Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire relatív a dolog?

Ennyire relatív a dolog?

Figyelt kérdés

A férjemen röhögtem ma egy sort. Tényleg baromi jó baba a lányunk, eszik, alszik, a fennmaradó időben meg vigyorgép.

Eddig (úgy 6 hetes korától) úgy nézett ki az altatás, hogy letettük, motyogott pár percig magában, aztán aludt.


Néhány hete a motyogás helyett 2-3 perc sírás van, aztán mintha elvágták volna, húzza a lóbőrt.

Férjem letette, kijött a fürdőbe (ott a bébiőr), hallgatja a sírást: "Te, hogy milyen hisztis gyerekünk van..."


Itt felröhögtem, hogy bakker, utoljára mikor keltünk hozzá éjjel? Na? Mióta kinőtt az újszülöttkorból egyszer (!), mert kínozta a foga. Amúgy durmol 11 órát éjjelente, mi meg maximálisan kipihentek vagyunk.


Ennyire relatív a "hisztis" gyerek?


2015. jan. 21. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem óriási mázlisták vagytok :)! De ha első baba, gondolom a férjed nincs annyira képben egy átlagos csecsemő működéséről :).
2015. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Neki második. Az első gyerekét én kamaszkora óta ismerem, így a babakoráról csak a férjem elmesélése alapján tudok. Állítólag őt egész éjjel tologatni kellett babakocsiban, vagy autóval körözött a háztömb körül, mert a kocsi zötyögésére és a motorhangra tudott aludni.


A közös gyerek nekem első, kezdetben kis túlzással én álltam a férjem mögött jegyzetfüzettel a kezemben és ő mutogatta a pelenkázást, fürdetést, stb, stb.


Nekem annyi tapasztalatom volt, amit kisgyerekes ismerősök meséltek, csecsemő közelében nem igazán voltam előtte.

2015. jan. 22. 11:22
 3/3 A kérdező kommentje:

Gondolom a nagy korkülönbség a két gyerek között kicsit törli az emlékeket. :)

Bár kisgyerekként állítólag már a nagyobbik gyerekével se volt gond.


Bár rólam mindig azt mesélte anyám, hogy "álombaba" voltam, aztán most az unoka révén felbukkannak olyan sztorik, hogy "hűűű, volt amikor megszámoltam és 14-szer keltem hozzád éjjel". :)

2015. jan. 22. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!