Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítjátok a babátokat...

Henike88 kérdése:

Hogyan tanítjátok a babátokat önállóan enni?

Figyelt kérdés
A kislányom 14 hónapos és nem hajlandó önállóan enni. A kezébe adom a kanalat játszik vele meg engem próbál etetni de a szájába nem teszi. ( a játékait azt viszont a szájába teszi) Ha bármi ételt összedarabolok neki azt sem fogja meg a kis kezével és nem teszi a szájába, ha kiflit vagy babapiskótát adok a kezében azt sem rágcsálja, inkább visszaadja és nyissa a száját hogy tegyem bele én. Nem tudom mit csinálok rosszul. Ő az első babám.

2015. jan. 16. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

sehogy

ha majd érdekli és akarja akkor megpróbálja és akkor picit segítesz neki


ez ugyan olyan mint ha járás .... majd akkor ha megérett rá a gyerek ....


nyugi oviban már miden gyerek egyedül eszik ;-)

:-)

2015. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást, csak a párom szerint leszoktatom róla hogy használja a kezét mert én etetem.
2015. jan. 16. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Az enyém sem eszik egyedül. Mindig kell neki adnom egy kanalat különben nem eszik. Csak játszik vele, túrkál a kajába de a szájába nem veszi. 15 hónapos

Én is azt gondolom ha megérik rà enni fog.

2015. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban, ahogy az első írja, fog ő próbálkozni, ha majd érdekelni fogja és kellőképpen megérik a feladatra.

Egyébként annyit megtehetsz, hogy leteszed elé az ételt, és nem kezded el rögtön etetni. Mondjuk szedsz először neki a főzelékből és eléteszed, aztán még szedsz magadnak is és azt is megmelegíted. Hátha ez idő alatt picit beleturkál majd, vagy kézbe veszi a kiskanalát és megpróbál kanalazni.

Mi mindig együtt eszünk a fiammal. Ő most 22 hós. Van olyan, hogy mire leülök mellé az én tányérommal, Ő már be is kanalazta az adagja felét.

Másik tipp pedig az, hogy megpucolsz és felkockázol neki olyan gyümölcsöt, amit szeret, kiteszed egy kis tálkába és olyan helyre teszed, ami elérhető a babád számára /pl. dohányzóazstal vagy kis játékasztalka/. Ahogy jön-megy játék közben, valószínűleg be fog kapni egy-egy falatot. Így ösztönzöd arra, hogy legalább kézzel, de egye a falatokat. Az én fiam képes így mindenféle gyümölcsöt megenni, egyébként pedig 'nincs ideje' az etetőszékben csemegézni, mindig rámol valamit.

2015. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ki fogom próbálni.
2015. jan. 16. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyi idős, csak kisfiú. Ő is kap kanalat a kezébe, és nekem is van. Én eszem a magam ételét, ő meg csak néz. Aztán próbálja utánozni. Nem sikerül, mindent összeken, de gyakorlás nélkül nem lesz eredmény :) sosem erőltettünk semmit, a fogmosást is úgy leste el tőlünk :) együtt mosunk fogat hármasban, és nézi, mit csinálunk, próbálja utánozni. Aztán az egésznek a végén mi megtesszük a szükséges lépéseket, hogy azért eredménye is legyen :) Így az evésnél is, azért kap rendesen vacsit, csak hagyom próbálkozni is :)
2015. jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hagyd nyugodtan. Az én fiam teljesen ugyanilyen. Semmit nem akart megfogni, kanál nem érdekelte, mindent nekem kellett a szájába tenni.

Most 20 hónapos, szeptember óta bölcsibe jár, és azóta remekül eszik kanállal és villával is. Sőt már nem is engedi, hogy segítsek, ő akar egyedül enni. Ki kell várni, amíg akarja, addig hiába erőlteted.

Nekem nem volt ezzel gondom, sosem kente szét vagy magára az ételt, nem akarta dobálni. Lényegében folt nélkül tanult meg enni (ez persze túlzás, de sosem nézett ki úgy, mint egyes gyerekek fényképeket, hogy ki sem látszanak az ételből). Ne izgulj ezen!

2015. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom: Ne erőltesd!!!

Nálunk ugyan ez volt, körülöttünk már minden annyi idős gyerek tudott kanállal enni, a kisfiam meg semmi... Egyszerűen meg sem akarta fogni a kanalat, mondván minek az neki...

Most 21 hónapos, 1 hónapja ő kitalálta hogy had próbálgasson egyedül enni, nagy az öröm mert 1 hónap alatt nagyon sokat ügyesedett, ma már majdnem teljesen egyedül ette meg a főzeléket ebédre.

Vannak gyerekek akik hamar megtanulnak egyedül enni, van olyan gyerek, mint az enyém is, akit nem érdekli a dolog jó ideig, majd egyszer csak pikk-pakk megtanul.

Hány álmatlan éjszakám volt ez miatt, istenem... Aztán elkezdtem nem agyalni rajta és látod megoldódott időben a dolog...

Ne erőltesd, nincs lemaradva semmiről.

2015. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiam is pont 14 hónapos. Mi úgy csináljuk kb egy hónapja, hogy az etetőszék tálcájára, a fiam elé teszem a tányért. Ő is kap egy kanalat a kezébe, én pedig egy másik kanállal etetem. Próbál utánozni, "kevergeti" az ételt, és néha próbálja a szájába tenni. Néha sikerül neki. De sajnos ez csak az első pár percben van, utána megunja:)
2015. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2015. febr. 12. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!