Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adhatok cumit a babámnak?

Mikor adhatok cumit a babámnak?

Figyelt kérdés
Most volt 1 hónapos és nagyon nyűgös. Tegnap betettem a szájába és elfogadta, azóta viszont követeli. Olyan rossz érzés. Nem tudom megnyugtatni, hiába van ölbe, hiába beszélek énekelek neki, de ha beadom a cumit akkor minden rendben van. Korán rászoktattam a cumira? A ti gyermeketek is ilyen korán cumizott már?

2015. febr. 16. 17:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

mellesleg a szopási inger egy önnyugtató reflex a baba részéről, ha szopni akar, nem feltétlenül éhes, ezért a cumi nem átverés neki, hanem segítség a megnyugtatásához, amit ha nem biztosítunk, az ujját fogja használni előbb vagy utóbb, ami kimondottan hasznos, mikor a bölcsiben négykézláb kúszik aztán az ujjáról lenyammogja 35 baba után a koszt, vagy épp 5 évesen is szopja az ujját...

tehát a kérdésre a válaszom továbbra is, hogy semmi baja nem lesz a cumival, le kell majd róla szoktatni persze, sokaknak ez egy napba telik, sokaknak 3-4 napig is hisztis miatta a baba, de még mindig inkább 3-4 nap nyűgösség, mint 3 év frusztráltság és egy használhatatlan, kimerült anyuka aki éjjel nappal a mellével nyugtatja a babát.

2015. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
irtam mar az elobb is, hogy tapszeres volt a lanyom es meg cumizott is, csak a kajas kitolos sztorit nem ertem. nalunk a napirendet a gyerek alakitotta maganak..
2015. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

persze, valamilyen szinten magának alakítja, de utána, hogy tartani tudd, szükséges egy kis szabályozás...vagy a tied egy szép reggel úgy döntött, hogy mostantól 8-kor fürdik, ha esik ha fúj, és sosem fárad el már 3/4 8-kor??


ha fél órát elcsúszik a napirend, borul minden....ha nem eszik időben délelőtt, túl fáradt lesz a délelőtti alváshoz, ha előbb alszik, túl késő lesz utána a délelőtti evéshez, stb...és itt tényleg 20 percekről beszélünk, amire egy kis cumi, és jó kedvű játék tökéletes, hogy fel se tűnjön neki.

2015. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!