Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor mi van, ha kimarad a...

Akkor mi van, ha kimarad a kaják kóstoltatása, és zuppsz egy teljes üveg elfogy egy szuszra abból is amit először kap?

Figyelt kérdés

A kisfiammal nem lehet csak kóstoltatni. A tejem nem elég neki, eszi a főzelékeket, a gyümölcsöket, joghurtot, kiflivéget. De ezeket csak egy kanállal nem lehet neki adni, mert éhes marad, és sír az üres pocak miatt, nem is gyarapodna, egy örökmozgó.

7,5hónapos


2010. febr. 10. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem akkor úgy csináld, hogy az újból kóstolót kapjon, azután egyből teljes adagot egy régi, már kóstoltatottból, így nem marad éhen
2010. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányommal sem lehetett kóstoltatni. Nem kóstolt semmit egyből megette az üveges kaját. semmi baja nem lett. Most 17,5 hónapos és mindent eszik amit mi.
2010. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Régen nem volt ilyen kóstoltatás, ami ízlett neki, abból annyit kapott amennyit kért. Néha max kiütést kapott, na és, túlélte.
2010. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is egyből bevágott egy fél üveggel.Másnap már a teljes üveget kiette gyümölcsből.
2010. febr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam ki maradt ez a kostoltatás forma, mert az első ilyen evésnél 1/2 üvegnyit bevágott.

Én nem féltem allergiától, mert nincs a családban és az első gyermekem is ugyan így habzsolt és soha nem volt probléma.

Szerintem nyugodtan, amennyit kér!

Olyan komoly allergia nem fordúlhat elő, ha pedig kipattog a baba, kezeled és legközelebb ne add azt a fajta ételt.

2010. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért kóstoltatod, mert allergiás reakció léphet fel, nem tudhatod, hisz még sose evett olyat. Bármitől lehet, sokat olvasni itt akár alma, krumpli esetére is...

Megkóstoltatsz vele 2-3 kanállal. Aztán azt kap enni, amit enélkül is kapna (tápszer?), ha nem kóstoltatnád. Valamit evett eddig is, ugyebár. Na, ugyanazt add neki a kóstoló után is.

Ha az adott ételtől 3 nap alatt nem lesz reakció, akkor ehet egy teljes üveggel belőle legközelebb.

Épp ezért csak 3 naponta tudsz új ételt bevezetni, hiszen annak semmi értelme, hogy kóstoltatsz egy újat, másnap másik újat, mert akkor nem tudnád, mitől lett kiütéses pl.

2010. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálunk sose volt tápszer, 5hónapos koráig csak szopizott, aztán két hét alatt a forgástól eljutottunk a járásig, és hiába szopizott, nem volt elég.

Az apja jóhiszemüen hozott sütőtök-sárgarépa-sárgabarack pépet, amit addig kóstolt, hogy már az üveg alját kapartam, másnapra meg valami husis hamit. Semmi reakciót nem váltott ki semmi, ugyan ez volt a banánnal is, sőt mostanság a kajánkból is majszol egy egy apró falatott.

Nyugodtak az éjszakák(fogacska miatt most ép nem) van ereje felfedezni, és nem csak sír.

2010. febr. 10. 09:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem először kóstoltass. Nem biztos, hogy az allergiás reakció csak pár kiütés. Mi úgy jártunk, hogy 6 hónaposan a védőnő jóváhagyásával 4 hónapos kortól adható tejpépet adtunk a kisfiamnak, csak egy fél adagot. 5 percen belül orrán-száján jött vissza, a teste tele lett csalánkiütéssel. Olyan rosszul lett, hogy be kellett vinni az ügyeletre. Még a kocsiban is hányt. Azóta én sokkal óvatosabb vagyok a kóstoltatásban.

Csináld úgy, ahogy előttem is írták. Pár kanál az újból és utána egy egész üveg olyan amilyet már evett.

2010. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt a lányom 6 hónaposan megevett egy egész adagnyit, amit csináltam (banán, barack, alma, szilva, körte)

Ha kevés volt, balhézott.

Semmi baja nem lett,11 hónapos egyszerűen jó evő és mellette szopik is

2010. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is kimaradt a kóstoltatás.

Kisfiam az első pár kanál után ha eltettem a látószögéből az üveget,olyan ordításba kezdett,hogy mást el sem fogadott.

Így nem kóstolgattunk.

Semmi baja nem lett,jelenleg 9 hónapos örökmozgó.

2010. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!