Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ennyire elítéli ha...

Mindenki ennyire elítéli ha valaki hamarabb kezdi meg a hozzátáplálást, legyen az anyatejes vagy tápszeres baba?

Figyelt kérdés
Egyre sűrűbben lehet itt olvasni, hogy majdnem "megkövezik" azt, aki nem várja meg a 4. illetve a 6. hónapot a kóstoltatással, hozzátáplálással. Én nagyon aggódós anyuka vagyok, van egy féléves lányom, csak a gyerekorvos és védőnő tanácsára kezdtem el 3 hónaposan kóstoltatni almalevet, pürét, majd banánt és utána a többit. Egyszer ezt megírtam itt egy hozzászólásként, és mondhatni le lettem hordva. Olyanokat kaptam, hogy én felelőtlen anyuka vagyok, kísérletezem a babámmal. Ugyan miért? Nem magamtól adtam a dolgot, tanácsolták, hogy tápszeres, ezért hamarabb elkezdhetem a hozzátáplálást. Más anyuka is tette már ezt, és szintén azt olvstam, hogy rosszat tesz a babájának. Tényleg ennyire precízen kellene betartani a dolgokat?
2010. febr. 6. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Miért tennéd rosszul?Mindenki kkor kezdi a hozzátáplálást amikor gondolja és jónak látja.Mivel senki nem ismeri a másik gyerekét, nehéz is lenne véleményt mondani.Én is már adtam a gyerekamnek 3-4 hósan és semmi baja nem volt, sőt szerette.A másik meg az hogy tápszer adagot is kiváltasz vele.

Itt sokan írnak szélsőséges dolgokat, nem kell vele foglakozni.Főleg hogy tuti hogy ők sem így csinálják csak ,,okosat" akarnak írni.Nem is gyártanának 4 hónaposnak való kaját ha nem ehetné!!!!Meg egye is!Nem cicizhet 20 hónapig, sokak szerint ez a nolmáris, de hát nézőpont kérdése!

2010. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Ne is foglalkozz vele!!! Babám 4 hónapos múlt, (1 héttel), amint lesz itthon alma, elkezdem a kóstoltatást. Már csak este kap anyatejet sajnos. Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá, ki mikor kezdi el és hogy miért! Így ne is törődj a rosszindulatú beszólásokkal.

Amúgy anyukám 3 hónaposan már adott nekem krumplit paradicsommal meg ilyenek, anyatejes voltam. Semmi bajom, és nem is volt soha! Főleg nem a gyomromnak és az emésztőrendszeremnek!

Sokan mondanak sokfélét!

Nagyon sok boldogságot kívánok! A.

2010. febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Én csak azokat az anyukákat nem tudom megérteni, akiknek van elég teje, mégis már 3-4 hónaposan etetik a gyereküket. Viszont ez is a saját magánügyük, úgyhogy max. akkor írom meg az álláspontomat, ha erre valaki konkrétan rákérdez. Az egymás pocskondiázását feleslegesnek és alacsony színvonalúnak tartom.


8 hónapos ikrek anyukája

2010. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Én annak a híve vagyok, hogy 6 hónapig csak anyatej/tápszer, de nem zavar, ha más korábban kezdi, mivel nem az én gyerekem. Nem ettől lesz felelőtlen egy anya.

Szóval én nem értek veled egyet, sem az orvosoddal, sem a védőnőddel, de nem is kövezlek meg. Akkor köveznélek meg, hogy dohányoznál, innál a babád mellett, vagy hagynád a sza***rban, vagy kiraknád az utcára, stb....

2010. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Én nem ítéllek el azért, mert az ajánlott hat hónapos kortól hamarabb kezdted el a hozzátáplálást. Én megvártam a hat hónapot, bőven volt tejem, meg kényelmi szempontok is közrejátszottak, mert a szoptatástól egyszerűbb és kényelmesebb etetési módszer nem igazán van, ráadásul messze a legolcsóbb is. Igazából inkább a védőnődre és a gyermekorvosodra csodálkozok rá, hogy ők is a korai hozzátáplálásra szavaztak. Nekem egy igen fiatal (23 éves) védőnőm van, és egy kedves nagymama gyerekorvosom (túl a hatvanon) de mindketten arra biztattak, hogy ameddig tudok, addig csak szoptassak. Emiatt szerintem hülyeség egymás torkának esni.

Az, meghogy négy hónapos kortól mindenféle bébiételt lehet kapni...hát istenem! Valamiből a gyártóknak is meg kell élni, és valjuk be, a gyereken szinte senki nem spórol. Így van?!

2010. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekem van tejem ,de már mi is hozzátáplálunk ,most 5 hónapos ! Kicsit túl lett lihegve ez a 6 hónap ! Most ez a divat !!!
2010. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

jelenleg 4(tapszeres) vagy 6(anyatejes)honapos korban AJANLOTT a hozzataplalas elkezdes. nem kotelezo igy csinalni, mindenki ahogy gondolja, mert maganugy, mint ahogy abba sem lehet beleszolni, hogy ki hanyszor viszi setalni a babajat vagy teszi tisztaba.

viszont arra kibvancsi lennek, hogy aki hamarabb kezdi, az miert tesz?nem itelkezes vegett kerdem, csak nem ertem, hogy kenyelmi szempontok, anyagi, stb vezerli?

2010. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem se foglalkozz vele!!Azok az anyukák akik megköveznek kérdezzék meg az ő anyukájukat mit ettek mikor babák voltak?! Velem édesanya már 2,5hónaposan olyanokat etetett hogy nagyra nyílt szemekkel néztem:):) És itt vagyok, semmi bajom:D:D

Én ezen az oldalon meg egyre jobban azt tapasztalom, hogy azok az anyukák szólnak csak le minket "korán hozzátáplálókat" akik szoptatnak! TISZTELET a kivételnek!!

Higgyék el mi is szoptatnánk még ha tehetnénk!!De sajnos nem tudunk, és inkább adnánk a babáknak olyan ennivalót ami JÓ nem pedig sz@r tápszert:S:S

2010. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, most tényleg ez a "divat", mondjuk én is 6 hónapig kizárólag szoptattam, de inkább ez nekem volt így kényelmes, anyukámmal szoktunk ezen nevetni hogy amikor én voltam pici baba miket adtak már 3 hónaposan tehéntejet, főzelékeket, leveseket stb. és mégis felnőttünk:)
2010. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előzőnek...VÉGRE VALAKI:D:D:D::D:D:D

elismerte hogy régen miket tömtek belénk:D:D

egy anyatejes anyuka aki nem hurrog le senkit:D:D

2010. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!