Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homeopátiás szerek alkalmazásá...

Homeopátiás szerek alkalmazásánál kikéritek a gyerekorvos véleményét, vagy csak a gyógyszerészét?

Figyelt kérdés
3 hónapos lányomnak kicsit folyik az orra és köhécsel. Nem tűnik úgy hogy rossz lenne a közérzete, ugyanúgy eszik, láza, hőemelkedése nincs. Most olvastam utána, erre is van egy csecsemőknek is adható homeopátiás szer. Kikérjem a gyermekorvos véleményét, vagy beadhatom neki anélkül is?
2010. febr. 11. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én beadnám neki anélkül, hogy megkérdezném, mivel tudom, hogy a mi gyerekorvosunk amellett, hogy nagyon jó orvos nem foglalkozik a homeopátival.
2010. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod, nem gyógyszer. Mikor mi betegek voltunk (vírusos torokgyuszi) akkor a lányomnak adtam oscillococcinum-ot heti 1 ampullát megelőzésre. Akkor volt kb 6 hetes. Igaz anyatejes. Nem volt semmi baja.
2010. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jó a gyógyszerész elég ő is, de nekünk homeopátiás is a gyerekorvosunk, úgyhogy vele konzultálom meg.
2010. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindig kikérem, mert lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltom ki vele.A múltkor a gyógyszertárban nagyobb dózisút adtak, mint lehetett volna.Ha nem érem el a dokit, akkor a homeopatia.info.hu-n kérdezem az orvost, vagy felhívom a homeopátiás telefonos ügyfélszolgálatot.
2010. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11:09-es vagyok.Homeop. tel. ügyfélszolgálat:06-70-376-06-06.Nem emeltdíjas.9-től 17 óráig hívható.
2010. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten olyan gyerekorvost választottam, aki ért a homeopátiához, s a védőnőnk is elég jártas ebben a témában, ezért mindent velük egyeztetek.

De elvileg ha jó a patika (úgy értem, tényleg foglalkoznak a homeopátiával, nemcsak kirakják a polcra az "árut"), akkor ott is tudnak segíteni.


Eddigi tapasztalatom alapján nagy általánosságban ugyanúgy (ugyanolyan higításban) lehet a homeobogyókat adni a babáknak mint a felnőtteknek, de mindenképp kisebb adagban: ha pl a felnőttnek napi 5 golyó, akkor a babának max 3.

2010. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!