Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom mindenkitől fél, ha...

Kislányom mindenkitől fél, ha én nem vagyok ott?

Figyelt kérdés

5 hónapos koráig nagyon nyugodt, barátkozós baba volt, aztán egyik napról a másikra elkezdett sírni a nagyszülők kezében...

Most 6 hónapos, ha egy méternél közelebb lép hozzá valaki, aki nem anya vagy apa, sírni kezd, még akkor is ha én is ott vagyok.

nagyon nehéz így mert a nagyi nem tud semmiben sem segíteni, én sem tudok haladni a házimunkával míg vigyáz rá, mert állandóan ott kell ülni velük hogy elfogadjon mást..

ez valami korai szeparáció lehet?? meddig tart vajon?


2015. jan. 29. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Kislányomnál is voltak ilyen időszakok. Igazából ahogy nyílik az elméje, rájön, hogy anya ad igazán biztonságot, és meg kell barátkoznia azzal, hogy másoktól sem kell mindenáron félni. De ehhez is idő kell míg rájön majd.

Szerintem ezek az időszakok nem túl hosszúak.

Lányom pl. bátyámtól félt nagyon (nem tudom miért, talán a szakáll...), kb. 1 hónapig. Aztán megbékélt vele.

Szóval egy normális folyamat ez. Utólag nézve nem tart sokáig. Benne lenni nehéz, de egy kis türelem és biztatás és minden jó lesz. :)

2015. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Épp tegnap volt itt a védőnő és mondta, h a szeparációs szorongás már 4-5 hósan elkezdődhet.

[link]

2015. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, 4 hónaposan kezdődött, most 7 hónapos a nagyikkal újra elvan és úgy tűnik kezd megint nyitni idegenek felé is.

Nagyon rossz volt látni, ahogy krokodil könnyekkel zokogott, ha megjött a nagyi, de talán túl vagyunk rajta.

2015. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!