Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruha, és egyéb kellékes...

Milyen ruha, és egyéb kellékes listát állítottatok/állítanátok össze egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Még csak a 15. hetemben vagyok, de már el kezdett foglalkoztatni a kérdés, és már olvastam ezt-azt, de szeretnék minél több listát összehasonlítani. Első babám, még nem akarok semmit se venni legalább a 25. hétig, de én mindig mindennek alaposan utánajárok, ezért kezdem el már most az érdeklődést. Légyszíves írjatok nekem főleg ruha listát, milyet, és mennyit kellene vásárolnom, ha augusztusi babám lesz, de Angliában élek, itt hűvösebb van kicsit pár fokkal. (Habár mostanában a globális felmelegedés itt is bekavart, és változott az időjárás) Írjátok le légyszíves, hogy ez már egy kipróbált lista e. Írhattok kelléklistát is. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 14. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A lányom februári születésű volt,most lesz majd egy éves a napokban. Sok listát olvasgattam én is,de sajnos rengeteg felesleges dolog van amit "javasolnak". Unokanővéremnek 3 gyereke van,tőle kértem segítséget az összeállításkor.

Babaszobába: kiságy,matrac,pelenkázó,pelenkázó feltét, kiskád (álvánnyal)

Ruhák,egyebek: mi vettünk 10db fehér 56-os bodyt 5rövid és 5hosszú ujjút, 10db fehér rugit 5ujjatlan és 5hosszúujjú, 20db textilpelust, pici kesztyűt hogy ne karmolja meg magát. Nekünk kellett bundazsák mikor hoztuk haza, nektek szerintem nem kell. Törölköző 2db,ezek is fehérek, így könnyebb mosni. Egy vékony és egy vastag takaró,matracra gumis lepedő fehér 2db,pelus 2-3csomag,popsitörlő, fültisztító pálcika,olaj a bőrére.

Kb ennyi ami az első hónapban kell,legalábbis nekünk ezek voltak. Ha még eszembe jut valami írok.

Gyógyszereket,lázcsillapító,fürdető,alkohol,púder,D vitamin,Konakion a dokink írt fel és amikor jöttünk haza a kórházból,akkor váltottunk ki.

2010. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kifejezetten a 2. válaszolónak. Kiskesztyűre nem is gondoltam, és arra se, hogy mosás szempontjából is oda lehet figyelni a ruhatár összállítására.:D

Nagyon hasznos válasz.

Köszönöm a linkelőnek is.

2010. febr. 14. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem július elején született tavaly a kisfiam, és hát én is nagyon utánajárós voltam mindennek.

Hát íme az én listám:

56 és 62 méretekkel kezdtem a ruhákat, ki tudja melyik lesz majd jó alapon.

Mind a két méretből vettem:

-rövid újjú body

-hosszú újjú body

-kisnadrág

-rugdalózó plüss és pamut mindegyikből újjatlan és újjas verzió is (aztán a plüss nem kellett mert meleg volt)

-napozó

-takaró (3 vékonyabb, 2 vastagabb)

-textilpelenka 20db

-tisztálkodószerek (babakád, a kádba egy hozzávaló un. babakiemelő, amire ráteszed amíg picike, mosdókenőcs stb..)

-porszívós orrszívó

-kézi orrszívó

-légzésfigyelő

-babaőr

-matracvédő a kiságyba

-szagelzáró szemetes (nagyon hasznos!!)

-lázmérő

-1-2 plüss babajáték

-cumi 2 db.

- kiskesztyű hogy nehog összekarmolja magát az elején (aztán ezt nem használtuk)

-vékony sapka szél ellen ha ki kell vinni (ezt sem használtuk,6 hétig otthon voltunk ugye és ezalatt ki is nőtte)

-zoknik (ezt minden nap használtuk)

- köldökápoló szerek (alkohol és púder)

-törölköző 2 db.

-mosdatókesztyű

-plüss kabátka

-pamut kabátka

-cumisüveg (2 kicsi, 2 nagy)

-cumilánc


(Bababútor, babakocsi, csak még a nagy dolgokat nem is említettem)


Lehet kicsit soknak tűnik, de nekem így volt biztonságos :))

2010. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!