Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bepánikoltam, kislányom lesz!?

H.Orsolya kérdése:

Bepánikoltam, kislányom lesz!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 hetes terhes vagyok és tegnap kiderült, hogy kislányunk lesz. Már van egy fiunk, így én kicsit jobban hajlottam a kislány felé, de most hogy tudom, teljesen bepánikoltam. Hogy kell egy kislányt gondozni, nevelni? Mennyiben más mint egy kisfiú? Hozzáteszem anno a kisfiamnál is pánikoltam és bőgtem, hogy mi lesz, de akkor apuci megnyugtatott, hogy megoldjuk. De most ő is pánikol. Nem szeretnénk semmit rosszul csinálni, elrontani. Miben kell jobban figyelni egy lányra? Mennyiben más? Gondolom sokan most hülyének néztek, hogy minek vállal gyereket az aki ennyire nem tud semmit, mindkét gyermekemnél tök nyugodt voltam és vártam , hogy tudjam ki lakik a pocakba, de ahogy megtudtam kész végem lett. Köszönöm előre is a válaszaitokat :)



2015. febr. 3. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan olyan lesz, mint a fiúval, csak a babaruhák között megjelenik a szoknya :D semmi különös, ne aggódj!
2015. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

És - mégha most ellen is állsz - előbb-utóbb a rózsaszín ruha :)

Más, bújósabb, gyengédebb de igen határozott, nálunk a kislány sírt többet babának, és másképp hisztizik. Én nagyon élvezem, h mindkettő van, nálunk is a lány a kicsi.

2015. febr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Pont ugyan olyan a kettő. Amikor a fiad született akkor még azt sem tudtad milyen egy kisbabát gondozni, ma már azt is tudod milyen egy kisbaba ennyivel is előrébb vagy. Neki most puncija lesz amibe jobban bele megy a kaka is nem győződ pucolni. Őt picit jobban fogja szeretni apa mert ő lány és az más mint a fiú. Ahogy neked a kisfiad a "szerelmed" most a kislány lesz apa "szerelme". Picit más, de alapjában ő is csak sír, eszik, nevet, és nyakig fossa magát. :D 2 éves fiú, 2 hónapos lány anyukája
2015. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg nem nagyon értem, hogy a neme miatt miért kell pánikolni. :) Én olyan miatt izgultam, hogy hogy fognak menni a dolgok 2 kicsivel, nem lesz-e nagyon féltékeny a nagyobbik, meg ilyenek. (Nálunk is fiú-lány a felállás.) Ugyanúgy kell gondozni, mint a fiút, a legelején semmi különbség nem lesz. Aztán később kicsit másképp kell öltöztetni, meg majd a későbbiekben nem kisautókat vesztek neki hanem babákat, nem barkácsasztalt, hanem konyhát vagy amit igényel. Minden jön magától. Egyébként azonos nemű gyermekeknél is gyakran előfordul, hogy tök más természetűek, ezért más módon kell hozzájuk viszonyulni. Nem a nemük határozza ezt meg feltétlenül.
2015. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem semmiben sem különbözik a fiú a lánytól, még a rózsaszín ruha sem kötelező "menetfelszerelés".

Nagylányom sose hordott rózsaszínt, ma sem venné fel (17 éves). Mindig határozott egyéniség volt, nem az a bújós kismacska. Mos is inkább fiús természetű. A húga (14 éves) homlokegyenest más. Bújós, csajos volt mindig, imádta a szoknyát, a rózsaszínt és annak minden árnyalatát.

A fiam (11 éves) viszont bújik állandóan és ha nagyon szigorúan nézzük, hisztisebb tud lenni, mint a két nővére együtt valaha is volt. :)

2015. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Gondolj arra, ahogyan anyukád nevelt téged, és akkor nem hibázhatsz. Nekem lányom van, és én meg attól pánikolnék be, ha megtudnám fiút várok (mert szerintem a kislányokat könyebb nevelni).
2015. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ahogy egyre többet gondolok rá, kezdek megnyugodni. De az nem segít, hogy a párom is nagyon fél .
2015. febr. 3. 11:21
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Ne aggódjatok,a kislány majd megold mindent:)

Babának teljesen ugyanolyanok mint a fiuk,ha nőnek-növögetnek akkor pedig olyan lesz amilyen kb.Te vagy.

Ha akarod akkor kis nyafka lesz,ha belevaló csajszit akarsz akkor az lesz belőle.

Pont olyan lesz mint amilyennek nevelni fogjátok.

Talán kicsit bújósabbak mint a fiúk,bár nálunk mindegyik az volt.

2015. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fiam után nekem is lány lett. :)

Pániknak nem nevezném amit éreztem, de azért aggódtam kicsit.

De tök ugyanolyan. Annyi , hogy a popót másképp kell törölni. :)

Meg a sírása, nyafizása tök csajos :D Ja igen, meg a kisszoknyák...

Ne aggódj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne pánikolj!!!!!!!!!!! Szuper lesz! :)

2 éves fiú és 4 hós kislány anyukája

2015. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen nem is értem, hogy mitől féltek?!

Van már gyereked, nem? Szóval gondoztál már babát...

A lány annyiban másabb, hogy nunija van, azzal óvatosabban kell bánni pelenkázásnál, de ennyi.

Mire gondoltál amúgy? Mitől féltek??? :D

1 éves volt a kisfiam amikor kiderült, hogy terhes vagyok, pár hét múlva megtudtuk hogy kislány, semmi félés nem volt bennünk, mitől is kellett volna félnem? Kisfiammal már begyakoroltam mindent, a 2. gyerekkel egyszerűbb lesz. Most 4 hós a kislány, egy percig nem aggódtam semmin.

2015. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!