Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan 7 hónapos baba, aki...

Olyan 7 hónapos baba, aki éjjel 12 órát alszik, az napközben hányszor, mennyit alszik még? Vagy mennyi az "átlag igény"?

Figyelt kérdés
Babám a 12 óra éjjeli alvás mellett, délkörül alszik fél órát, délután meg 2,5-3 órát. Lehetséges, hogy el akarja már hagyni azt a délelőtti felet?
2010. júl. 30. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem, ha elhagyná, se lenne gond, igazán jó kis alvókája van.

Az én kilenc hónapos fiam összesen nem alszik 12 órát a nap folyamán, de ez már 7 hónaposan is így volt. Éjszaka max. 9 órát (2-3x ébred és szopizik közben), délelőtt egy fél órát, délután is max egy órát....de olyan is volt már, hogy nappal csak 2x 20 percet aludt.

2010. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet mert 2*20 percet alszik nappal este 12 órát.Én nem aggódok te se tedd jó ez nekik így.
2010. júl. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Mázlista:)
2010. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár nem tegnap volt, de amikor 7 hós volt a babám, akkor éjjel 12 órát aludt, nappal pedig de. másfél-2 órát, du. 1 órát. 20 hónapos, még mindig délelőtt az álmosabb.

Szerintem a te babádnak még messze van, hogy elhagyja a délelőtti szundit, még ha csak fél óra is az.

2010. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg mázlista vagyok, más fizetne, ha ilyen jó babája lenne. :)) A napirendünk már kb 2 hónapos kora óta megvan, kisebb változásokkal. Már tudom, hogy mikor kel, stb. Tudom, hogy ha hamarabb kel fel délután, mint 5 óra, akkor nagyon nyűgös, függetlenül attól, hogy mikor aludt el. (persze nem fél órára gondolok). És ha kihagyná a délelőtti alvást, akkor hamarabb aludna el, és hamarabb is kelne, nem bírná ki az esti lefekvésig.
2010. júl. 31. 00:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónaposan tért át a napi egy alvásra. Más babákkal ellentétben, ha egyszer aludt, kevesebbet aludt. Max 1,5órát. Viszont ha kétszer tettem le akkor meg délelőtt és délután is 1,5órát szunyókált. Most 17hónapos, a napi egy alvását kitolta 3óra hosszára, de mégg előfordul kéthetente egyszer hogy kétszer 2-3órát alszik egy nap. Akkor borult fel az alvása amikor új mozgásokat csinált. Eleinte nem akart aludni, ha sikerült akkor is csak keveset, majd pár nap múlva hosszabbat. Nekünk is van napirend, egészen pici kora óta, így az sokat segített mindíg. Lehet hogy elhagyja majd azt az egy alvást, de lehet hogy pár nap múlva igényli megint.
2010. aug. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem fél éves korától nappal csak egyszer aludt,mondjuk akkor 2-2,5-3 órát, délben!Este pedig nekem is 10-12 óra között!Bár nálunk ekkor kezdődött nem alszom el este csak ha összeesem a fáradtságtól korszak!

Most rendeződött az esti elalvás ,viszont nappal is szinte egész nap alszik 4 napja!Most volt beteg,de nem értem mi van vele,mert újszülött korában sem aludt ennyit!1,5 órát bír ki ébren majd alszik vagy 2-őt!

Ezt a napi egyszerit majdnem két hónapig csinálta,most meg feszt alszik!tényleg nem ismerek rá!Holnap után lesz 8 hós!

2010. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen korban tért át a pici napi egy alvásra. Délben kaja, aztán szunya (1-1,5-2-2,5 óra, teljesen változó és nem jöttem rá, hogy mi befolyásolja). Éjjel 8-től 8-ig alszik, 6-7 között kel egyszer tejet inni.
2010. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!