Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogom van megtagadni szülés...

Jogom van megtagadni szülés után, hogy egy adott orvos nem vizsgálhatja a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kicsit fura kérdés, de ahol szülni fogok van egy gyerekorvos, akivel múltbeli dolgok miatt nem igazán akarok összefutni és a gyerekemhez se akarom, hogy érjen, mert szakmailag megvan róla a véleményem. Ezt hogy kell elintézni, hogy ez a nő még véletlen se kerüljön a gyerekem közelébe?

2015. febr. 19. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülj más kórházban, ebből csak kellemetlenségek lehetnek.
2015. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezen már elgondolkoztam, ha az én közelembe kerül az még nem is érdekelne, csak a gyerekemhez ne érjen, az a lényeg.
2015. febr. 19. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Igen. Akármikor megtagadhatod. A gyerekedet nem vizsgálhatja meg senki az engedélyed nélkül. Amennyiben megteszik, beperelheted őket. Sőt, minden vizsgálatnál jelen is lehetsz, természetesen. Ezt előre mondd meg a csecsemősöknek és tudni fogják, hogy te ezt figyeled. Sokan letojják. Én speciel nem mennék oda, ahol nem bízok az orvosokban, de ez a te dolgod.
2015. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szülészeddel érdemes megbeszélni, ő esetleg finoman kérhet másik orvost, amikor aktuális lesz.
2015. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem szülnék olyan kórházban, ahol számomra szakmailag megkérdőjelezhető gyerekorvos van...
2015. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És ha valami komplikáció lép fel, és csak ez az gyerekorvos lesz a kórházban mit csinálsz???
2015. ápr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mincayani ***** válasza:
Biztosan jó okod van rá,hogy igy erzel.de leirnád mi vele a probléma?Nem szeretik a kórházakban ezt amit leirtál,mert van egy fix munkaidejük a gyerekorvosoknak is,addig meg a főorvosuk alá tartoznak,ezt max vele tudod megbeszelni de biztos hogy indokolnod kell,és akkor még mindig te vagy kiszolgáltatott helyzetben + a gyereked,mert nem biztos hogy ő maga meg fogja nézni a picit,mást meg nem fog beosztani,bocs de vhányszor viszed,du.16 ora után meg biztosan nem,a hétvégi ügyeleti időben meg felejtős.A betegjogi képviselet marad neked max.de ott ha jó véleménnyel van a dokiról a jogász,nem sokat szavatolhatsz szintén,az unszimpátia nem lehet kifogás.
2015. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mincayani ***** válasza:
S gyermekjogi képviseletet meg jobb ha meg se járja az ügyed pláne ha a kollégái is elismerik őt mint szakembert,inkább neked fogják majd beolvasni hogy a gyerekednek joga van az ellátáshoz,és hogy nem borithatják fel a kórház rendjét egyvalaki miatt.Nem kettő doki van beosztva sehol,hanem egy!És most hogy mondod,nem biztos h van jogod válogatni,mivel ideiglenes állapotról van szó,nem végleges orvosválasztásról.
2015. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát köszi (bocsi h csak most válaszolok), nem áll szándékomban belerondítani senki karrierjbe és tisztelem, ha vkinek ő nagyon jó orvos, úgy döntöttem hogy ne legyen ebből patália, másik kórházban fogok szülni.
2015. ápr. 23. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!