Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitségre lenne szükségem!...

Segitségre lenne szükségem! Olyan szempontbol hogy egy anyának miként tudom megmutatni hogy mekkora érték a kislánya!? Katasztrofa ahogy a kicsit neveli és bánik vele. A háztartás romokban mindig halomban áll a szemét és a mosatlan nem vasal nem föz

Figyelt kérdés
Állandoan kiabál szegényel pedig nagyon értelmes és ügyes.Multkor megkért hogy vigyázak rá mert nekidolga van.Vállaltam és nagyon ügyesen játszott az két gyerköcömmel.Nem volt vele semmi gond.Mikor az anyukája vissza jött uj frizura müköröm meg minden de a kicsinek semmit nem hozott.Kérdem én ha arra van ideje hogy frodrászhoz járjon akkor arra miért nincs hogy takaritson?Mikor feltettem neki ezt a kérdést azt mondta hogy gyerek mellet nincs ideje ilyenekre.Nekem a kislányom két éves mult a kisfiam pedig hét hos két emelet van amit minden nap takaritani kell és mégis van rá idöm.Nem akarok neki rosszat de nem tudom mit tegyek hogy rájöjjön milyen kincs az a gyerek.Segitsetek hogy mondjam el neki hogy mit hogy és miért?
2010. febr. 12. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Uristen mekkora mocskok vannak,már bocs.Minek ilyenek a gyerek?Müköröm meg ... háát megáll az ész.Sztem hiába mondod az ilyennek,ha saját eszétöl nem jön rá te nem sokat tehetsz SAJNOS.Sajnálom a kicsit:(
2010. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


A kérdésedet elolvasva és ítélkezve, szerintem reménytelen eset a barátnőd, ha róla írsz!!

Ha neki fontosabb, hogy a körme és a haja rendbe legyen, mint a maga körüli és a gyermeke körüli lakás élet amiben élnek ezen sajnos változtatni nem lehet.

A férje vagy a párja akivel együtt nevelik a gyereket nem szól neki, hogy ugyan már takarítson már ki??!!

Mert elsősorban neki kéne hogy a szemét szurja, de lehet, hogy ő is ugyanúgy elnézi, azt, hogy így jó neki.

Jó nálunk sincs az a eget rengető rend, és volt rá példa, hogy 1 napig nem mosogattam, de mindig van egy alap tisztaság ami a gyerek mellett vagy nélkül is kell, egy háztartásban.

Nekem áprilisba születik meg a kistesó, mostanában heti 2-3 napra átviszik a nagyszülők a nagylányt és akkor szoktam nagytakarítást rendezni, megcsinálhatnám a gyerek mellett is, de akkor csak az apró dolgokat a napi rutint szoktam, mert az igazán nagyot azt én sem tudnám egyedül a lányommal megcsinálni.

De a férjem nagyon sokat segít, ha hazajön a munkából foglalkozik a lánnyal addig is tudok tevékenykedni, ha éppen van erőm hozzá.

Üdv egy 20 hónapos kislány anyukája aki 29 hetes kismama is.

2010. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem jó oldalt találtál, mert ha ismeretlen embereket kell pocskondiázni, és felettük ítélkezni, akkor arra itt jópár jelentkező van, mint pl az eddigi válaszolók is...


Szerintem a barátnőd biztosan tudatában van,hogy milyen kincs a gyereke, de lehet, hogy egy kicsit összecsaptak a feje felett a hullámok, mi itt mind anyák vagyunk, mégis kivel ne fordult volna még elő, hogy romokban a lakás??? Mi alapján jelentjük ki, hogy az az anyuka aki néha kiszabadul és fordít magára is némi időt, az már nem is értékeli a gyerekét? Abból amit leírtál, én úgy gondolom, hogy nagyon maga alatt lehet, nehezen tud megbírkózni a mindennapi feladatokkal, talán a gyerekével is sokkal nehezebb, mint pl a te gyerekeiddel. Attól mert te vigyáztál rá egy délutánt, még egyáltalán nem biztos, hogy úgy viselkedett ahogy amúgy otthon szokott... lehet az anyjának tényleg egy szabad perce sincs, és most jólesett neki végre elmenni egy fodrászhoz és kikapcsolódnia..

Szerintem ha segíteni akarsz neki, akkor ne cseszegesd még te is, hogy miért nem takarít, hanem beszélgess vele a problémáiról, az érzéseiről, lehet már az is sokat segítene, ha valakinek kiönthetné a lelkét. Ja, és azt semmiképpen ne kérdőjelezd meg, hogy nagy kincsnek tartja-e a gyerekét... nyilván igen!!! De lehet, hogy neki nehezebb, lehet sokkal többet kivesz belőle a gyerek, mint belőled, vagy egyszerűen csak más ember, mást tud tolerálni, mástól borul ki, ettől még biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy szereti azt a gyereket, mint te a tieidet!

2010. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Egyszerűen nézz a szemébe és tedd fel neki a kérdést: "Szereted te a gyerekedet?" Hátha a sokkterápia beválik, mert valószínűleg valami nagyon nincs rendben a magánéletében, és ezt a gyerekre vetíti ki. Tudat alatt mintha a pici rontotta volna el az életét. Az, hogy nem mos-főz-takarít, valószínűleg szintén amiatt van, hogy menekülni akar a jenelnegi életétől, de kicsit ki kéne rázni az önsajnálatból. Persze nagyon kevés az infó, mi is lehet a barátnőd baja tulajdonképpen...
2010. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 15:28-assal. Egyébként szerinted csak az lehet jó anya akinek pedáns rend és ragyogó tisztaság van az otthonában? Nem lehet, hogy pont azért van kosz, és rendetlenség mert éppenséggel a gyerekével foglalkozik?!

Mellesleg a 7 hónapos kislányom mellett nekem sincs túl sok mindenre időm - a vasalással az élen. És szerintem nem is ez a legfontosabb ebben az időszakban.

2010. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amikor átmentem hozzá valameijk nap sirt(már régen nem csengetünk csak bemegyünk)Mikor megkérdeztem miért kiöntötte a lelkét!Hát az derült ki hogy a hapsi aki teherbe ejtette igért neki füt fát bokrot és mikor elmondta hogy terhes otthagyta.A szülei elfordultak tőle még a nővére is egy szajhának tartja.Azt is mondta hogy nem akart soha gyereket de nem volt szive elvetetni.Nagyon depis de nem tudom mit tegyek vele.Miután megirtam nektek ezt a dolgot átmentem és addig mig a gyerköcök játszottak rendett tetünk.közben beszélgettünk és sok mindent megtudtam amit eddig nem.Pl:hogy mikor ő kicsi volt az anyja nem csinált semmit csak alkoholizált egész nap.(Ő nem iszik) mire végeztünk elmondta buját baját.Leültettem és elmondtam hogy anno az én anyám is ilyen volt de épp ezért akrom megmutatni hogy én nem leszek ilyen azért van nálunk mindig rend tisztaság és eért nem iszom én sem.Nagyon kibukott kb.fél órája jöttünk el mert annyira sirt hogy alig birtam megvigasztalni.A lényeg az hogy megkért segitsek neki megtanulni olyan dolgokat amiket ő nem tud.PL:nem tud vidám lenni mikor ránéz a kicsire mindig a hapsi jut eszébe,erre én azt mondtam hogy a kicsi egy remény ami kiviszi a bajbol és akire mindig számithat.Remélem megértette mire gondoltam.
2010. febr. 12. 17:28
 7/13 anonim ***** válasza:
szegény csaj... úgy látom egy pár igazi barát és esetleg egy pszichológus segítsége kellene neki, hogy ebből a komoly depiből helyre álljon. De arra semmiképp sincs szüksége, hogy még a "barátnője" is a képébe vágja, hogy milyen hanyag és miért nem takarít, ahelyett,hogy fodrászhoz járna (ami lehet, hogy baromira jót tett a lelkének, az ilyen apróságok fontosak!!)... ebben a helyzetben a háztartás az utolsó amivel most törődni kell. Lelkileg kell helyrerázódnia és akkor tud foglalkozni ezekkel a dolgokkal.
2010. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja és csak még valami. Az hogy a baba a remény, és az adjon neki erőt, ez szépen és jól hangzik, de legyünk őszinték. Miről szól az első év? Mi anyák csak adunk, csak adunk magunkból mindent, szeretetet, törődést, gyengédséget, és mit kapunk a babától? Egyenlőre semmit, még nem tud viszonozni, persze ez így természetes, de egy depressziós, lelkileg meggyötört embernek hiába mondod szerintem, hogy a kicsiből merítsen erőt, amikor ő még csak pontosan kimeríteni tudja, rengeteg energia kell az ellátásához, az átalvatlan éjszakákhoz, az állandó síráshoz. Persze ez később megtérül, de egyenlőre a baba még nem tud adni, csak elvenni... Szerintem ezekkel a mondataiddal csak a bűntudatád növeled, hogy ő nem tudja úgy élvezni az anyaságot, ahogy az "elvárható" lenne. Én a helyedben kimondanám, hogy igen, ez egy rohadt kemény időszak, még úgy is, ha az ember jó kapcsolatban él, nemhogy így hogy a pasi elment.. hogy teljesen normálisak az érzései, most érthető, hogy maga alatt van, de akkor sem adhatja fel. Végig fogja csinálni, mert végig kell csinálnia. a baba csak rá számíthat, es ő meg is fog birkózni vele, mert nincs más választása. esetleg küld el egy pszichológushoz is.
2010. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én voltam a második válaszoló!

Így már más a helyzet, mert akkor érhető, miért beszélt így a gyermekéről és miért teszi ezt a saját környezetével!!

Hát azt a férfit kéne jól segberugni, a barátnődnek, meg rád van szüksége, egy igaz barátra aki ha tud segít neki!!

Nagyon sajnálom ami történt a barátnőddel, de beszélj vele, hogy ne a volt párjával azonosítsa a gyermekét, hanem nézzen fel és legyen büszke, hogy ilyen aranyos a lánya és szeresse tiszta szívből, hisz az ővé!

Jaj nagyon nehéz erre most okosat mondani, és sajnálom, ha elsőre egy kicsit bántó volt amit írtam!

De háztartást vezetni akkor is kell, ha nincs kedvünk, és mondom nálam sincs patika tisztaság, de igyekszem április után 2 gyerek mellett is fent tartani ezt a tisztasági szintet, nem hagyhatjuk el magunkat, hisz nem csinálja meg senki helyettünk!

Üdv egy 20 hónapos kislány anyukája aki 29 hetes kismama is.

2010. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

jaj egészen elérzékenyültem, hát lehet hasonló helyzetben én is így reagálnék mit az lány.

ha van időd és energiád, beszélgess vele, látod ez a délután is milyen jót tett neki. de ha ez zavar téged, akkor ne csináld kényszerből.

nagyon sajnálom szerencsétlent

2010. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!