Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha leesett a gyerkőc, beütötte...

Ha leesett a gyerkőc, beütötte a fejét, de nem viszem el orvoshoz, mert nem gondolnám hogy kellene, nincs tünete, de mégis agyrázkódása lenne, annak milyen következményei vannak lehetnek? (nem tünetekre gondolok)

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

hát .....

gondatlanságbol elkövetett kiskoru veszélyeztetetsége

2012. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ha valamiért bekerül a korházba s visszavezetik arra hogy te mint szülö nme vitted el doktorhoz, emiatt rosszabodott az állapota,, súlyosabb esetbe eljárás alá vonják a szülöt.
2012. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ebben írnak a következményekről és a gyermekbalesetekről is.

2012. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

de ha te vagy az aki kiirta hogy a gyermek leesett és a csempébe beleütöte a fejét és még mindig emiatt aggodsz ???

én ezért vittem azonnal az ügyeletre majd a sürgösségi traumatologiára majd koponya ct re biztos ami biztos alapon semmi baja nem lett a manomnak de inkább ez a tortura minthogy a végén egy óriási koponya ödéma miatt veszélyeztettem volna ygermekem

2012. márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha eszméletvesztése volt, azóta fáradékony, sokat alszik, a pupillái feltűnően tágak, étvágytalan, hány, szédül, zúg a füle - ezek az agyrázkódás tipikus tünetei, bármelyik jelentkezik, orvoshoz kell menni. Ha nincs pukli, de véraláfutás keletkezett, ez koponyatörésre, repedésre utalhat, szintén orvoshoz kell menni. Ha elmulasztod, büntetőjogilag felelősségre vonnak, az orvos abban a pillanatban köteles értesíteni a rendőrséget, ahogy kiderül a baj. Börtönbüntetést, illetve a gyermek felügyelet alá helyezését vonhatja magával.
2012. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2012. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hogy reagált rá a gyerkőc? Sírt rögtön? Nem vesztette el az eszméletét, akár csak rövid időre? (Rongybaba-effektus.) Utána nem volt "zavart", nem hányt? Ha ilyen nem volt,

Lehet amúgy agyrázkódása "tünet" nélkül is. Ilyenkor csak abból tudod, hogy aluszékonyabb utána egy napig - az ilyen baleset után pihenni kell, fekvő helyzetben!

Koponyaröntgent szoktak csinálni (CT-t ilyen esetben nem), hogy nincs-e repedés, mert az növeli a kockázatot. Ha nincs, akkor vagy hazaküldik, vagy egy nap pihentetés, kórházi megfigyelés. (Kétszer volt agyrázkódása a gyerekemnek, sajnos nagyon rossz a mozgáskoordinációja, mindig "fejre esik", nem támaszt ki, onnan tudom ezeket.)

2012. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nem az én kérdésem de az enyém is esett és ezért kérdezem, nem az érdekel hogy velemi mi lesz büntető jog meg hasonló, a gyerek a fontos hogy neki lehet e olyan sérülése ami ebből eredendő
2012. márc. 2. 13:57
 9/18 A kérdező kommentje:
sírni sírt pár percig, megnyugtattam aztán ment tovább mintha mi sem történt volna
2012. márc. 2. 13:58
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, lehet,hosszasan leírtam a tüneteket, de lehet koponyaűri vérzése, amit te a büdös életben nem veszel észre, csak mikor már késő....
2012. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!