Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég durva vírus lehet? Ez...

Elég durva vírus lehet? Ez így normális?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves és tegnap egész nap magas láza volt(39 feletti,de csak 38,4-ig tudtuk levinni).Ma már csak hőemelkedése volt,de szinte egész nap alszik.Olyan furcsa.Ha felébred,akkor csak résnyire nyitja a szemét és aludni akar tovább.A földre nem is tudtam letenni,pedig azelőtt egész nap futkosott.Egy kicsit meg vagyok ijedve.
2010. febr. 11. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, szegénykét elnyomja a betegség és a gyógyszerek.

Minden beteg gyerek így reagálna.

Nagyon sokat igyon a baba, gondolom étvágya nincs a folyadék a lényeg.

Pár nap múlva jobb lessz a helyzet, nyugodj meg!!

2010. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

szia

orvos látta már?

mi két hete estünk át rajta,magas láz,hasmenés.az jó ha sokat tud aludni, kipiheni.de a folyadék pótlásra nagyon figyeljetek!

jobbulást

2010. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk most volt vírusos torokgyulladás, 3 napig 39 fokos láza volt a babámnak. A lázcsillapítók kb.38,5-ig vitték le úgyhogy rásegítettünk borogatással úgy ment le 38-38,2-re. Reggel csak hóemelkedése volt de kora du.-ra mindig felszaladt. Ő is csak aludt, aludt ha meg ébren volt feküdt cumival a szájában és nézte a tv-t. :(

De 3 nap után elmúlt és kezdett visszatérni belé az élet. Ne aggódj, nem lesz baj csak csillapítsd a lázát az nagyon fontos.

2010. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most semmi ételt nem fogad el csak szopik egész nap(szó szerint),vizet csak pár kortyot.Remélem,hogy nem szárad ki.Gyógyszert ma már nem adtam neki a hőemelkedésre.Hasmenése az nincs.
2010. febr. 11. 21:10
 5/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Most jut eszembe, hogy nálunk is volt hasmenés 1 napig. Azt is a vírus csinálta a doki szerint.

És az előbb még elfelejtettem, hogy a folyadék is nagyon fontos de ha szopizik az jó. A vizet meg megpróbálhatod kanállal is, ha kell 5 percenként és ha csak 1-1 kanálkával bemegy már az is valami.

2010. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia! A lázát 38 alá jó lenne levinni: hűtőfürdő, vagy priznic a lázcsillapító mellé. Az jó, ha szopik. Van még elég ahhoz, hogy elég folyadékhoz jusson? Érdemes ilyenkor venni Normolyt port, az segít megkötni a folyadékot. Ez jó lázas betegnél, hányás, hasmenés esetén. Szerencsétek, hogy a hasa nem megy.

Az alvással nincs gond, elég fárasztó a szervezetnek leküzdenie a vírust. 1-2 nap és jobban lesz.

Jobbulást a kis betegnek! :o)

2010. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

első v..)

Nem is kell erőltetni a kaját az nagyon jó, hogy szopizik, majd behozza a lemaradást.

A nurofen vagy panadol adagolóval esetleg napi párszor adhatsz a szájába vizet, ha kanálból nem fogadja el.

Szerintem, ha cicizik folyamatosan semmi ok az aggodalomra, reméljük holnapra jobban lessz a babád!

Jobbulást kívánok!

2010. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szóval most rám tört az aggodalom,hogy nehogy kiszáradás legyen.Egyébként is ha nem beteg elég sokszor szopik napközben is ill. éjjel is mellette inkább csak csipeget sajnos.Vizet iszik egyébként,most nem tudom,hogy miért nem kell egy korty sem.A szeme egyébként most tiszta karikás és bágyadt,de tényleg egész nap cicizett.Tegnap este orvos látta,akkor csak észrevette volna,ha kiszáradás jelei lennének.
2010. febr. 11. 21:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Biztosan észre vette volna. Ha amúgy is inkább szopizik, akkor van elég ahhoz, hogy ne száradjon ki. Pisis pelus van elég? Ha igen, akkor jut elég folyadék a szervezetébe. A kiszáradás jeleit Te is felfedezheted: cserepes ajkak, beesett kutacs (amennyiben még nem záródott), száraz nyelv, íny. Én amondó vagyok, mivel írtad, h egész nap lázas volt, és nem is nagyon tudtátok levinni a lázát, meg ma is hőemelkedéses, hogy küzd ezerrel. Gyógyszert kap valamit a lázcsillapítón kívül? Egyébként mivel csillapítjátok a lázát?
2010. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ÁÁÁ nem fog kiszáradni ne izgulj! Ha szopizik az magában is elég de azért itatni is érdemes. Az enyém mikor ez a betegsége volt, fél dl teát ivott meg egész nap meg 1,5 doboz joghurtot és nem száradt ki pedig nincs sok tartaléka. 1 éves és 8 kiló sincs.

3. voltam (azt hiszem).

2010. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!