Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges-e, hogy apa igényli...

Lehetséges-e, hogy apa igényli a Gyest, dolgozik, a gyereket beadja bölcsibe 2 évesen, és anya munkanélküli segélyt kap?

Figyelt kérdés

Lehetséges-e ez az opció?

Már ahogy leírtam nem találok benne kivetnivalót, hogy miért ne lehetne.

Viszont ha apa nem dolgozik, akkor is megigényelheti ő a Gyest, mert anyának jobb a munkanélkülije(mert GYES és munkanélkülit 1x-re nem lehet igényelni)csak annyi változik a szituban, hogy a gyereket nem adhatjuk be a bölcsibe.

Igazából mindezekre rá tud vki cáfolni?

Jól értem a dolgokat?


2010. febr. 9. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
úgy tudom nem lehet
2010. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben
2010. febr. 9. 17:32
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, mert ha anya otthon van akkor neki kell igényelni a GYES-t. Bele fognak abba kötni, hogy ha apa tud dolgozni, anya meg nem talál munkát akkor ő legyen gyes-en, így nem munkanélküli. Ez az államnak jó, mert nehogy már valemyik családnak pár ezer ft-al jobb legyen. Sajnos ez a magyar állam....

Más: Ha te munkanélküli vagy akkor miért nem keresel munkát és a mellé Te is megkapnád a GYES-t. 1éves kora után pedig beadhatjátok bölcsibe.

Ebbe nem tudnak belekötni. A te variációdba pedig igen. Tudom, mert mi is így akartuk annyi különbséggel, hogy nem adtuk volna bölcsibe hanem én maradok itthon.

2010. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha vki munkanélkülin van nem kaphat Gyest is, mert mind2 juttatásnak számít. Vagy-vagy!
2010. febr. 9. 18:14
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja és az, hogy a szülő mely tagja megy Gyesre nem ők szabják meg, hanem a szülő dönt róla, hogy ki igényli.
2010. febr. 9. 18:17
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is hogy nem kaphat gyest, de abba igenis beleköthetnek, hogy miért vegye az apuka igénybe a gyest, ha az anyuka egyébként is munkanélküli. Így legalább nekik, azt már nem kéne fizetniük... Én azt írtam, hogy miért nem keresel munkát és akkor mindegy lenne ki veszi igénybe a gyest
2010. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sztem lehet,csak az a bökkenő,hogy a bölcsiben elvileg munkáltatóit kérnek,az meg neked nincs.
2010. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
...de ha apa dolgozik,te munkanélkülin vagy,sztem apa igényelheti a Gyest,pláne ha nem adjátok bölcsibe.
2010. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nyílván erre való a munkanélküli időszak, hogy az ember munkát keressen. Egyelőre van munka, de mi a garancia rá, hogy lesz is. Ebben a mai világban teljesen felkészült akarok lenni, hogy mit tehetek legrosszabb esetben, mert a lakáshitelt még fizetni kell vmiből jó pár évig.

Köszönöm a válaszodat.

Az lesz a legjobb, ha személyesen is utána érdeklődök a dolgoknak.

2010. febr. 9. 18:57
 10/16 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy lehet így,de ha nincs munkáltatóid nem veszik be bölcsibe,amugy gondolom mennél dolgozni,csak nincs hova,nem olyan könnyü manapság,engem se tudnak visszavenni a munkahelyemre,mert válság van,szóval lehet ,hogy nálunk is így lesz
2010. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!