Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvosok ellenzik a...

A gyerekorvosok ellenzik a császármetszést (az indok nélkülit)?

Figyelt kérdés

2015. febr. 19. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Az enyém igen.

Ahogy minden igazi orvos.

Ahogy a szülészeti protokoll is.

2015. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem sok köze van hozzá a gyerekorvosnak. Honnan jött ez a kérdés. Neki a gyerekkel kell foglalkozni nem veled.
2015. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet érdekelte, miért lett császár. Alaposan végig is olvasta a papírokat és igencsak húzta a száját. Akkor még nem tudtam, ma már tudom, hogy indokolatlan császárom volt. Nem tetszett neki, mert a babának nem ez a jó megoldás. Rengeteg tanácsot adott, hogy hogyan tudom a szoptatást elősegíteni, hogyan tud a babám találkozni azokkal a baktériumokkal, amiket így kihagyott, és még sorolhatnám. Haragudott a szülészorvosomra, bár nem mondta ki, nyilvánvaló volt.
2015. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen, mert a babának rosszabb császármetszéssel születni, mint spontán. Természetesen ez csak az indikáció nélküli esetekre vonatkozik.
2015. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Császárral szültem, sajnos ennek elég erős indoka volt. Szenvedtem utána egy csomót, több mint egy hétre lett csak tejem, addig a babám már olyan mennyiségeket evett, hogy nem akarta kiszívni a mellemből azt a 10-20-30 ml-t, így elkezdtem fejni, mint egy gép, kimerültem. A babám az első 6 hétben olyan nyugtalan, sírós baba volt, hogy ezt a születés körülményeinek tudom be, hogy kiszakították onnan és nem a saját ütemében tudott megszületni. Muszáj volt, de nagyon nehezen törődtem, törődöm bele, mert én csak a rossz oldalát láttam, úgyhogy elhiszem, hogy elítélik, mert én magánemberként is elítélem. Nem lehet indok a félelem a fájdalomtól, az vele jár, úgy a legjobb a babának megszületni.
2015. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rosszabb a babának a császármetszés. Egyrészt a szülőcsatornában levő baktériumok az első "védőoltásai" a babának, másrészt meg pszichológiai okokkal magyarázzák, tehát, hogy a babának sokkal nagyobb traumát okoz az, hogy hirtelen "kikapják" a biztonságot nyújtó anyaméhből, mint az, hogy átbújik a szülőcsatornán. Anno még nekem azt tanították az egyetemen, hogy az olyan gyerekek, akik császármetszéssel jöttek a világra, sokkal kevésbé kitartóak, mint azok, akiknek meg kellett küzdeni a születésükért. Valami vizsgálat is volt erre azt hiszem.
2015. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg egy baba nem fog tudni megszületni természetesen és csaszárral is addig ezen tök hülyeség agyalni. Addig egyiket sem tudják bizonyítani mivel minden baba más, így máshogy is reagálnak dolgokra.
2015. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!