Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnak valahol Káin nevet?...

Adnak valahol Káin nevet? Lehet Káin nevet adni egy gyermeknek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Biztos adnak olyan helyeken ahol anyakönyveztethető,de itt Mo.-on legjobb tudomásom szerint nem anyakönyveztethető!
2015. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Itthon nem.


[link]

2015. febr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk elvileg ők azzal indokolnák, hogy milyen randa ember volt ez a Káin, hogy megölte Ábelt a testvérét a Biblia szerint és hogy ne szopassák ezzel a névvel a gyereket.


De a Brútuszt persze lehet adni, az nem baj, hogy az meg az apját Julius Cézárt szúrta le, apagyilkosról gyereket elnevezni oké. (Igen bizonyos elméletek szerint csak rokon volt, nem a zabi gyereke, de tény, hogy viszonya volt az anyjával, meg azért akkor is, az emberek 90%-a a "te is fiam Brutus?"-t tudja)


Magyar Tudományos Akadémia, én így szeretlek.

2015. febr. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem lehet adni és én nem is adnám.
2015. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

USA-ban gondolom lehet, például.

Én nem adnám, bár tetszik a hangzása, de az emberek egyből a bibliai történetre fognak asszociálni, így szerintem nem éri meg.

2015. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Káin névnapja: 03.10. és 05.29.


[link]

2015. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves hatos, az MTA honlapján mindig frissítve fent vannak az anyakönyveztethető nevek, és a listán a Káin nincs fent tehát nem anyakönyveztethető.


A wikipédiás listába meg még én is beírhatom, hogy Eperfagyi női név, névnap július 24. és addig míg valaki oda nem téved, aki rájön, hogy nem is-is és kijavítja az ott is lesz.


De még az is előfordulhat, hogy él olyan ember az országban, akinek a neve nem anyakönyveztethető, például pusztán azért mert a szigorúbb szabályozás előtt született, vagy ha nem öregekről van szó, akkor azért, mert 1993-ban haladni akartak a korral, hogy ne csak ezer párszáz nevet lehessen adni és kiadtak egy névjegyzéket, amin válogatás nélkül több mint 10 ezer név szerepelt, mint anyakönyvezthető utónév. Szinte bárminek el lehetett nevezni a gyereket. Ezt úgy állították össze, hogy az Országos Személyiadat- és Lakcímnyilvántartó Hivatal adatbázisából minden személyiszámmal rendelkező magyar ember saját nevét és az anyja nevét kigyűjtött és rátették a listára bármi is legyen az. Ezt 1996-ban vonták vissza a nyelvészek és anyakönyvvezetők tiltakozása miatt, mivel rájöttek, hogy elég érdekes, idegen nevek is anyakönyveztethetők voltak, valamint egy-egy nevet akár 6-8 féle helyesírással is lehetett választani. Így pl. olyan neveket is lehetett anyakönyveztetni, mint a Chkheor, nem lennék meglepve, ha a Káin is ekkor lett volna rajta a listán.


De hogy MOST 2015-ben mit lehet, az teljesen más kérdés, és NEM a Káint itt nem lehet adni és valószínűleg ha kérvényezné valaki sem engednék a korábbi válaszom alapján, hogy Káin rossz ember volt, és ne szopassák a gyereket, mert pl. olyan egyébként jól hangzó nevet is elutasítanak ilyen elvek mentén, ami egy mesében (amiről a fél ország szerintem életében soha sem hallott), a boszorkány neve volt és boszorkány nevet adni a gyereknek szerintük helytelen.

2015. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem szurj mar ki szegeny gyerekkel!
2015. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

[link]


idén már lehet adni ezt a nevet

2019. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!