Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos kislányomat nem...

Három hónapos kislányomat nem tudom letenni egy percre sem. Fog ez változni a közeljövőben? Mikorra növi el?

Figyelt kérdés
Ezt olyan két hete kezdte el. Nem tudom sehova sem lerakni,sem kiságy,sem babahordó.Annyira sír hogy alig kap levegőt.Nem akarok többet csak enni, wc-re menni annélkül, hogy a babám rosszul érezné magát.Sírni nem tudom, és nem is akarom hagyni, de már nagyon kivagyok.El fog ez múlni? Előre is köszi a válaszokat!
2015. jan. 13. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisebbik lányom 11 hetes, és pont ugyanezt csinálja. A kezemben elvan, elalszik, de ahogy leteszem, felriad, sír, ordít, visít.

Pedig muszáj letennem, van egy kétéves nővére, aki még teljes ellátásra szorul (etetni, öltöztetni, pelusozni kell, járni sem tud még önállóan).

Születése óta ilyen, én bizakodó vagyok, mert valamennyit javult. Azt vettem észre, hogy ahogy kezd kinyílni neki a világ, egyre érdeklődőbb, és már 5-10 percekre le tudom tenni, ha nincs semmi gondja, akkor elnézelődik.

Valószínűleg ő ragaszkodóbb, mint a nagy, mert a nővére nem volt ilyen. Szerintem ahogy a mozgásfejlődése is beindul, talán leköti a környezete megismerése, és még jobb lesz a helyzet. Nálunk, ha én is nyugodtan szeretnék vacsorázni,addig apa átveszi. Amikor pedig nincs itthon, hát muszáj letenni és sírni hagyni, mert hát neked is vannak szükségleteid. Az a pár perc sírás nem árt neki. Kitartást!

2015. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok, azt még elfelejtettem, hogy napközben, ha főznöm, teregetnem stb kell, akkor magamra kötöm hordozókendővel.
2015. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, remélem hamarosan nálunk is javul a helyzet!Neked is kitartás!
2015. jan. 13. 20:23
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is a hordozókendőt tudom javasolni, magadra kötöd, és akkor nyugodtan tudod csinálnia dolgodat, neki meg 6-8 hónapos koráig alapból szükséglete a minél több testi kontaktus, érintés.
2015. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Na, állj! abba a max. tíz perc sírásba, míg elmész nagywc-re - vagy pisilni, tamponozni -, nem fog belehalni!


ENNYIRE azért nem kell magadhoz kötni. Nyilván ne hagyd órákig bőgni, de a szükségleteidet azért elégítsd ki.


Én soha nem vittem be a klotyóra pl. a bébiszittelt kislányt. Elmondtam neki, hogy pisilnem/kakilnom kell és elmentem. Ő persze mászott utánam ezerrel és jött volna be... folyamatosan beszéltem ki neki, hogy tudja, nincs egyedül, meg az ujjam is kidugtam a szellőzőrésen - azon jót nevetett mindig.

2015. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha van zenélőforgód rakd be az alá indítsd el neki és végezd el amit kell.5-10 perc alatt nem lesz lelki sérült hidd el.Nekem bevált annyi volt a gond hogy mindig be kellett mennem felhúzni :)
2015. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem sok tizenéves van, aki az anyja karjaiban csücsül. :-)


Én a kisebbiket magamra kötöttem kendőben úgy mosogattam, főztem (ha nem olajban sütöttem), teregettem. Imádott a hátamon nézelődni, párszor el is aludt.


Az egy-két perces elintézendő pisilés miatt nem kell rosszul érezned magad. Az első gyereknél még én is így voltam és semmire se jutott időm, a másodiknál jöttem rá, hogy nem lesz baja a gyereknek egy-egy perc sírástól. Ha a nagyobbat pelenkáztam, akkor a kakis gyereket nem hagyhattam felügyelet nélkül a pelenkázó tetején vagy nem hagyhattam abba fürdetést, csak mert a kicsi megnyikkant. A kicsi ettől nem lett lelki sérült.

2015. jan. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Majd ha elkezd kúszni, mászni, járni akkor már nrm fog akarni rajtad "lógni".Az elkövetkező jópár hónapra viszont számolj vele hogy marad ez a helyzet.
2015. jan. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is ugyanez volt. 4,5-5 hónapos korától lett egyre jobb, amikor elkezdett forogni, majd később a mászásnál még többet. Addig hurcoltam. Magamra kötöttem és úgy csináltam a dolgomat. Kitartást! Mai napig nagyon ragaszkodó.
2015. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mászásnál jött a szeparációs szorongás rosszabb volt mint addig bármikor.De már azt is kinőtte :)
2015. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!