Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Lázasan lehet szoptatni?...

SOS! Lázasan lehet szoptatni? 38 fokos lázam van.

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy nem, de az előbb az ügyeletes orvos azt mondta, hogy lehet. Csak akkor nem, ha a mell van begyulladva.

9 hónapos a babám, éjszaka 3-szor kel szopizni, és a tápszert nem fogadja el.



2015. jan. 18. 19:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
Ismerősömnek azt mondták h nem lehet 38 felett. Lázcsillapítóval meg végképp nem. 3 orvostól kérdezte mind azt mondta h ne. Nem kérdeztem rá h miért nem lehet de holnap megfogom kérdezni.
2015. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Lehet szoptatni lázasan.

Kizárólag a következő betegségekkel nem lehet:

-T-sejtes leukémia

-kezeletlen TBC

-HIV (kizárólag fejlett országokra vonatkozik)

A magas láz NINCS a listán.

2015. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem lett volna szabad 40-41 fokos lazzal. Pedig megtettem. Es a surgossegin kotottem ki mivel nem akart lemenni a lazam. Ott antibiotikum azonnal, es utana 1 hetig az Algopyrin kura miatt tovabbra sem volt szabad, mert az kivalasztodik a tejben (mondjuk nekem napi 3at kellett szednem).
2015. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is azt mondták,hogy 38 fok felett ne,főleg ha lázcsillapítót veszek be. Én szülés után 1 hónapig voltam lázas,ismeretlen eredetű volt. Minden szoptatás előtt néznem kellett,tény 1x-1x 38,1-38,2-nél szopiztattam,de utána már nem,főleg mikor 40 fokos lázam volt
2015. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Mellgyulladás miatt 40 fokos lázam volt, a szülészem mondta, hogy szoptathatok, sőt, szoptassam is a fiam, mert Ő tudja a legügyesebben leszívni a pangó tejet. Sőt, antibiotikumot is felírt, persze, olyat, amit szoptatás alatt is lehet szedni. Lázcsillapítót is szedhettem, Algoflexet, az nem árt a babának.
2015. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43%

"-HIV (kizárólag fejlett országokra vonatkozik)"


haha, ez édes! Fejletlen országban lehet HIV-vel szoptatni, fejlettben meg nem? :D

2015. jan. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

én meg pusztán felteszek egy kerdest èrdeklődtem miért nem lehet szoptatni, érdekel az ok erre lepontoznak lol.....


azert kerdeztem mert engem is hagytak szoptatni mellgyulladassal igy utolag erdekelne hogy ha nem szabadott volna mi az indok.....

2015. jan. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szoptatni, akármekkora lázad van. (Mellgyulladással is!) - egy szoptatási tanácsadó
2015. jan. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem pont láz témában ugyanaz a csecsemősnővér négy év különbséggel szöges ellentétet mondott.

A nagylányomnál nem volt szabad lázasan szoptatni, most a picinel már lehet.

Amúgy szoptatás alatt a hűtő lábfürdő a legjobb nem gyógyszeres lázcsillapitó.

2015. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

16-os

Ahol nincs rendelkezésre álló tiszta víz tápszerkeveréshez, vagy megfelelő higiénia lefejt tej biztonságos tárolásához, ott a HIV pozitív anya teje biztonságosabb, mint a pótlás.

Ahol van tiszta víz és sterilizálási lehetőség, ott a WHO mesterséges táplálást javasol elővigyázatosságból.

2015. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!