Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vanm így a név dologgal...

Más is vanm így a név dologgal? Hogy becézitek Márk nevű fiatokat/Ismerősötöket?

Figyelt kérdés

a kisfiamat

Márknak hívják ,de valahogy nem áll rá a szám pedig én akartam ,hogy így hívják!

Tök roszul érzem emiatt magam!

már 5 hós lesz és sokszor kéne a nevén hívni ,hogy tudja a nevét!!! De annyira nem áll rá a szám!

Ti is vagytok így ??

Valami aranyos becézés kellene!


2010. febr. 11. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek Márkot, igaz 20 éves :)

Nagyon szép név! Márkusznak és Márkocskának becézik, de ma már csak poénból :)

2010. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én majd ha lesz fiam, a Kristóf néven gondolkodom, de ezzel is ugyanaz a helyzet, mint a Márkkal..
2010. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

igen nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz a nevén szólítani!

köszi a válaszokat!

2010. febr. 11. 17:12
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Márkó. Szerintem az jó becézés, habár azt hiszem van ilyen önálló név is.
2010. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Márkuci :)
2010. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a páromat hívják így.Őt Márkónak szólítják,én Márkusznak /Márkuszauréliusznak,pontosan/ :).Szerintem tök jók azok a nevek amiket nem lehet figurázni.A kisfiunknak is igyekeztünk olyan nevet választani,amit nem lehet majd agyon becézgetni.Szólítsd úgy ahogy jól esik,hidd el a nevét úgyis megtanulja majd,amikorra kell.Mire ezt kell neki tanítanod,szerintem meg is szokod,hogy így(is) hívd.
2010. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a Marko olyan aranyos.

Persze én is igy vagyok, az én babámat is csak az apja hivja a nevén én minden nap más becenevet találok ki neki ami eszembe jut. Már van ezer beceneve, én is félek hogy ezért nem fog hallgatni a nevére.

2010. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Név jelentése:

Mars istennek szentelt


Név eredete:

A latin eredetû Márkus rövidülésébõl önállósult


Név elemzése:

A Márk név erõsen egyéni, tartózkodó, komoly természettel ajándékozza meg viselõjét. Jobban szeret egyedül a gondolataiba mélyedni, mint másokkal együtt lenni. Kicsit gátolt a másokkal való természetes megnyilvánulások és a szóbeli önkifejezés könnyedsége terén. Nagyon nehezen beszél magáról, illetve a magánéletérõl, és csak akkor nyílik meg másoknak, ha teljes biztonságban érzi magát. Bár mindig tisztában van azzal, hogy mit várnak tõle, olykor képtelen megtalálni a megfelelõ szavakat. Ilyenkor elõfordul, hogy végül az elvárásokkal ellentétben azt mondja, amit éppen gondol, tökéletes pártatlansággal.


Becenevek:

Márkó, Márki, Márkus, Márkuska

2010. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

En tanitottam egy Mark nevu kisfiut.En Markonak szolitottam a tarsai es a szulei viszont Modanak vagy Modinak:)

2010. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Elozo lennek.

Meg annyit irnek h az en kisfiamat meg Eriknek hivjak,ezt se lehet nagyon becezni de nekem pont ezert tetszik:)

2010. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!