Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanitjátok a babátokat...

Irén24 kérdése:

Hogyan tanitjátok a babátokat járni?

Figyelt kérdés
Alányom 15 hónapos és még nem jár hogyan tanítgassam? ti hogy csináltátok?
2012. ápr. 10. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem tanítottam. nem is segítettem neki, nem vezetgettem.

megtanult magától járni

2012. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Szia a lányom 9 hós egyedül feláll kapaszkodás nélkül is lépni szeretne de még az egyensúja lépésnél kizökken ezért csak egy két lépés megy nkei én a lábamra szoktam állítani ha neki is van kedve és úgy járunk , sokan azt mondják hoyg ez hüjeség sokan meg azt hogy ez jó és így fog hamar megtanulni járni, kb 2 hete szoktuk ezt csinálni nagyon élvezi, nem vagyok az eröltetés híve de úgy vagyok vele ha szereti és ő is meg tud állni egyeüdl akár percekre akkor miért ne, eddig a legtöbb idő amit ácsorgott 35 perc volt teljesen ki voltam akadvva, de szereti csinálja
2012. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szia! kisfiam 6 hónaposan felállt,utána 7-8 hónaposan magától menta bútorok mentén,tolta a játékot és ment mögötte,9 hónaposan kapaszkodás nélkül felállt,leguggolt,"száguldozott" a bútorok mentén,10 hónaposan tett pár lépést magától,meg belekapaszkodott a ruhámba vagy húzott,fogta az ujjam és ment előre.Nem erőltettem semmit nem gyakoroltattam,most 11,5 hónaposa ügyesen totyog,vagy kapaszkodik fél kézzel valamibe és megy.Szerintem legyél vele türelmes,ha a doki nem mondta hogy baj akkor biztosan nem gond, ha Ő nem akar nem fog menni.Lehet most mással van elfoglalva mást fejleszt és a járás lezs a következő.Ne aggódj,adj neki időt.
2012. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tanítom. Nem kell. Majd ő rájön ha itt az ideje. 13 hós ha valamit nagyon akar tesz érte 3-4 lépést, majd leül, ha sietős neki akkor mászik nagyon gyorsan. Ha ráérős akkor bútorok mentén kapaszkodva végig totyog.
2012. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az egészséges babákat nem kell, sőt, nem szabad járni tanítani. Egyszerűen be van kódolva nekik, és amikor eljön az ideje, szépen, önállóan el fog indulni.

Biztosíts neki sok mozgáslehetőséget, helyet a gyakorlásra, ez a legtöbb, amit tehetsz.

(Az én Fiam elmúlt 1 éves, kapaszkodva megy mindenhol, de ha megfogom a kezét, azonnal leül vagy felhúzza a lábait, nem is engedi, hogy vezessem.)

2012. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Először kapaszkodva lépeget, utána kapaszkodás nélkül megáll, majd magától fog megpróbálni 1-2 lépést tenni ( ez később egyre több lesz). Én elkövettem azt a hibát hogy a két kezénél fogva elkezdtem vezetgetni amikor már ezt a bizonyos pár lépést megtette, de ez egyáltalán nem tanácsos ( utánaolvastam sok helyen). Tedd le a földre, ahol sok helye van, alakítsd ki úgy a helyet hogy amit elér, az lehetőleg ne a Zsolnay-készlet legyen:) Esetleg motiválhatod az önálló tipegésre valami játékkal, amit szeret úgy, hogy mondjuk leteszed a játékot valahova, ő meg érje el valahogy.
2012. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ne vezesd és ne adj neki semmi segédeszközt, az csak káros lehet. Hivatalosan 18 hós koráig kell (ha egészségesen fejlődött eddig) megtanulnia járni. Általában egyébként az az első jele, ha kapaszkodás nélkül fel tud már állni guggolásból.

Az enyém óvatos típus :) 9 hósan állt fel, de csak 16 hósan kezdett el járni magától, addig négykézlábalt, bútorokba kapaszkodott, kézen fogva nem is volt hajlandó menni. Aztán 2 hét alatt teljesen magabiztos lett a járása, sőt a futásig eljutott - sokat aggódtam én is előtte, de legalább így sosem esett és megspórolta nekem a derékfájást a vezetgetés miatt :)

2012. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam sok helyen, hogy nem jó tanítani. Az én lányom egy éves lesz és már jó ideje lépeget a bútorok mentén, mostanra már egész gyorsan. Nagyon ritkán vezetem, amikor kifejezetten ő akarja, mert ilyen is előfordul, de pl. kialakított magának gyakorló helyet pár hete. :) A szobájában van egy ruhaszárító, ami rácsos, több helyen tud benne kapaszkodni és rendületlenül újra és újra körbejárja félkézzel, megfordul, előre, hátra lépeget. Szép fokozatosan szerintem is megtanulja majd. :) Mi ugye csak irtó ritkán megyünk vele egy köre a lakásban, de már ő maga próbál lépdelni 1-2-t elengedve amit épp fog.
2012. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. Amikor a teste (izmai, csontozata) és az idegrendszere érett lesz rá, magától elindul. Lányunk enyhén hipotón, a gyógytornász kifejezetten felhívta rá a figyelmünket, hogy nem szabad járatni. 15 hónaposan indult el, de olyan stabilan, hogy alig esik. Három hét alatt hátrafelé is megtanult menni :)
2012. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Egyáltalán nem kell tanítani. Nekem egyik babám se hagyta pl hogy megfogjam a kezét és "járassam". Ki is akadtam, mikor egy szinte vadidegen ezt akarta csinálni a gyerekemmel!!

Na mindegy. A fiam 1 évesen, a lányom 16 hónaposan kezdett járni teljesen magától. Az első totyogástól mindkettőnél 1 hónap telt el, mire tényleg járt. De azt is kivártam türelmesen.

2012. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!