Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig kell a...

Hány hónapos korig kell a vizet forralni? Ásványvízzel pótolható?

Figyelt kérdés

7 hónapos elmúlt a kislányom, vajon meddig kell még neki forralva adni a vizet?

Ha épp nincs nálunk útközben babavíz, adhatok neki mentes ásványvizet is?



2015. febr. 5. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

érdekes ez a téma, múltkor volt itt erről szó a gyk-n..

a palackozott vizek az állott vizek...

a tápszeren meg az áll, hogy friss vizet kell adni nekik forralva (amiről mg azt írják, hogy a forralás sem öli ki p a klórt, a legjobb ha víztisztító van otthon..)

2015. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Én meg pont a víztisztítóról hallottam rémeket :)

Nálunk elég jó minőségű a csapvíz, a nagyobb gyerekem is azt itta, arról meg nem beszélve, hogy az egészen picik is a bölcsiben sima csapvizet kapnak.

Elég macerás ez a forralás-hűtés mindig, a babavíz pofátlanul drága, de azért rosszat sem szeretnék a babámnak.

2015. febr. 5. 11:08
 3/18 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták 1 éves korig ajánlatos forralni, igazából csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy én reggel a vízforralóba felforralom a napi adagot és azt adom egész nap melegítve... tehát nincs sok macera vele, hidd el semmi baja nem lesz attól, ha áll a forralt víz egy fél napot :)
2015. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Vízszolgáltató vállalatnál dolgozom így 100%-os biztonsággal megondhatom, hogy a klór nem okoz problémát ugyaniis kipárolog. A vizet 1 éves korig kell forralni (ha estetleg valami hiba folytán kevesebb klór jutna a vízbe és nem tudná elpusztítani a kórokozókat, baktériumokat). A sima ásványvizeknek magas az ásványi anyag tartalma és főleg a nátrium terheli le a babák veséjét. Ha úton vagytok ugyanúgy ahogyan raksz be ásványvizet a kocsiba tudsz betenni babavizet is, ha meg kifogy ma már a legtöbb boltban kapható.
2015. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Milyen okos ötlet, köszönöm szépen!
2015. febr. 5. 11:20
 6/18 anonim ***** válasza:

én is úgy csinálom, mint 3-as, fél éves korában esett le, addig egyesével forralgattam mindig etetések előtt..


meg volt még másvalami is amivel hónapokig szívattam magam, mire rájöttem hogy egyszerűbben is lehet..

2015. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A szénsavmentes szentkirályin rajta van, hogy forralás nélkül adható a babának. Mi is azt használjuk. Olcsóbb is, mint pl a Jana babavíz.
2015. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Már mindent leírtak előttem, csak megerősíteni tudom. Szentkirályit elég sokat vettem, mert akkoriban kb 100forint volt a másfél liter, ittam én is, itta a baba is. Aztán mikor már több gyerekem volt, és számított az a pár kiló is lift nélküli házban a cipekedésnél, akkor már csak forraltam az épp aktuális babának, reggel egy nagy mennyiséget, és az egész napra / éjszakára kitartott.
2015. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
a felnőtteknek való ásványvíznek más az összetétele mint ami babáknak való..
2015. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az átlag ásványvíznek magas az ásványianyag tartalma, ami nagyon megterheli a babák veséjét, kálciumkristályok is kialakulhatnak.

De ha nagyon ritkán kap "felnőtt" ásványvizet, semmi baja nem lesz tőle. Egyszer a munkahelyemre látogattam be vele és én hülye, csak a tápszer port raktam el, vizet nem vittem. Így az egyik kolléga frissen kibontott ásványvizével kevertem be, nem lett baja, pedig 6 hetes volt. De ez egyszeri alkalom volt, ennyi belefér.

2015. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!