Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális mászásnál?

Ez normális mászásnál?

Figyelt kérdés

Fiam már áll bútorokba kapaszkodva és lépked, illetve régóta kúszik. Mostanában pár "lépést" már mászik is négykézláb. Viszont utána hasra vágja magát és kúszva folytatja. Ez normális? Valószínűleg még nem tökéletes a technikája és azért mászik csak 2-3 ütemet és minél többet gyakorolja annál többet fog? Felnőtt fejjel nekem a mászás egyszerűbbnek tűnik hiszen nincs ott a súrlódás hogy az egész pocakját húzni kell a földön ezért fura nekem hogy a kúszásra vált legtöbbször.

8 hónapos


2015. jan. 27. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

hát a mászáshoz gondolom másabb izmok kellenek pl karizom, lehet a hátat is jobban megterheli. Nekünk ez nem tűnik fel, mert azért annyit elbírunk saját magunkon :) de egy ilyen picinek akinek még annyi izma sincs, azért komoly feladat.

Nyugi erősödik majd ott is ahol kell, a kúszás már neki biztos jobban megy, így ha nem megy mászással marad inkább a biztosnál :) Nyugi hamar belejön.

2015. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magasabb szintű agyi koordinációt és erős törzsizmokat igényel a mászás. Hiszen ott a testet egyensúlyban kell tartani, miközben kisebb felületen (lábszárak, tenyér) van alátámasztva.
2015. jan. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor ha jól értem, ha már elkezdte az jó, csak még gyakorolnia kell :-)
2015. jan. 27. 11:33
 4/5 Bercsényi mónika ***** válasza:
Nekem most lesz 1éves a pici fiam és még mindig csak kúszik.egyszerűen nem mászik és valoszinű nem is fog!Ezért nem kell kétségbe esni,valakinél ez kimarad!
2015. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 8 hónapos, és most kezdett el kúszni. Várom, mikor fog mászni, de semmi jelét em mutatja egyelőre. Majd rájön a mászás technikájára is, illetve én is tudom, hogy ez pár babánál kimarad, de sokan mondták, hogy az nem jó a fejlődése szempontjából. Erről csak annyit, hogy én sem másztam egy pillanatig sem, hanem felálltam, és 9 hónaposan jártam egyedül! Nem lettem béna mozgású, versenytáncolok :) Szóval sztem ne aggódj.
2015. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!