Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiamnak szeretnék...

1 éves kisfiamnak szeretnék csipkebogyó teát (gyógyszertári, száritott) adni. Ha áztatással készitem, csinálhatom Szentkirályi szénsavmentes ásványvizzel (ezt szokta inni)? Mennyi ideig lehet áztatni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet, de mivel forralod, akár csapvíz is lehetne, de az ásvány kétségtelen egészségesebb. forrásban lévő vizet lehúzod a tűzről és öt-tíz percig áztatod, aztán leszűröd és mézzel ízesítheted, C-vitamin forrás, nagyon finom.
2009. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A csipkebogyót nem szabad forralni mert elveszti a vitamintartalmát.Nyugodtan áztathatod Szentkirályiba, én is abba szoktam.
2009. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szentkirályi tökéletes ehhez. Arra figyelj, hogy 60 fok alatti vízben áztasd, különben lőttek a cs.bogyóban lévő vitaminnak.
2009. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dobozon rajta lesz, hogyan készítsd el: 12 órás hideg áztatással, egy filtert kb. 1,5-2 dl vízbe téve. Elég gyorsan fogy:) De én így csinálom, szinte minden nap iszik ilyet a kisfiam. Csak arra figyelj, hogy enyhén has- és vizelethajtó hatása van, szóval azért mást is kell adni neki inni.
2009. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy este beáztatom és reggel issza, szóval kb 10-12 óra. Ha véletlenül elfelejtem este, akkor reggeltől délutánig ázik. Én a Herbaria filterest használom.
2009. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!