Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2gyerek kérdés?

Gabi86 kérdése:

2gyerek kérdés?

Figyelt kérdés
Van egy 21 hós lányom és én szeretnék neki tesót apa nem.de ma beszélgettünk róla érveltünk stb. Nagyon ,,nehéz,, volt az elején a lányommal hasfájós kaki gondok(megmondom őszintin az első 7 hónapot nem szerettem és nem is sîrom vissza) és én is depressziós voltam,meg egy idegbeteg(nem bántottam a gyerekemet,de minden mást igen pl berendezési tárgyak.semmi segîtségem nem volt nincs is és szerintem nem is lesz.szóval nem vagyok az az ősanya tîpus.de imádom a lányom és nem akarok azzal rosszat(meg a babának sem ha lesz) hogy megint olyan leszek.hasonló helyzetben lévő anyáktól várnék tanácsot hogy ők milyen módon döntöttek a 2 baba mellett és hogy viselték utána a dolgot.ugyanúgy stresszesek,depisek voltak vagy jobban viselték a 2.babát és hogy oldották meg azt hogy egyik gyerek se
2015. febr. 25. 00:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs elküldtem véletlen. sérüljön lelkileg hogy kevesebb idô jut rá.
2015. febr. 25. 00:41
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a fèrjemmel 3 gyerkõcöt terveztünk. Az elsõ pont ilyen volt. Hasfàjòs, minden foga miatt heteket èjszakàztunk, 1 èves koráig 3x kelt èjszaka.... Segítsèg szinte semmi. Tartottam magam a tervhez, s mikor 1,5 èves lett mondtam a fèrjemnek,hogy vagy most lesz tesó, vagy soha, mert ha egyszer kikerülök ebbõl az õrületbõl, èn tuti nem kezdem el újra. 2,5 èves volt a nagy, mikor született a kicsi. Õ àlom baba volt. Evett aludt, olyan volt, mintha nem is lenne kicsi a hàznal. Nemrég lett meg a 3. baba, õ olyan mint az elsõ, csak most jobban viselem . Egyik sincs elhanyagolva, mindre jut idõ, inkább fizetünk 2 hetente takarítàsèrt, mert portörlèsre, szekrény àtnèzèsère nincs idõm a 3 gyerkõc mellett, rengeteg külön programjuk van, amire hordani kell õket. (sport, tánc, iskolaelõkèszítõ) hetente 4 nap ilyen rohanós. Úgy gondolom az embernek arra van ideje, amire szànja.
2015. febr. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2015. febr. 25. 08:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálam is ez a helyzet. Mondjuk én nem vertem szét a lakást, de sokszor voltam kiborulva és sírtam az örökös kialvatlanságtól. Mégis most úgy gondolom, hogy bevállalnám ezt még egyszer, mert elmúlik ez az időszak,de lesz testvére a lányomnak, ami nagyon fontos egy gyereknek. És borzasztóan megbánnám, ha nem vállalnék másodikat a nehézségek ellenére. (Nekem sincs semmi segítségem, a szüleim is rég meghaltak)
2015. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyereknek hosszú távon nagyon jó, ha van testvére. De a leírtak alapján tényleg elgondolkodtató, hogy jó ötlet-e. Mert a lányod már nagyobb, és ha megint így kiborulsz, az mind negatív hatással lesz rá is. Sajnálom, hogy nincs segítséged, nagyon nehéz lehet, de azon is megakadt a szemem, hogy apuka nem akar tesót. Ez is fontos szempont. Miért nem akarja? Ő sem segít neked?
2015. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján, ha indulatkezelési gondjaid voltak és depresszióra van hajlamod, már most szakemberhez fordulnék (pszichológus), hogy mire oda jutok, hogy megszülessen a második, jobb önismeretem legyen, stabilabb legyek.

Emellett a te esetedben kötelező segítséget szervezni! Akár bébiszittert is, aki a nagy ellátásában besegít.

Nagy tudatossággal szabad belemenni, éjszakákat megosztva a pároddal és kapaszkodókat keresve. Hetente egy-két alkalommal tudjál kiszakadni pár órára, még ha ez nehéz is.

Csak akkor vállalnék még egyet, ha a férjem maximálisan támogat! Enélkül újra ismétlődhetne a folyamat, akár rosszabb formában is, mert 2 gyerkkel az elején sokkal nehezebb már!

Mondom ezt úgy, hogy a második baba a 6. héttől már nagyon nyugis volt.

2015. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hog ilyen jófejek vagytok és nem bántatok.még mindig nem alussza át az éjszakát a lányom îgy nem esnél ki annyira a dologból.az volt a baj hogy én nagyon nagy alvó voltam elötte 10 11 órákat aludtam szabadnapjaimon gyerek elött.apa most ahogy kivettem a szavaiból elgondolkodott rajta,hogy legyen 2.gyerkőc.amúgy ő rá sem számîthatok mert nagyon sokat melózik.amúgy el akarok menni kivizsgáltatni magam vérvétel stb mert ez az aluszékonyság sem normális
2015. febr. 25. 13:45
 8/9 A kérdező kommentje:
dolog.lehet vitamin hiány vagy pajzsmirigy gondok ami passzol a tünetekre,de nem vagyok orvos îgy bármi lehet,nem tudom.amúgy nem vertem azért szét a házat csak vhol le kellet vezetnem a feszkót
2015. febr. 25. 13:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg tudom miket rontottam el és akarok is rajt változtatni.a terhességről mindent tudtam előre tájékozódtam,de a baba korszakról semmit nem tudtam.most is gyülekeznek néha a viharfelhők a fejem fölött,de már megtanultam elkergetni őket.(hiszti korszak,sem egyszerű,de ez már könnyebb.
2015. febr. 25. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!