Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan tanítjátok a babátok...

Ti hogyan tanítjátok a babátokat? 11 hónaposan még nem tapsol, nem integet, azt hiszik nem foglalkozok vele eleget, hogy még nem csinálja, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egész nap mondjam neki, hogy pápá, integess? Tapsolásnál is nem nyitja ki a tenyerét, hanem "töröm-töröm a diót"-hoz tartja.

Tudom, nem kell hasonlítgatni és én nem is teszem, de amikor a rokonok mondják, hogy az ismerősük babája fiatalabb és már integet és mondja, hogy pápá, fel tudd menni bennem a pumpa.


2012. máj. 15. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

18 hónaposom csak akkor integet, amikor kedve van. Szinte sose! Nem mond semmit a vau vau-n kívül. A tapsolás az megy, de mi úgy tanítottuk, hogy énekeltük a Tapsi tapsi mamának, cukrot az ...-nek -nak.

Nem kell erőltetni, ha akar integet, ha nem nem. Az én manóm már 10 hónaposan szaladt, arra vagyok büszke.

2012. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyukám is és én is sokat énekeltük neki a Tapsi babát,A Tánci babát,akkor minden köszönésnél mutattuk neki,hogy integessünk,csinálja is kb 9-10 hónapos kora óta,most a puszi küldésre,és a pacsi adásra tanítottam meg,most 1 éves múlt(12,5hónapos). Szerintem ne hergeld magad,majd nála is eljön ez az időszak,kisfiamnál sem rögtön alakult ki,hogy csinálja,hanem több hónap alatt.
2012. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy szoktam tapsolni, hogy"Tapsi-tapsi mamának....", közben az ölemben van és fogom a két kis kezét, de nem nyitja ki a tenyerét, vagy csak az egyiket...

A pápát is mindig mondom neki, bárhol vagyunk boltban is az eladók is mindig aranyosan integetnek neki, vagy a nagyszülők, barátok, de ő nem....

2012. máj. 15. 09:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, nyugi. Mutogasd neki ahogy eddig is, egyszer majd elkezdi. A lányom most múlt 15 hónapos, kb 1 hónapja pá-pázik, és mondja is hozzá, hogy pá. Addig meg egyáltalán nem csinálta. Rájött, hogy ez neki tetszik, azóta meg már akkor is csinálja, ha épp jön valaki. Ez van. (Lányom pl a testrészeket nem mutatja, pedig igen sokszor elmutogatjuk egy nap :o( majd fogja, ha akarja )
2012. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!