Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fenyeget a bölcsőhalál?...

Meddig fenyeget a bölcsőhalál? Az idő múlásával csökken az esély?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag 14 hónapos korig, a másodikra nem tudom a választ.
2010. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy olvastam, hogy 2-4 hónapos kor között a leggyakoribb.
2010. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én elsö 2 évröl tudok.
2010. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy én 1,5 éves korig hallottam.
2010. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"A bölcsőhalál szerencsére igen ritka. Világviszonylatban ezer megszületett kisbaba közül 1-2 esetben fordul elő. Hazánkban ez az arány még kedvezőbb. Leggyakoribb 3-5 hónapos korban, de ritkán akár 12 hónap után is előfordul. Az ok nem ismert, de tudjuk, hogy bizonyos körülmények fokozzák a kockázatot. Ilyenek például a kisbaba nem megfelelő ellátása (éjszakai hason fektetés, túlöltöztetés stb.), a szülők részéről fenyegető ártalmak (dohányzás, krónikus alkoholizmus, kábítószer-fogyasztás stb.), vagy a kisbabában rejlő veszedelmek (szívritmuszavarok, extrém kis súlyú koraszülöttség, a gyomortartalom kóros visszacsurgása stb.)." Itt olvashatod az egész cikket: [link]
2010. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!