Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hol kell igényelni a...

Mikor és hol kell igényelni a kisbaba TAJ kártyáját?

Figyelt kérdés
Születési anyakönyvi kivonatot a kórházban a baba születésekor megcsinálják?
2007. okt. 29. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 2 gyereket szültem és van ilyen és olyan tapasztalatom is . Az elsőnél én intéztem mindent szül anykönyvi kivonat, tb kártya stb. A másodiknál a kórház intézett mindent. Szerintem érdeklödd meg hogy ott ahol szülni fogsz mi a módi.
2007. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

SZIA,

Nekem augusztusban született a kislányom. Nekünk a kórház intézte az anyakönyvet és a lakcímkártyát. A TAJ kártyát én csináltattam meg az OEP- ben.

2007. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szia én márciusba szültem.nekünk mindent a korház intézett,taj kártyát anyakönyvit ,lakcimkártyát.érdeklöd meg a korházba ahol szülsz
2007. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja.

Székesfehérváron a kórház intéz mindent, míg pl. a Sotén ha szülsz ott azt hiszem mindent a szülőnek kell...

Erre azt mondta nekem az egykori védőnőm, hogy ez azért van mert pl. a fehérvári kórházban kevesebb baba is születik, azoknak a túl nyomó része pedig körzet beli az ottani intéző pedig könnyebben fel tudja venni a kapcsolatot az illetékes anyakönyv vezetővel. Ezért van például, hogy ott még a házassági anyakönyvit sem kell bevinni, még más kórházakban ha esetleg intézik is akkor is be kell vinni méghozzá 3 hónál nem régebbi másolatot...

Mindenhol más tehát a szabály mást intéznek. De erről szerintem minden esetben tájékoztatnak az aktuális kórházban.

2007. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!