Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez egyfajta primitív ének és...

Ez egyfajta primitív ének és tánc lenne?

Figyelt kérdés

9 hónaposról van szó. Két nagyszülőnek is jó énekhangja van, ők gyakran énekelnek neki. Ilyenkor négykézlábra áll, jobbra-balra himbálja a fejét (meglepően jól eltalálva a dal ütemét) és közben monoton torokhangon morog.


Ez a morgás éneklés akarna lenni vajon? A nagyszülők állítják, hogy a baba annak szánja, csak egyelőre fejletlen az "eszközkészlet" a tényleges énekléshez.


Nekem abszolút fahangom van, messze nem találom el a hangokat. Ha én próbálkozom énekléssel, nem csinálja ezt, csak csodálkozva néz. Ha lejátszok zenét, vagy jó énekhangú ember énekel neki, akkor mozog és morog hozzá.


2015. febr. 25. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
fiam is jobbra-balra billeg ahogy zenét hall, én azt mondom táncol :) morogni ő nem morog hozzá, de el tudom képzelni hogy nálatok igen, próbál "énekelni" :)
2015. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, hogy énekelni szeretne, hiszen hasonló helyzetekben mindig ugyanúgy viselkedik: Énekelnek, ő pedig utánoz. Valószínű jó hallása és ritmusérzéke van, később lehet érdemes lesz fejleszteni, gyakorolni :)
2015. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor a fejlesztés sok pénz lesz, mert én maximum visszafejleszteni tudom.

Éneklés terén igazi "bikicsunáj" szinten vagyok.

2015. febr. 25. 09:26
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy olyannal próbálkoztunk, hogy különböző emberek, különböző nyelveken (sok külföldi barátunk van) énekeltek neki. Ha dallamos volt, akkor következetesen ugyanúgy reagált mindig.


Lejátszott zene esetén élénken reagál az olyanokra, mint a Que sera, sera, a Beyond the sea. Énekelni pedig gyerekdalokat szoktak neki a nagyszülők/barátok/apja.

2015. febr. 25. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából ilyen picinek még csak annyi a törődés, hogy megtapsoljátok, megdícséritek, örültök, amikor majd sikerül neki is a morgáson kívül valami. Nagyszülőkkel tud együtt énekelni. Nem kell persze kötelességet csinálni neki három éves korára, csak szerintem ne hagyjátok elsikkadni ha tehetséges. Nem feltétlen kell gyereksztárt csinálni belőle, de az jó, ha van valami ami később is örömforrás vagy hobbi lesz az életében. :)
2015. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, erőltetni semmit nem szándékozunk. Egyedül a mozgás lesz szorgalmazva (bármi, csak mozogjon, udvaron futkározás is jó), minden mást csak megmutatunk neki, aztán ami érdekli, abban majd támogatjuk.


Arra kíváncsi leszek, hogy a zene szeretete mellé tehetség is társul-e majd. A család élesen kettéosztható profi énekesekre (kórustagok, stb) és abszolút repedtfazék hangúakra. Középút nincs, szerintem ő is valamelyik végletbe fog esni. Remélem nem tőlem örökli és jó hangja lesz :)

2015. febr. 25. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogyne táncolna,énekelne?! :)

Majd később máshogy is fog még.Enyém is dalol már halandzsázva 2 évesen,szörnyű hangja van:D

Nem kell fejleszteni neki,majd oviba/suliba ha tényleg tehetséges.Had énekeljen még kicsiként ,ha rossz is a hangja :D Tök cukik.Enyém buszon szokott sokszor dalolni,meg dőlni jobbra-balra.

2015. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

néha azért jövök fel erre az oldalra,mert olyan jókat mosolygok.most például a "bikicsunáj"-on...csak nem akarok hangosan,mert felébred a baba.

egyébként akármit dalolsz,akárhogyan, a te hangod a legszebb neki,ha hiszed,ha nem.de ,ha téged is zavar a saját hangod,akkor lehet mondókázni,ritmust ütögetni is.az is fejleszt

2015. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az énekhangom tényleg szörnyű, viszont fütyülni tudok. A Híd a Kwai folyónt szerintem már kívülről tudja. Ha megtanulok beatboxolni, akkor még a rezesbandás részt is beleteszem.


Egyetlen hátrány, hogy ő is próbál fütyülni, de nála ez még nagy nyomású porlasztott nyálat jelent, nálam meg gyakori szemüvegtörölgetést.

2015. febr. 26. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!