Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket és mennyit eszik 7-8...

Miket és mennyit eszik 7-8 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 20. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

én babám 8,5 hónapos

mi szépen haladtunk a táblázat szerint

[link]

csak zöldségek közül a cseresznye, meggy, paszternak, zeller, uborka és az összes fűszerféle kimaradt(csak az nem, amik lehetnek üveges bébiételekben)

most 8 hónapos, be kellene veetni a tejtermékeket(tórú, sajt)valamint a puffasztókat...csak épp egy betegség miatt visszaestünk a csak tápszerre :( most kezd újra enni, de csak 2-3 kanalat fogad el, azt is végig kell "szórakoznom" hogy végre bevegye, szóval nagyon keményen átszokott cumisüvegre :(

magyarán kezdhtem az egész hozzátáplálásosdit előlről, pedig már a 3 középső étkezés ki volt váltva.


segítségképpen egy gyk-s válaszoló írt le nekem alapokat:

(szentírásként őrzöm :))

"reggeli, ebéd, vacsora főétkezés. ezeknek kell bőséges és táplálónak lennie.


reggeli sokáig marad tej, azt váltjuk ki utoljára, illetve pótoljuk. mondjuk egy szelet kenyér, felvágott, nyers zöldséggel. vagy műzli,

gabona pehely. ezek lassan szívódó szénhidrátok, sokáig kitartanak.

10órai és az uzsi köztes étkezés, 10 óraira jó a gyümölcs mert azt 1,5 óra alatt megemészti a gyomor, ebéd meg közel van, ugye 1,5-2 óra

múlva :)

ebéd szintén bőséges, főzi, plusz hús, később leves is bejön.

uzsira ajánlott a tejtermék, mert azt lassabban emészti meg a gyomor, és messzebb van vacsi ugye. piciknél ilyenkor szokták ajánlani

a tejpépet, később joghurt, túrókrém, esetleg péksüti.

vacsora majd olyan 10 hónapos kor körül jön be, akkor főzeléket ajánlanak, később azt amit ti is esztek. lefekvéskor meg tejet sokáig, akár iskolás korban is :)

remélem segítettem"

2015. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* jóevő korában megevett egy egész bébiüvegnyi bébiételt, és volt, amikor elfogyott, de még ette volna, ekkor kapott tápszert pluszba
2015. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
* és a napi 500 ml tápszer is megvolt, et 1 éves korig végig kell vinni, utna meg "kötelező" egyéb tejitalból elfelejtettem mennyit naponta :(
2015. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!