Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek 3 hónaposan hogy aludt...

Gnézsu kérdése:

Nektek 3 hónaposan hogy aludt a babátok?

Figyelt kérdés
Nálunk ez elég problémás. Reggel, az éjszakai 11 órás alvás után, 1 óra ébrenlét után, már azonnal aludni akar. Ilyenkor fél órás alvása van, és du. 5 körül szintén van egy fél óra. De a napközben az katasztrófa. Sehogy nem tudom altatni, közben pedig sír, nyűgös egész nap. Próbáltam már babakocsiban, hintában, kiságyában, kézben akár..sehogy nem megy. Nem érdeklik még különösebben a játékok, max.5 percig, aztán nyűgös, sír. De kézben is. Nem tudom, hogy mit kellene tennem.

#alvás #3 hónapos #miért nem alszik?
2015. febr. 22. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyeljétek és az álmosság legkisebb jelére tegyétek le aludni. Ha nem kifejezetten panaszosan sír, akkor ne kapkodjátok fel az ágyából.

Sokszor hanggal altatják magukat a babák, néha ez nyöszörgés, vagy sírásszerű hang, de nem sírás.


Nálunk az vált be, hogy lesötétített szobában hasra fektettük, cumit be, aztán gyorsan kislisszoltunk. Némi nyöszörgés után aludt - főleg étkezés utánra időzítve.

2015. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első gyerek este 7-től reggel 7-ig aludt, napközben pedig 2x2 órát. Mindezt teljesen magától és vekkert lehetett volna állítani hozzá. A második gyerek most 8 hósan is 4x ébred élszaka, ha felébred, nem nyöszörög, hanem azonnal kiabál és feláll, napközben pedig kiszámíthatatlan, sokszor csak akkor alszik, ha leviszem sétálni, de általában max. 3xfél órát. Úgyhogy nem tudom a receptet :)
2015. febr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen korára már éjjel 12 órát aludt, reggeli után azonnal még 2-t. Összesen egy nap kb. 16-18 órát aludt, a többi kb. 6 óra etetés, fürdetés, öltöztetés volt. Fél éves korától kezdett el csökkenni a nappali alvás és felváltotta a mozgás, játék. Az éjszaka maradt 11-12óra és a reggeli után azonnal alszik mmég 1 órát most is. 1 éves
2015. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem is azonnal tedd le aludni, ahogy látod, hogy kezd nyűglődni, mert ha bepörgeti magát, utána már nem tud elaludni napközben. Nekem ez a tapasztalatom.
2015. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg az jutott eszembe,hogy lehet neki fel oras alvasok az igenyei?Es ink.pl.5x le kell tennem egy nap ennyi idore,vagy azert probaljak meg ragaszkodni a delelotti ill. du.-i kicsit hosszabb alvasokhoz? Ha setalunk,ugy elobb-utobb elalszik,olyankor utana tud aludni egy nagyobbat,de lehet,nekem kell alkalmazkodnom hozza es megprobalni ezt a tooszor fel oras alvasokat?
2015. febr. 22. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neki ilyenek az igényei. Nálunk is volt ilyen időszak is. Bátran és ösztönösen próbálkozz, mert úgy tudod kitalálni, hogy mi a megoldás. Annyira különbözőek a babák, egyiknél bejön, másiknál semmi hatása. Ráadásul hétről hétre új dolgokat találnak ki. Lehet, hogy ha most leteszed 5X, amikor igényli, akkor ő is majd 1-2 hónap múlva egyik alvását kitolja, másikat elhagyja és be fog állni magától is. Olyan pici még, hogy én a helyedben hagynám a nappalt, hogy magának dőljön ki, amikor elfárad, estére pedig tartsa meg jószokását!
2015. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi 4 honaposak vagyunk. Detto fél orásak az alvásai. Elözö honapokban 1,5 orát is aludt,ha letettem... a délutáni séta viszont beválik,akár 2 ora alvással
2015. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, az a baj, hogy a séta alkalmával el tud aludni séta közben,úgy fél-1 óra után, de ahogy hazaérünk, máris felkel. A lakásban meg valahogy fél óránál több nem megy sehogy sem. Ami nem is zavarna, ha a többi időben, kiegyensúlyozott, mosolygós baba lenne. De nem az, nyűgös és sírós, sehogy nem jó neki.

Még azon gondolkoztam, hogy mivel nem köti még le semmi, majd ha 4 hónaposan már el kezd a dolgok után nyúlni, csak érdeklődik majd jobban, mert most csak a lámpát nézni a lakásban, meg erősebben kontrasztos dolgok kötik le pár percig nézelődéssel...

Ma megpróbálom többször letenni fél órákra. Meglátjuk, hogy hányszor sikerül. Aztán holnap meg azt próbálom meg, hogy reggel, az éjszakai alvás után nem teszem le sokáig, még ha akkor tudna is fél órát aludni, hanem csak olyan fél 9 körül, hátha akkor nagyobbat tudna aludni. Bár ezt már egyszer mintha próbáltam volna nem is olyan rég, sikertelenül. Fél óra maradt.

2015. febr. 23. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!