Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrjít a fiam! Mit csináljak...

Megőrjít a fiam! Mit csináljak? Már látszanak a bordái.

Figyelt kérdés

16 hónapos, nincs rossz súlyban, 83cm és 10,42kg. De olyan vékony, hogy kilátszanak a bordái. Van, hogy napokig nem eszik, csak iszik, majd van egy nap, hogy eszik, utána megint semmi.

Sem a védőnő, sem a gyerekorvos nem érti. A súlya jó, de a kinézete alapján kevesebbnek kéne lennie. Kivizsgálták, semmi baja.

Ami fura, hogy nem is

éhes.

Mit csináljak? Volt valaki így? Adnátok tippeket?

Vagy fogadjam el, hogy ilyen?


2015. jan. 31. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam, hogy az enyém éhes, csak nem eszik. Nagyon nyűgős volt. Kapott a homeopata doktor nénitől egy golyócskát, bevette az első adagot és elhangzott a legszebb mondat: "éhes vagyok" :)
2015. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kislányom ugyan ilyen.Azt nem értem,hogy van el egész nap étel nélkül,de komolyan??Hogyhogy nem éhes??!

2 éves, 88cm és 11 kg.Van,hogy egész nap fél kiflit eszik,meg sokat iszik és ennyi.

Neki sincs semmi baja,kivizsgálták.Az ő bordái is kilátszanak. :((

Nem tudok mit tenni.Próbálom elfogadni,hogy ő ilyen.

2015. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ő sem éhes. Nagyon fura.

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem csak ő ilyen.

2015. jan. 31. 16:59
 4/14 anonim ***** válasza:

mit iszik? mert ha csak vizet akkor nem normális... táplálék kell, hogy legyen energiája.

ha cukros teát, gyümölcsleveket, tejet, stb akkor normális hisz azzal eltelítődik a gyomra, nem érzi éhesnek magát.

szóval ha ez van akkor azonnal változtass ezen.

és étvégyfokozók, pl. béres.

az ételek mindig legyenek nagyon gusztusosan tálalva, játssz velük, pl. a paradicsomból éstojásból csinálhatsz gombát. a szendvicsére virág alakban tedd a felvágottat,, ilyesmit. ezek is sokat segítenek.

2015. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bármit megiszik, víz, tea, üdítő, lényeg, hogy tejes nem lehet, allergiás rá. Főleg vizet kap.

A tálalás is rendben van, játszani is szoktunk.

Béres cseppet még nem próbáltuk, de akkor azt még megpróbálom neki.

2015. jan. 31. 17:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Sokszor a szüklök azt az egyszelet almát, a boltbol haza fele kifli rágást, két kisebb kekszet nem veszik az étkezésbe, pedig az is étel és telíti a hasát.


Szerintem is a súlya szuper a magasága is pont mint ennyi idösen. Valószínü a mellkas csontozata tágasabb és ezért látszik ki a bordái.

Semmi képpen sem hízlaljad. Most tudsz átesni a ló túlfelére, hogy megengedsz olyan dolgokat töménytelenül amik tele vannak cukorral, zsirral... Aztán 1-2 év múlva meg fogod a fejedet, hogy kövér a gyerek.

Mai világban nem az alultápláltság a legnagyobb baj, hanem a túltápláltság.

Ha egy kis súylú gyerek beteg lesz már nem kell félni, hogy túlságosan lefopgy, mert ha vészes akkor kap infuziót és tápokat és pár napalatt helyre hozzák a fogyás. Viszont a túlsúllyal senki nem tud mit kezdeni. söt már gyerekkorban kezdödik az érrendszer leterhelése...

2015. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Megnyugtatásul: ugyanilyen gyerek voltam. Sőt, kisiskolásként emlékszem, hogy amikor akár egy napig nem ettem, az valamiért jó érzés volt.


Most 30 éves, normál súlyú felnőtt vagyok, nekem a kamaszkor "behozta" a lemaradást. Addig úgy néztem ki, mint egy auschwitzi menekült, aztán hirtelen hörcsög kinézetem lett - hála a hormonoknak. Akkor elkezdtem komolyabban sportolni és hál'istennek izomból lett több, a kamaszháj szép lassan lement rólam.


Annak utólag is nagyon örülök, hogy a szüleim nem csináltak nagy csinnadrattát belőle. Anyámat kényszerítették az evésre gyerekkorában, így megfogadta, hogy ilyet nem csinál velem. Még óvodában is szóltak, hogy ne erőltessék, ha meghagyom a kaját.


Beteg 5 éves korom óta talán 4-5-ször voltam mostanáig, gond nélkül egészséges felnőtt lett belőlem.

Azt tudom javasolni, hogy ne erőltesd, ha éhes, akkor majd eszik. Lehet, hogy kamaszkorig ő is csupacsont lesz, majd a hormonok meghozzák az étvágyát.

2015. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,jó súlyba van! Az én lányom már 26 hónapos 91 cm és 10kg30dkg csak. Neki is ki látszanak a bordái. Ő sem egy nagy evő,de én már nem idegeskedek rajta!
2015. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megnyugodtam!

Nem akarom hízlalni vagy tömni, csak furcsa, hogy ő akkor se eszik, amikor a tesói vagy én. Meg ilyesztő, hogy látszanak a bordái.

2015. jan. 31. 18:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy éves, 81 cm és 9 kg. Nagyon sovány szegény, pedig etetem, de sok esetben csak csipeget, vagy játszik az étellel. Nincs különösebb oka ennek. Anyukám mesélte, hogy egy év körül én is ilyen voltam. Anno valami injekciót is belém nyomattak, hogy jobb étvágyam legyen, de hatástalan volt. Egy gyerek ha éhes, akkor megeszik bármit szerintem. Én nem erőltetem.
2015. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!