Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha nem...

Rossz anya vagyok, ha nem viszem ki mindennap sétálni a kicsit? Őszintén: ti mindennap kimentek?

Figyelt kérdés
Leginkább emeletes, panel, tömbházak... lakói érdekelnek, nem kertes házban élők...
2011. okt. 31. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Tudom, hogy nem vagy rá kíváncsi, de én a kertes házból viszem ki, nem a kertbe, hanem nézelődni. És nem csak miatta, hanem én is jobban érzem magam, pedig kimozdulok nélküle is sokat, de valahogy jól esik nekem is a séta.
2011. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Mi téglában lakunk, de III. emeleten (legfelül). Mindennap kiviszem, kivéve ha esik, fúj, vagy nagyon mínusz van. Igényli és jól érzi magát kint. Én pld. utálok játszótérre menni, de kb. heti egyszer azért elmegyünk. Nyáron kb. kétnaponta mentünk.(Ovis már amúgy).


Nem gondolom, hogy rossz anya vagy emiatt, de azért a kicsiknek nem árt a levegőzés, és lehet, neked se tenne rosszat. :)


Ja, apuék mellett lakik egy család, 2 éves lesz a kislányuk nemsokára, és ha 3x kivitték eddig, az nagy szó. Anyu pld. még sosem látta a kislányt, apu egyszer. Ők sose mennek ki, mondjuk én ezt se értem.

2011. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya!DE ha azért nem viszed, mert macera felöltöztetni,lecuccolni,és mire ez mind megvan szinte mehetsz is vissza.Ezalatt Te 3x lefőssz,és ráadásul még a gyerek is üvölt végig míg sétáltok,akkor elmondom,hogy sajnos ez ilyen mindenkinél :))).Majd megőrültem,mert mire leértünk,már pakolhattam is vissza.tavaly télen volt ez,mikor a lányom4-6 hónapos volt.Totál befordultam,mert ráadásul olyan környéken is lakunk,ahol nincsenek kisgyerekesek,és a séták alatt senkivel nem találkoztam,csak egyedül róttam az utcákat a mínuszban:((Kegyetlen volt.Alig vártam a jó időt.

De a lányom érdekeit tartottam fontosnak,és neki kell a friss levegő.Így saját önös érdekeimet,meg pici lustaságomat félretettem és minden nap levittem,kivéve ha beteg volt és ömlött az eső.

2011. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Persze nem úgy kell érteni, hogy ritkán viszem ki. Viszem én minden nap, csak havonta kb. 3X előfordul, hogy itthon maradunk (többnyire hétvégén). És erkélyre sem teszem ki ilyenkor, mert csak úgy van el a kocsiban, ha megyünk. Ha áll a kocsi, nem marad meg benne.
2011. okt. 31. 13:23
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy rossz anya.Én sem mentem minden nap annak idején.Túlzásnak tartom ezt a hóba-vízbe-esőbe-minuszokban-sárban-50 fokban való állandó kimenetelt,ami itt a GYK-n divat.Ha látom a gyereken hogy ilyen időben ő is jól érzi magát idebent,akkor nem cűgölöm ki az utcára.
2011. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

nem ettol vagy jo / rossz anya.


Én egyedul vagyok vele, pocakosan, bevallom, egyszerubb nekem lemenni vele, es elmenni valahova, mint otthon "szenvedni".


kb 4 orara vagyok "hitelesitve", ennyi ideig tudom egyhuzamban lefoglalni a ket es fel evesem, utana kifogyok az otletekben. nekem nem alszik napkozben, es 10tol ejfelig fenn kukorekol.


egyebkent panelesek vagyunk pesten. olcso gyerekprogram: gyerekvasut, ikea, nagyon szereti a bevasarlokozpontokat, jatszoter, ha olyan az ido, neha kalandpark, jatszohaz, stb

2011. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha kimarad egy egy nap, hogy nem viszed ki, attól még nem vagy rossz anya. De én tudok olyat, akinek olyan jól elvan a lakásba (panelba), hogy egy héten többször előfordul, hogy ki sem mennek. Mi is panelba lakunk. 10 napos kora óta még egy nap sem volt úgy, hogy ne vittem volna ki, akár csak egy fél órára is. Ha esett az eső, akkor kilestem azt a rövidke szünetet, mikor csizmát és esőkabátot felvéve mehettünk egy kört. Nekem is hiányzik a levegő!! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy gyerekem sem bírja sokáig idebenn, egy idő után vágyik ki, mondja is.
2011. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Igen, mindennap kiviszem (van, hogy kétszer is). Szüksége van rá!!!

Ha nagyon esik az eső, akkor nem.

2011. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mennyi idős a baba. Ettől is függ, mert egy pici babával meg tudod csinálni (mi sem mentünk ki minden nap amíg 3-6 hónapos volt, de akkor tél volt), viszont most hogy 14 hónapos, már nem lehet vele megcsinálni. Neki és nekem is nehezebben telik a nap, ha nem vagyunk friss levegőn is.
2011. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én egyedül mindkettőt kiviszem mindennap. 8 hós és 2év9hós.
2011. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!