Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez új divat? Mostanában egyre...

Ez új divat? Mostanában egyre több fiatal (19-24 év közötti) lány ismerősöm megy el szülni, meg gyereket akarnak. Most ez kezd újra divatba jönni?

Figyelt kérdés
de tényleg.. Én ezt látom a velem egyidős vagy nálam fiatalabb lány ismerőseimen hogy egyre fiatalabban (19-24 évesen) már szülnek, gyereket akarnak, bár legtöbbnek talán 1-2 éves kapcsolata lehet, össze se házasodtak (még. Vagy csak ezt a régi hagyományokat akarják újra divatba hozni? mert régen volt jellemző hogy 17-20on évesen szültek inkább...

2013. febr. 12. 12:46
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem divat. Valaki vagy vállal gyereket, vagy nem. Az ő döntése, hogy mikor. Teljesen ideális a 19-24 év. A kapcsolat meg 20 év házasság után is ugyanúgy tönkremehet. Sokkal többen szeretnének fiatal anyukák lenni. Még fitt vagy, türelmes. Ahogy öregszel ezek egyre kevésbé mondhatók el rólad.
2013. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
22%

Igen, mert így nem kell elmenni dolgozni. A gyes és csp. tök jó megélhetésre. Tisztelet a kivételnek, akiknek van megfelelő munkaviszonyuk. Bár elég tág időt írtál. Úgy gondolom, hogy 23 év felett nincs abban semmi rossz, ha valaki már gyereket vállal, van neki legalább 2 éves munkaviszonya és a párja is dolgozik és mind a ketten akarják a gyereket.

Akik 19-20 évesen szülnek, azok tuti nem akarnak dolgozni, el akarják tartatni magukat, semmi tervük a jövőre nézve. Mondom tisztelet a kivételnek, csak azok vannak kevesen.

2013. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%

Pár éve épp ez volt a normális, ritka volt az, ha valaki 30-on felül szülte az első gyerekét, főleg ha esetleg közel a 40-hez, az meg még ritkább volt.


Szerintem 23-24 évesen nem korai szülni, 20 alatt csak nagyon kevesen érettek rá, bár a szakemberek szerint a szervezet a húszas éveiben a legalkalmasabb a szülésre.

2013. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Én sose terveztem hogy fiatalon legyek anyuka.. soha.. Anyám is 23 évesen szült meg engem, de addigra már nekik volt egzisztenciájuk.. Saját lakás, autó, munka (anyukám elötte 5 évet dolgozott) és házasság után 2 évvel születtem.. Apám még mindig eggyütt van anyukámmal.. Beszélgettem erről Anyummal és Ő mondta, ha tehette volna, még várt volna velem pár évet... Ő nem a GYES, csp miatt ment el szülni, mondom, elötte kb 5 évet dolgozott, apukámmal a házasságuk elött meg 4-5 évig jártak..
2013. febr. 12. 12:55
 5/54 A kérdező kommentje:

Igen lehet szülni, nem az.. Csak sajnos nem egy ilyen fiatal anyuka ismerősömet otthagyta a gyereke apja a szülés után 1-2 évvel...

én nem tudnám elképzelni h ennyi idősen szüljek.. élni akarok még... Bulizni, dolgozni.. bár tény h munkát is egyre nehezebb találni

2013. febr. 12. 12:56
 6/54 A kérdező kommentje:
vagy éppen csak "becsúszik" a gyerek... De még terhesen is isznak, cigiznek, satöbbi... Vagy éppen egy lecsúszott elvált 40 éves hapsinak szülnek... én alapól nem veszem komolyan az ilyen elvált apukákat... aztán majd magyarázhatnáma gyerekemnek hogy neki van 1 féltestvére, blabla..
2013. febr. 12. 12:58
 7/54 anonim ***** válasza:
91%
Én 18 évesen érettségi után elmentem dolgozni. 20 évesen szültem, bár nem terveztük. Így megkapom a maximális összeget, bár ez is kevés. A párom is dolgozik. Van lakásunk, rengeteg dolgot kaptunk a babának. Szinte semmit nem kellett megvennünk. Ha lejár a GYED, úgyis el kell menni dolgozni, mert a GYES semmire nem elég. Szóval előbb utóbb mindenképp munka után kell nézni. Kivéve ha 2évente szül egy gyereket.
2013. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Apuka meg bármikor elhagyhat. Lehet, hogy együtt vagytok már 10 éve, gyermeket vállaltok, majd lelép. Ezt nem lehet tudni.
2013. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Apuka meg bármikor elhagyhat. Lehet, hogy együtt vagytok már 10 éve, gyermeket vállaltok, majd lelép. Ezt nem lehet tudni.


A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.

# 8/8 Időpont ma 13:02


Hát ja.. Nekem NINCS az a pasi akinek szüljek... Annyi.-annyi ilyen van h otthagyják a gyereket az anyukát...szerintem nem is lehet már a mai férfiakra családot, gyereket alapozni

2013. febr. 12. 13:06
 10/54 A kérdező kommentje:

# 7/9 Időpont ma 13:01

Itt a faluba van egy nő aki évente-2 évente szül.. A 3. pasijának szülte ősszel a 11. gyerekét.. Sose dolgozott.. de jár neki gyes, ilyen meg olyan segély, gyerektartások

2013. febr. 12. 13:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!