami 150 db. 4-5 csomag pops törlő kb: 1500-2000 ft. Popsi kenőcs ami az orvos ír fel 400-500 körül van. Tápszer, 4-5 csomag ami 5000ft. A vízhez vettünk vízforralót, max 1 üveg baba vizet szoktam venni,ha éppen megyünk v.hova. Tejpép 1 csomag kb:600 ft, baba étel 10 db 2000 kb. A gyümölcs levet én csinálom neki, akciósan vettünk almát így ez olcsóbb, mint a bolti. Ruhát kaptunk az unoka tesóktól, barátoktól.

2010. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előre meg kell venned a kelengyét, ami iszonyú sok pénz is lehet, meg viszonylag alacsony költségvetésből is ki lehet hozni. Az lesz a nagyja, és utána szerintem évente még egyszer annyit el kell költeni. 4 hónapos kisfiunk van, mi nem spórolunk semmin, de ahol van lehetőség, az olcsóbbat vesszük. Kb. ennyi a havi "rezsi":

- Libero pelus átlag két jumbó zsák/hó, kb. 3400 Ft/zsák.

- Nivea popsitörlő 2 dupla csomag/hó, kb. 1000 Ft/dupla. Ezeket a DM-ben vesszük.

- A rugikból/body-kból mindig kell újakat venni, mert kinövi gyorsan, kb. 5000/hó, de nagyon sokat megvettünk előre, és csak szinesítjük a választékot.

- Fürdető, babakenőcs patikából, kb. 1000/hó

- Neogranormon 1 tubus/hó, kb. 2000

- nagyon kevés tápszer is kell nekünk, kb. 2000/hó


Még pár tétel van, ami rendszeres költség lehet:

- babasampon, eddig csak egyet vettünk, még sok van benne, kb. 800 Ft.

- arcpirosságra Lenola Fett krém, 1500 Ft, sose fogy el

- mi sok játékot, könyvet veszünk, fejlesztő játékokat, kb. 2000/hó

- Avent, vagy Medela bimbóvédő lanolin krém, 2000/tubus, egy hónapnál tovább is elég

2010. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még hozzáteszem, hogy mi a téli időszakban a harmadik anorákot használjuk el, mert kinőtte az előzőket baba. Kettőt kaptunk, és csak a mostanit vettük mi magunk. Ezzel már kihúzzuk az idei anorákos szezont, de ősszel megint venni kell majd. Egy jó minőségű, kesztyűvel, csizmával egybe varrt, bélelt, vízálló anorákért 8-10 ezret is elkérnek. Ilyen szempontból a tavaszi-nyári babák olcsóbbak, mert mire eljön a tél, már annyira rohamosan nem nőnek, és elég egy az egész télre :)
2010. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

miért szúrja a szemed kedves második válaszoló, hogy én vásárolok a babámnak a teszveszről?

ne hogy már azt hidd hogy minden szart rá adok! Kap azért újat is, Örülök, hogy Te megteheted hogy nem vagy rászorulva az olcsóbb dolgokért...

2010. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 hósnál így néz ki

pelus tescós lila, másfél csomag/hó max 5000Ft ( bár mikor akciós akkor tankolunk be nagyon 2000 -2200 szokott lenni olyankor, múltkor 4 zsákkal vettünk)

popótörlő 2 csomi, 1000

1 hónapban 5 üveg bébikaja van itthon olyan estre ,amikor hirtelen nem tudok mit főzni, azt eszi, amit mi, szval az nem plussz kiadás,

sampon, fürdető hónapokig elég,

popókrém havonta 1 sudokream, babaoltban 1000 Ft

ruhát akciósan vesszük a tescoban ez is max 2-3000 egy hónapban

persze vannak olyan költségek, amiket bele kell kalkuláni, de ezek is egyszeri dolgok, pl kinőtte a gyerekülést 20 000 Ft egy újat venni ...

2010. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!