Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség a 2gyerek között?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Három gyerekünk van, mindegyik tervezett és a korkülönbség 3,5 - 4 év. Nekünk ez jól bevált, így jut idő "kidajkálni" mindegyiket babakorában, szerintünk így több figyelmet tudunk fordítani külön-külön is mindenkire, mintha kis korkülönbség lenne köztük. Viszont még tudnak együtt játszani is, annyira nem nagy ez a korkülönbség.
2015. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez azért egy összetett dolog, nagyon sok múlik a körülményeken. Hogy viselted a terhességet, milyen vérmérsékletű az első gyerek, mennyi segítséged van, hogy álltok anyagilag, stb. Mi eredetileg 2 évet terveztünk, de mivel egy éve minden éjjel többször kelek, nincs segítségem a ferjemen kívül, már jóval ideálisabbnak tűnik a 3-4 év korkülönbség.
2015. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 4-5 év anya szempontjából, 2 év a gyerekek szempontjából.


Kérdés, melyik a fontosabb.

2015. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Másfél év. 3 gyerekem van, a kicsi és a nagy közt bő 3 év van. Én nem tudnám újrakezdeni a pelenkázós/éjszakázós korszakot ha már egyszer véget ért, letudtuk egyhuzamban :). Még így is vannak programok ahová a nagy már mehetne, a kicsi nem, de megtaláljuk a középutat. Nagyobb korkülönbségnél ez nehezebb lenne sokkal, kevésbé játszanak együtt, nyaraláskor mindegyik mást akarna.
2015. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1,5-2 év, nekünk sajna nem siekrült ennyi idő alatt, és többek között ezért nem is próbálkoztunk már később.
2015. febr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4 lesz a fiam, mire megszületik a tesó. Mi is így terveztük, és nem is bánom. A fiam pl. 2 éves koráig nem aludt.

Le a kalappal azok előtt, akik minimális korkülönbséget "nevetve" végig csinálnak, de én nem lennék ilyen. És sajnos nem egy példát láttam,hogy milyen az,amikor valaki nem ilyen. Barátnőméknél nincs egészen két év. A picúr 4 hónapos, barátnőm meg idegbeteg. A nagy még mindig rosszul alszik éjszaka, a pici szopizik ugye 2-3 óránként, így szinte alig alszik pár órát. Napközben fáradt, a nagy a bölcsiből sajnos havonta min. egy bacit hazahurcol, beteg lesz, ápolni kell őt is stb.

Én ezért választottam azt,hogy ha már átalussza az éjszakákat, ha már egyedül nagyjából fel tud öltözni, egyedül tud enni stb. akkor vállalok másikat.

Köztünk a bátyámmal 5 év van, és amikor én 3-4 éves lettem tudtunk együtt játszani.

2015. febr. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Írták fentebb, hogy az első gyerektől ez nagyon nagyon függ és ezzel teljesen egyetértek.


A sógornőmék lánya 2 emberes baba volt mindig is, egy percre nem lehetett letenni, későb pedig egy percig nem viselte el, ha nem vele foglalkoznak. Nem tervezve, de terhes lett a másodikkal és 1,5 év van köztük. A kicsit terrorizálta végig a nagyobb, a szülők hullák, a kicsi egy tündér, nagyon jó gyerek, de fél a nagytól és nem is tudnak vele eleget foglalkozni. Ez látszik rajta. A nagy ugyan olyan rossz, csak mostmár féltékeny és bosszuálló is. Náluk az 5 év is jobb korkulonbség lett volna a kicsi miatt és a szülők miatt egyaránt.


Nálunk az első egy szuper gyerek, 1-2 hónapos kora óta 10-12 órát aludt éjjel, mivel én is energikus maradtam és örömmel babáztam, jártam vele az országot, rengeteget utaztunk, kirándultunk és ott aludt el, ahol épp elfáradt. Nem viselte meg sem fogzás,sem hasfájás, sem az, ha egyedül hagytam magának játszani. Egy nyitott, mindenkivel barátságos haspók, ha olyanja van egész nap szerel és csak az evésidőben támad meg :) Mellé mi tervezetten vállaltuk már be a kistesót, 1,5 év a korkülönbség és szerintem tökéletes, az elejét kell kibírni, mire a kicsi is eléri valamennyire a nagy tempóját.

2015. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek a minél kisebb korkülönbség a jó, a szülőknek meg a minél nagyobb. Az egyensúlyt kell megtalálni a kettő között.
2015. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyermekünk van. A nagy 4 éves 5 hónapos, a középső most volt 2 éves, a legkisebb meg most született. A nagy nagyon jó gyerek, a középső egy harci amazon, a harmadik szintén kis nyugis. Szükségem is van rá hogy a két fiú ilyen jó legyen, mert a kislányunknak nehéz a természete, sok energiámat, türelmemet elveszi. Hogy mennyire ideális ez? Hát nem tudom. Nekem jó így, meg szerintem nekik is mert együtt nőnek fel.
2015. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy terveztük, hogy kb 2.5 év legyen a 2 gyerek között (öcsém és én közöttem ennyi van és jónak gondolom), aztán a sors közbelépett és végül 19 hónap lett a korkülönbség a nagyfiam és a kislányom között. Nehéz volt a terhesség egy 1 éves (1.5 éves) mellett, most a kislány 4 hónapos és nem könnyű, bár azért nem szakadok meg. Egyre jobban közelednek egymás felé, a fiam imádja a húgát, már csak türelem kell hogy a hugi felnőljön hozzá picit és együtt játszhassanak. Én nagyon sokat olvastam kis korkülönbség témában és megnyugtató amiket írtak. Jobban elvannak együtt, nagyobb a kötődés stb... Így én erre szavazok, a kis korkülönbségre.
2015. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!