Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyhogy mostanában egyre...

Hogyhogy mostanában egyre több 19-20 éves lány szül gyereket?

Figyelt kérdés

Már vagy a harmadik ilyet látom a környezetemben,nem egy elmaradott környék és nem romákról van szó,mielőtt ezt hinné valaki.

Csak fura,én most vagyok végzős gimiben,el nem tudnám képzelni,hogy ennyi idősen gyerekem legyen...



2015. febr. 1. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

nem kell tanulni,se dolgozni (addig amíg..)

szóval ez egy kényelmes megoldás a középsuliból kikerülő lányoknak.

nincs ezzel semmi baj.egészségükre:)

2015. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

1-es. Ők így egyébként kapnak vmennyi pénzt havonta?

Bocsi az offért.

A választ nem tudom.. Régen is 20 évesen szültek, de az más :)

2015. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell ahhoz romának lenni, hogy kellőképp hülye legyél a semmire, vagy a nagyszülők nyakára gyereket szülni.
2015. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam,mert náluk azért megszokott:)
2015. febr. 1. 19:48
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem biztos, hogy egyre többen szülnek 20 évesen. Azért mert a környezetedben hirtelen lett 1-2-3 ilyen példa, attól még nem általánosíthatunk.

Szerintem a mai világban inkább kitolják a nők a szülést, én ettől rosszul is vagyok... (30-35 fölött szülők)

Mondjuk ez most pont olyan ítélkezés mint a tiéd...

2015. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

5ös vagyok

Az lemaradt, hogy én amúgy 25 évesen szültem, 26 vagyok most.

Szerintem egy teljesen ideális életkor.

2015. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Felénk újabban a 17 évesek szülnek a nagy semmire. Inkább szüljön valaki 35 évesen, mint 17 évesen!
2015. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
En 21,5 evesen szultem.Nem terveztuk,parom pedig 10evvel idosebb,mijnt en.Nem volt jo helyzetunk mikor terhes lettem.En tanultam,paromat leepites miatt kirugtak.De en abortusz ellenes vagyok,meg hat o is.Ugy voltunk vele,majd talal melot ugyis.Hat megszuletett a kicsi,mire suliba eljutott,amiert penzt kapott.Igen,rengeteget segitettek nekunk,mindent orokolt a hugom utan a lanyom,ami nem volt azt meg neveloanyam vette meg.Igy vegulis szuletesetol 6honapos koraig a tanfolyam penz volt,meg apuek segitettek be,mert en ugye gyesen vagyok.Tanfolyam vegen sajnos apos elhunyt,parom munkakereses,temetes stb intezett egyszerre,de halisten talalt hamar munkat.Azota helyrejottunk,mar nincs szukseg segitsegre,de ha kell,kapunk.Nem,nem jo dolog fiatalon a semmire szulni,de nekunk nem volt direkt tervezett a gyerek.En se tudom sokan miert szulnek fiatalon a semmire,ugy hogy se anya,se apa nem dolgoznak...De szerintem mindenki sajat dolga.Ismerek olyat,aki szinten mar 24eves,ket gyereke van,egy ferfitol,o roma mondjuk,de nem a balhes fele.Ismerek mast is,aki most kb25eves,ket gyerek,ket apa,es epp ket gyerekkel maradt egyedul...Ismerek apat,akinek a fia az anyjanal lakik ugyan,de jobb szulo,mint a gyerek anyja,aki buliba jart kicsi gyerek mellol mas pasihoz,amigf apuka otthon varta ot a kicsiree vigyazva mikor egyutt voltak meg.Ez az apuka pl fiatalabb nalam,nem roma se o,se a gyereke anyja.Ismerek csajt,aki egyedul neveli a gyereket mar,mert apuka elfelejtett hazajonni meg hasonlok.Es ismerek fiatal anyukakat,akik nem mas nyakara szultek,hanem a parjuknak jo munkaja van.Mi nem elunk fenyesen,de boldogulunk.
2015. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Most bele sem fogok menni abba, hogy a környezetemben javarészt 30-40 éves szülők vannak és hogy ezekből a családokból hány gyerek éhezik...


2 évvel ezelőtt, 20 évesen szültem és nem a semmire. Dolgoztam előtte (igaz hogy nem 10 évet), a férjemnek jól kereső állása van, jó pozícióban, diplomával. Egyetem mellett ő már dolgozott (nem másnak, magánban) és szedte össze az alapot, miközben a társai 80% - a az ivással meg a bulival volt elfoglalva. Ő házra költötte a pénzét, míg más akinek esetleg volt, kocsira vagy szórakozásra. Sok 35 vagy 50 éves megirigyelhetné azt amink van, tehát kijelenthetem, vígan megélünk a szüleink nélkül. Hogy miben segít a nagymama? Vigyáz a gyerekekre (hamarosan megszületik a második babánk) ameddig én heti 1-2 alkalommal iskolába járok. Bizony, gyerekkel is lehet élni és fejlődni, csak AKARNI kell. Én azt nem szeretem, amikor valaki rosszindulatúan megjegyzést tesz mások korára. Meg úgy egyáltalán: Miért foglalkoztatna ENGEM, hogy más mikor vállal gyereket? Magánügy. Van saját életem vagy mi a szösz... Én 40 évesen nem szülnék, de ettől még nem gondolom hogy a 20 vagy 30 az ideális kor, mert olyan hogy ideális kor a szülésre, NINCS. A 20 éves már nem gyerek és sokkal hasznosabbnak tartom a munka melletti tanulást, mint 4 - 5 évig koptatni még érettségi után a padot nappalin azért, hogy aztán 120 - ért robotoljak. Ez a nem mindegy. Van akinek tényleg kell a nappali, de valljuk be, sokan felesleges köröket futnak vele, éveket veszítenek miközben estin vagy levelezőn is taulhatnának valami hasznosat, aztán később sír a szájuk és irigykednek. Az ilyet nem szeretem. Gyerekkel is lehet (és kell is) fejlődni, a többi csak rinyálás. Nem sok észre vall mások korát firtatni gyerekvállalás témában. Mindenesetre megvedeném azokat is, akiknek nem feltétlenül van annyi mint nekünk. Szülés előtti kellő munkaviszonnyal ugyanúgy megkapja a 20 éves is a pénzét, mint a 40 éves. Nem feltétlenül kell a luxus ahhoz, hogy felneveljenek egy gyereket. Arról meg, hogy "de a többségük olyan" az a véleményem, hogy a dupla annyi idősek többsége sem áll valami fényesen anyagilag... Jó pár ismerősöm van, akik 40 - 45 évesek és pár négyzetméteren kénytelenek a nagymamával osztozni vagy örül ha 5 ezer forintja marad hó végére. Ennyit az ítélkezésről, lehetne firtatni.

2015. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8.vagyok

Hozzáteszem még,hogy én nekem ott kellett hagynom a sulit,estin sem tudok tanulni.Egyszerű az oka,nincsen pénzünk rá,és segítség sincsen,mivel minden rokon messze van.Ergo nem tudom kire hagyni a kicsit,hogy bárhová elmenjek. Hát ez van,mi a csóró és hülye szülők leszünk,mások szerencsésebbek.Páromnak van több szakmája is,mégis 120 ezret keres,nem tudott egyetemre menni,mert az apja nem tudta kifizetni.De amúgy ha valakiknek van pénze eltartani egy-kettő-három gyereket,mint a 9. válaszolónak,akkor miért ne szülhetne 20 évesen?!Ő dolguk,max mondjuk abban látok igazságot,hogy akiknek jól megy,sokkal nehezebben élnek meg majd,ha valamikor beüt a krach(és sose lehet tudni),de amúgy igen,mi is mindent megadunk a lányunknak,amit tudunk.Lehet nem tud majd külföldön tanulni,nem tudjuk kifizetni az egyetemet neki,de mindent megteszünk,hogy jó ember legyen,helyén legyen a szíve és ne a pénzt nézze elsődleges értéknek.Mint a sok nő,akik 40 évesen szülik az esőt,mert meg akarnak teremteni mindent anyagilag (aztán amúgy meg nem is sikerül,mert melóznak látástól mikulásig,aztán a sok stresszt meg levezetik nyaralással,bulizással,nem tudnak félretenni nagyon ugyanúgy,mint 20 évesen se)

2015. febr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!