Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is kicsit megőrjít ez...

Titeket is kicsit megőrjít ez az átmeneti időszak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos múlt,imádnivaló,okos,de ez az időszak tartogat pár nagyon idegesítő dolgot.Nekünk csak egy éves kor körül alakult ki igazi napirend,igazán jó étvágyú baba.Mostanában ez viszont megváltozott,egyre többször szinte semmit nem eszik ebédre,amiket régebben habzsolt,most kiköpköd,a vacsoránál is trükközni kell,mindig vmit matatnia kell közben,még nem tud egyedül enni,d most kezdte el érdekelni,úgy néz ki a konyha minden evés után mint egy disznóól,hagyom érvényesülni d egy idő után mindent ledobál.Evésen kívül is nagyon dobálós,mindent elhajigál ami a kezébe kerül.Délutáni alvást is befolyásolja az ebéd mennyisége,pedig már alig kap tízórait.Régen ötször evett szép emberes mennyiséget,most többször van,h élből elfordítja a fejét.Az evés,a dobálózás mellett még az a nehéz,hogy már nem nagyon van el babakocsiban,futkározni akar,amivel nincs is baj,d célirányosan így sehova nem lehet vele menni,mert pont mindig ellentétes irányba rohanna,kézenfogva nem lehet vele menni,mert mindig máshová akar.Régóta jár,d mégse mehetünk babakocsi nélkül,d ott meg nem ül meg sokáig.Gondolom mindenki átéli ezt,nekem cs azért tűnnek ezek a dolgok idegesítőbbnek m 7 hónapos terhes vagyok és most minden nehezebb?Egyre kevesebbet lehet tervezni,mert egyre több mindenben az ő akarata érvényesül,lásd evés-nem evés,ezáltal alvási idő csökkenés,dobálózás stb....sokszor olyan kiszámíthatatlan....már azt hittem elmúlt a félős időszaka pl d tnap vagy negyed órát remegve ordított a bnőmtől és 2 éves kislányától....teljesen el vtam képedve attól amit levágott,félelmében őket is mindennel dobálta,holott boltban meg mindenhol incselkedik meg integet az eladóknak...
2014. márc. 11. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Evészet: az én gyerekem is csak úgy evett, ha lekötöttem közben. Ment a játék, éneklés... Többen mondták, hha éhes lesz, akkor eszik.


Másik probléma: most ne haragudj, de melyikőtök a felnőtt?

2014. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem mire vonatkozik a kérdésed.Azért nem vagyok felnőtt m időnként az ő akarata érvényesül?Olyankor mit tudok tenni ha nem hajlandó enni?Már semmi nem köti le,se a mese,mondóka,konyhai cuccok,a bohóckodás.Ma egy szem krémtúrót evett, és duán van,nem beteg,nincs baj a közérzetével,még jó h bosszant a dolog.Az ebédet nem ette meg most sem,mást nem kap édesség gyanánt se.Az utcán mit kéne csinálnom rángatni magam után?Persze akarata ellenére is beteszem a babakocsiba ha menni kell...nem értem miért gondolod h nem vagyok felnőtt....
2014. márc. 11. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet h most jön egy rágófoga szegénynek? Az enyém sem egy nagyevő, de amikor rágófog jött, akkor mindig sztrájkolt, és persze nyugtalanabbul is aludt.

Ami a változásokat illeti, nyugodtan szokj hozzá:), ez most már állandó lesz.:) De persze pozitív irányban is!

2014. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat, mi is mostanában esünk át ezen é én is terhes vagyok :) De azt meg kell értenie egy szülőnek, hogy ő a felnőtt, neki kell a határokat megszabni és a kicsit irányítani.

Az evés nálunk is így alakult, ugyan a kisfiam nem dobálós fajta, hanem kiüti a kezemből az ételt. Erre az volt az egyik megoldás, hogy 16-17 hós kora óta hagyom érvényesülni és egyedül eszik. Sokkal jobb az étvágya, és már alig maszatol, 19 hósan a levet is egész ügyesen kanalazta már. A ledobálással próbálkozott, de mindig rászóltam, hogy a hangsúlyból érezze, hogy rosszul csinál valamit. Kétszeri ledobálás után pedig eltettem az ételt.

A védőnőt is kérdeztem erről, azt mondta, ebben a korban csökken az étvágyuk, van, hogy pár falat elég ebédre még most is. Nem csinálunk belőle nagy ügyet, akkor annyit evett és kész, megyünk aludni. Van, hogy ő is nagyon mérgesen ébred, mert szépen kiürül a pocija, de legalább ügyesen és minden zokszó nélkül uzsonnázik majd vagy vacsorázik. Nálunk mindig van tízórai, ami mindig gyümölcs, azt vettem észre, hogy inkább étvágyat csinál, mint elvenni az étvágyát az ebédtől. Van olyan, hogy csak 2-3 falat banán, ami a védőnő szerint teljesen normális ebben a korban. Ja, és nincs játék evés közben!!!! A legnagyobb baj, ha unatkoznak és azért nem esznek :) Na erre a tökéletes megoldás, ha hagyod egyedül enni, korban már ott van, hogy nyugodtan megteheti.

A sétálás nálunk se alakul valami jól... A babakocsi nyilván unalmas neki, kézenfogva nem szeret sétálni, mert akkor nem mehet a saját feje után. 2 hónapja gyakoroljuk intenzíven, de még mindig nem megy zökkenőmentesen. Sokszor van belőle hiszti, próbálja kihúzni a kezét. Próbálok vele beszélgetni közben, minden érdekes dolgot megnézünk - ez sokszor segít. De van, hogy szirénázva érünk haza, mert nem engedem el a kezét :( Viszont sokkal-sokkal ügyesebb, mint 2 hónapja volt! Így azt gondolom, ha következetesen gyakoroljuk, akkor rájön, hogy milyen jó dolog sétálni, mennyi mindent meg tudunk közben nézni...

Kitartás!

2014. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!