Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vihetem friss levegőre?

Mikor vihetem friss levegőre?

Figyelt kérdés
A kisfiam 11 napos. A védőnő 4 hetet mondott, de szerintem az sok. (A védőnő fiatal még, nincs gyereke, a nagy könyv szerint mond mindent.)Azért is lenne fontos, mert segítségem nincs, csak a férjem, viszont ő 1,5 hét múlva megy vissza műszakba és a 2 nagyobb ovis gyerekért nekem kellene mennem.A másik két gyerkőc tavaszi születésű, őket már 1,5-2 hét után kezdtem friss levegőhöz szokatni.Szerintetek mennyi idő múlva kezdhetem fokozatosan szokatni a levegőre?
2015. márc. 3. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk azt mondta, hogy hivatalosan két hét. Gyakorlatilag már kivihetjük. Szeptember végén szültek, hazajövet után másnap már kivitte az erkélyre kicsit.
2015. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocs az elírásért, mobil szótár:-)

Szóval: szültek szeptember végén, es kivittem pár percre. Es így szépen fokozatosan. 1- es voltam

2015. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Ma már kiviheted. Napról napra emeld a kint töltött időt. 2 hét múlva már 1-2 órát is kint lehet, ha jó idő lesz.
2015. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
nekem azt mondták, az első két hétbe 10 perces szellőztetés...2. hét letelte után ki lehet vinni 5-10 percekre, 4. héttől bármeddig (ilyen hidegbe szélve nyilván nem órákra)
2015. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Ma még csak egy kis ablakot nyiss neki, aztán holnap vidd le egy 5 percre, majd holnapután 10-re, aztán a hétvége felé, ha jó az idő 15-20 percet sétálhattok nyugodtan. Következő héten pedig akár délelőtt és délután is lehet egy-egy 15 perces séta.
2015. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Az én kislányom szeptember végén született, csütörtöki napon. Vasárnap engedtek ki minket a kórházból és aznap délután, tehát 3 napos korában 2 órát sétáltunk, játszótereztünk, mert itt volt a 2,5 éves bátyja, akit vinni kellett :-)

Nyugodtan kiviheted már!

2015. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Február 24-ei a lányom. Már a kórházban a szülész orvos kinyitotta a babákra az ablakot. És úgy engedett haza minket, hogy a levegő nem ellenség, menjünk nyugodtan. Az első pár napban nem igazán volt energiám hozzá, de amikor 1 hetes volt, akkor kivittem a teraszra 10 percre. Fokozatosan szoktattam, de arra emlékszem, hogy március 15-én kellemes idő volt, aznap másfél órát sétáltunk már kint vele.

Nekem a védődő is azt tanácsolta, meg a doki is, hogy ne ablakozzunk. Vigyem ki nyugodtan kicsit.

2015. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan kiviheted már pár alkalmas hozzászoktatás után! Először otthon szellőztetés, majd tíz perc felöltöztetve a szobában nyitott ablaknál, majd uez 20 perc, majd kiviszed kb fél órára.

Babakocsit alulról is béleljétek ki. Ne legyen szél, pára.

2015. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Én is ezen gondolkoztam napok óta, febr. 16án született. Harmadik baba, tehát van két nagyobb akikért már menni kell időre. Voltam már vele az erkélyen, én úgy döntöttem, hogy ma délután már elmegyek vele az oviba, hordozókendőben viszem. Úgy jobban védve van, nagy baja nem lehet majd belőle.
2015. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a lepontozásokat. Kb mindenki ugyanazt írta válaszként.
2015. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!