Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-11 honapos babátok mit és...

Piroska és a farkas kérdése:

10-11 honapos babátok mit és mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

10 hónapos

reggel szopizik

tízóraira gyümölcsöt

ebédre főzeléket hússal (néha hús nélkül)

uzsonnára gyümölcsöt gabonával, zabpehellyel, babakeksszel

vacsorára tejpépet

éjszaka szopizik 2-3 alkalommal

Az ételek mennyisége kb. 2 - 2,5 dl.

2015. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 hónapos tápszeres fiam, reggel tápszer, tízórai: kalács joghurt vagy tejpép, ebédre azt eszi amit mi (káposzta-bab kivételével) uzsonna gyümölcs gabonával, vacsora kalács, vagy vajas kenyér sonkával, vagy amit épp eszünk :) fürdés után még tápszer, őszintén szólva fogalmam sincs miből mennyit eszik, amikor már nem kéri, akkor jól lakott... tápszerből is van hogy 200 ml-t, de van hogy csak 100-at kér
2015. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kislányom eléggé hízékony, most valahol 10 és 10,5 kg körül lehet, bár 4 kg fölött született. 10,5 honapos. Az ő étrendje:

-reggeli : natur - vízben fözött - zabkása ( nem édesítem semmivel, met vmi csoda folytán megeszi így, hozzá csak vizet iszik

-tízorai :Gyümölcs / vagy friss gyümölcs - pl egy db banán, fél banán-fél almával, vagy fruttapura 100%-os gyümölcspüré

-ebéd : legtöbbször kb 100 grammnyi krumpli - főzőlével együtt összenyomva, egy jégkockányi husi, és kb a krumplival megegyező mennyiségü más zöldség - vagy ugyanez, krumpli helyett durumtésztával pl.

- Uzsonna : szintén gyümölcs, de ha délelőtt banánt kapott akkor du azt már nem kap, de van, h török bele 1-2 babakekszet

- vacsi : egy db naturjoghurt

- lefekvés előtt : 2,5 dl folyékony tejpép / Nesté, hivatalosan 2 dl, de én még teszek hozzá vizet/


Így összességében szerintem nem több, mint amit Ti írtatok, probálom megkeresni, h min változtathatnék. FOga még nincs ezért " csak úgy" majszolgatni sem szokott, inni pedig vagy natur sárgarépalét iszik - 1 fél literes üveggel 1 héten - higítva - vagy vizet, vagy cukrozatlan teát.

2015. febr. 9. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
jó húsban van a babád, nincs vele semmi gond. en kisfiam is 10,5 hos es 10,5kg. reggel szopizik utana egy ora mulva gyumolcsot eszik gabonaval. ebedre fozeleket husival. aztan a delutani alvasahoz is szopizik picit. uzsonna az valamilkyen fozelek hus nelkul. este elalvashoz megint szopizas.
2015. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

11 hós 10 kg 80 cm.Doki szerint dundi sztem meg ideális ugyanis csupa izom és erő s szalad mindenfelé, felmászik mindenre.

Reggeli 240 ml tápszer

Tízórai gyümölcs gabonával (banánt 3-4 naponta kap s csak felet)

Ebéd 240 g húsos főzelék

Uzsi-vacsi (6-7) körül joghurt/túró/keksz-gyümölccsel

Vacsora 240 ml tápszer


Sztem banánt ritkábban add és a tejpép hízlaló nagyon.

2015. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!