Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nincs agyrázkódása?

Ugye nincs agyrázkódása?

Figyelt kérdés
10 hónaposom ma állt az ágy mellett, egy pillanatra félre néztem, ezalatt eldőlt, mint egy zsák. Feje jó nagyot koppant a parkettán. Azonnal felkaptam, rögtön üvölteni kezdett. 1-2 percig sírt nagyon, aztán visszaállt az ágy mellé és játszott tovább, mintha mi sem történt volna. Evett utána rendesen, megvolt a délutáni alvás és már alszik. El kellett volna vinnem orvoshoz? Olyan tanácstalan vagyok. De semmi furcsát nem látok rajta, puklija sincs, ugyanolyan napunk volt, mint máskor.
2015. febr. 2. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem nincs baja.Nálunk rengeteg ilyen van egy nap alatt.
2015. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja sem lesz. És fog esni még de ha hagyod és nem elkapod mikor dől akkor hamar megtanulja h kapaszkodni kell, megtanul úgy esni h ne üsse meg magát. Arra vigyázz h ne saroknak, szekrénynek dőljön.
2015. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most sem hagytam egyedül. Ott ültem mellette a földön. Én nem is értem, hogy történt. Lelkifurdalásom van miatta, hogy nem kaptam el. Elkalandoztam egy pillanatra és ez lett a vége.
2015. febr. 2. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:

nem valószínű, de ez a "mi sem történt volna"...


amiket figyelni kell:

-igen, azt figyelted, azonnal felsír, az jó

-hányás, hányinger (ez utóbbi nem észrevehető)van e

-pupillák fényre reagálnak, nem nagyobb egyik mint a másik

-emlékezetkiesés volt e(ezt azért írom, mert amikor az én babám leesett, hatalmasat koppant a feje, sírásnál vizeztem az arcát, mert annyira sírt, hogy azt hittem sírógörcsöt kap, megnyugodott, és amikor visszamentünk a szobába az ágyhoz nézett és megint felsírt - emlékezett

-szédülés van e különösen imbolyog, egyensúlyzavarok, amik eddig nem voltak jellemzők

2015. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elkapod mindig sosem tanulja meg hogy kapaszkodnia kell. 1 hétig esik utána már menni fog neki, csak hagyd h megtanulja és ne elkapd állandóan. Ezen minden gyerek átesik.
2015. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi rosszat nem csináltál, ez előfordul. Amúgy sem kell túlfélteni.

Az ég világon semmi baja nincsen, ügyesen odafigyeltél mindenre, amire kellett. Ha gond lenne, már kiderült volna.

Meg kell tanulnia egyrészt esni is, másrészt meg azt, hogy figyeljen oda, ne dőljön el. Ha folyton te vigyázol helyette, kis ügyetlen lesz. Ez a tanulással jár.

2015. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is kapott a feje párat a parkettától, mire megtanult rendesen felállni. Nem mindig tudtam időben odaugrani. Semmi baja nem lett tőle.
2015. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért kéne elkapni?

Ha nem betonon, magasról... esik, akkor essen csak. Jó, nyilván, ha látom, próbálom megakadályozni, de úgyis későn érek oda általában.


A bébiszitteltem rendszeresen esett-kelt, bár szerencsére a fenekére. Egyszer fordult le a kanapéról, úgy, hogy ott ültem mellette. Egy pillanat alatt, annyit tudtam tenni, hogy odébb rúgtam az asztalkát így legalább nem fejelte le.

2015. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!