Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira megijedtem, félek,...

Annyira megijedtem, félek, aggódok, kérlek nyugtassatok meg, hogy nem lesz szellemi fogyatékos? (bőv lent)

Figyelt kérdés
10 hós a fiam. Ma kezdte el, hogy ül valahol, összeszorítja ökölbe a kezeit, olyan fejet vág, hogy vicsorog, összeszűkíti a szemeit és elkezd remegni az egézs teste, a feje is. Nem tudom, ezt direkt csinálja, vagy "magától jön". Teljesen egészséges baba, de annyira de annyira félek, hogy már a sírás szélén állok, hogy nem lesz-e szellemi fogyatékos..Kérlek nyugtassatok meg, vagy ez mitől van? Teljesen végem van, annyira félek :'(
2015. jan. 23. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy alkalommal csinálta? Nem lehet, hogy megijedt vagy fél valamitől? Öledbe vetted, megnyugtattad?
2015. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Derítsd ki, hogy milyen élethelyzetben csinálja ezt. Játszás közben, vagy amikor unatkozik, esetleg próbálkozik grimaszokkal stb.
2015. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
kakált vagy pukizott... esetleg valamit nagyon akart, de nem érte el?
2015. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a szitu mindig ülve ( ölben, vagy etetőszékben) etetés közben volt!!! és vicsorgott meg remegett mindene , meg tök komoly fejet vágott, nem nevetett közben...


van olyan, hogy egyszer csak a semmiből egy baba szellemi fogyatékossá válik? tudom lehet így bután hangzik de a saját gyerekemről van szó, talán érthető hogy ilyen vagyok..

2015. jan. 23. 19:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát az is lehet, hogy ha etetés közben fordué elő, hogy valami miatt az étel nem tetszik neki...

De a kaki, puki ötlet is lehet, megállja a helyét, mert anno az én gyerekem is igen erőlködött, még a feje is elvörösödött, meg összeszorította a száját, öklét...

2015. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

most volt nemrég, az előbb vettük le a pelust szal nem kaki volt..

de akkor ilyen nincs h a semmiből, előjel nélkül fogyatékos lesz egy baba???

2015. jan. 23. 19:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 4 hósan csinálta azt, hogy megfeszítette magát háton fekvésben, a fejét hátravágta, nyelvét kinyújtotta, és hörgő hangot adott ki akár egy percig is.

És ezt szinte egész nap csinálta, alvásokból amikor kelt, így ébredt, amint hátra tettem és kicsit hagytam önállóan ellenni, egyből csinálta.

Nekem is nagyon rémisztő volt, (még itt is kérdeztem), mondtam orvosnak, ő egyből epilepsziára gondolt, és kérte, hogy vegyem fel videóra.

Na megcsináltam, megnézte, és mondta, hogy mivel a szemét mozgatja közben, meg ha szóltunk neki, akkor egyből "visszatért", így tuti nem epilepszia, hanem egyfajta játék és 2-3 héten belül el kell hagynia. Azt mondta, hogy ha véletlenül tovább folytatja, akkor érdemes kivizsgáltatni.

Nos eltelt 3 hét és hála Isten, tényleg abbahagyta, talált magának más játékot, most brümmög, meg négykézláb hintázik, nagyon édes :) :) és ez már nekem is sokkal sokkal jobban tetszik... :)

Szóval nem biztos, hogy neked is nagyon meg kell ijedned, azt nézd meg, hogy miközben csinálja, ha szólsz neki, rád figyel e és abbahagyja e, meg hogy a szeme közben megmered, vagy pislog, szemgolyója mozog e. (nekünk legalábbis ezt kellett figyelnünk.)

Aztán bízom benne, hogy a te kisfiad is hamar abbahagyja...

Minden jót kívánok, remélem tudtam segíteni.

2015. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csinálta. Úgy szorította össze a fogait, hogy vicsorgott és közben beremegett. Nagyon ijesztő volt, most 1 éves múlt és már nem csinálja.
2015. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Csak játék ez !!!!!!!!!!

Enyém is csinálta,mi mindig mondtuk neki mi van mérgeskedsz ? És nevettünk,aztán még többet csinálta emiatt,hogy nevetünk. Aztán elhagyta egy idő után.De kisebbként pl állandóan nemet bólogatott,kb 7hósan.Aztán rájöttem azért,mert ha rászóltam,én is bólogattam közbe ,hogy nem.

Hidd el,ha fogyatékos lenne,nem csinálná ezt,teljesen más jelekből nyílvánítják értelmi betegnek az olyan gyerekeket.

2015. jan. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat! aranyosak vagytok!
2015. jan. 24. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!