Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos hozzátáplált...

6-7 hónapos hozzátáplált babátok hányszor és mennyi tápszert eszik még? Főzelékekből, pépekből mennyit?

Figyelt kérdés
4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. 4 hónapos koráig tudtam csak szoptatni. Azóta tápszert kap. Először a tízórait váltottuk ki gyümölcspépekkel. Majd az uzsonnát tejpéppel. És a napokban már az ebédet is főzelékekkel. Most 6,5 hónapos. Így már csak reggel kap tápszert és este. Reggel olyan 200ml-t eszik és este olyan 250ml-t, meg a főzeléket tápszerrel kavarom ki és ugye ott a tejpép is. Viszont gyümölcspépből és főzelékből olyan kevésnek tűnik, amit eszik. Soha nem méricskélem, de mindennek, amit elkészítek csak a felét. Például egy fél máj és 2 krumpli 60ml tápszerrel és ennek a fele. Vagy 2 kis szelet sütőtök és csirkemellnek a fele. Van amikor több is bemegy, de például ma és tegnap olyan kevésnek találom, amit evett, de teát sem nagyon fogadott el utána. Nálatok hogy van?

2015. jan. 14. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

a lányom ilyesmi adagokat evett 6-7 hósan, de én úgy gondoltam, tudja ő, h mennyi esik jól neki. Ahogy bővült a kaja-repertoár, úgy kapott rá egyre inkább, 10 hó körül már csak este ivott tápszert alvás előtt, meg néha evett uzsira tejpépet, de ritkán- persze figyeltem a bevitt tejalapú kajamennyiséget. Neki jó volt így, egészen kétéves koráig ivott (akkor már tejitalt alvás előtt)

a fiam brutál nagyevő volt, 6-7 hósan reggel fél 6-6 körül 300-350 ml táppal kezdett, kb egy óra múlva "reggelizett" kb egy tenyérnyi kenyérnynek megfelelő menyiséget (mikor mivel, nem is mindig kenyérfélét ugyebár), tízóraira betolt 1alma+1banán vagy ennek megfelelő mennyiségű egyéb gyümölcs, ebédelt tartalmas főtt ételt, husis leves sok zöldséggel, kb 2 dl főzelék sok turbóval(sajt/máj/hús stb), alvás után uzsi kb 2 dl: sinlaccal megtolt gyümi vagy ami elég tartalmas hogy kihúzza vele vacsoráig, 7 körül vacsira szintén 2-2,5 dl körüli tartalmas főtt étel, 9 körül 300-350 ml táp.

Reggelig szunya, 5-kor kelt farkaséhesen.

Aggódtam, mert ez sokkal több volt mint amit javasoltak, de világéletében rengeteget evett, később is. Színizom az egész gyerek, 2 éves kora óta kockás a hasa, sosem volt rajta egy gramm babaháj se és makk egészséges!

Most 5 éves, leírom a tegnapi kajáját, itthon van, nem ment oviba:

reggeli 7 körül: két bermuda-szendvics( tudod az a háromszögű, tehét két háromszögnyi, azaz két teljes karéj kenyér), benne sonkával-dupla sajttal. hozzá két paradicsom és pár karika sörretek. Egy bögre tea.

tízórai: 9 körül evett egy banánt és egy joghurtot. 11-kor már sündörgött h mikor ebédelünk, kapott pár szem háztartási kekszet. délelőtt megivott egy pohár vizet

ebéd: egy tányér májgombócleves és egy tányér sárgaborsó főzelék pörkölttel. leves után és főzelék után is ivott egy-egy pohárral.

uzsi: muffint sütöttem míg aludt, kettőt bevágott + ivott egy pohár varázszsívószálas tejet. A délután folyamán 2 almát is elrágott.

Vacsora: tejbegrízt kértek a nővérével, egy nagy mélytányérnyit megevett, és utána kunyerált az apja sonkás omlettjéből még pár villával. Citromfűteát főztem azt nagyon szeretik, 2 bögrényit megivott fürdésig.

konkrétan többet eszik, mint én (mondjuk ő le is mozogja ). csak azért írtam le, hogy lásd: óriási különbségek vannak gyerek és gyerek között is.

szerintem ne aggódj a babád miatt, arra látom, hogy odafigyelsz, hogy változatosan egyen, mindenféle tápanyagot megkapjon, a mennyiséget bízd rá. Inni én vizet adtam nekik ilyen idősen, hogy tényleg ne az ízéért igyanak és ne telítődjenek el, illetve a főtt étel-tápszer aránya is változni fog idővel úgyis.

csak nyugi, tudják ők, mi esik jól nekik!

2015. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fél máj, fél csirkemell-nem sok ez egy kicsit? Szerintem egyszer mérd le, hogy mennyi kaját csinálsz. Én egyszer beleöntöttem a pépet egy bébiételes üvegbe és máris tudtam, hogy kb mennyi.

Az én babám 6,5 hónapos, tízórai és uzsi van kiváltva. Ma pl tízóraira kapott egy alma, fél répa és egy kb diónyi csirkemellett összefőzve, ez olyan 200-250gr között van, ezt megeszi kb.

2015. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
babám 6,5 hónapos. A mai kajája fél 6körül 150ml tápszer, 10 körül egy alma lereszelve, hozzá 2-3 babakeksz belereszelve. Ebéd barack (még nyáron tettem el) pürésítve kb 3-4 teáskanálnyi csirkemellel (megfőve, ledarálva tartom mélyhűtőbe), hozzá kb 100 ml tápszer. délután most nem evett, mert egyhuzamba aludt 4 órát (ma jött ki az első foga:)) Vacsira én mostanában tápszert adok rizspéppel sűrítve. Tudom nem szééép, de türelmetlen és ilyenkor már nincs hangulatom kanalazgatni neki így cumisüvegből kapja. Ez úgy néz ki, hogy 150ml tápszer + 70ml vízből készítek rizspépet (kb 3 ek.) és ezt összekeverem. SZoktam főzni házi kubut, délelőtt azt itatom vele tea helyett mostanában. DÉlután csak vizet kap.
2015. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!