Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek hogy mentálisan nagyon...

Félek hogy mentálisan nagyon le van maradva a fiam, saját maga szeeet játszani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
10hónapos , ès alig tudom vagyis lènyegèben nem tudom lefoglalni hogy tanuljunk egy kicsit, sajàt maga jobban elvan. Ha leülök hozzà vagy le sem ejt, vagy csak màyzik ràm. Egèsz nap màszik, àll, bútorok mentèn mozog, de nem èrdekli hogy hol a szeme, szàja stb. Nem pàpàzik mèg , tapsolàsnàl csak annyira jutottam hogy kinytja a tenyerèt hogy csatogjon de nem üti össze. Van hogy a nappaliban vagyok ès simàn itt hagy hogy felfedeze a többi szobàt. A nevèrehallgat, a gyere is megy, nem szabadra annàl gyorsabban csinàlja. Mindent kipakol. Szoktam egyedül formabedobózni, olvasni nem is figyel ràm. Mit csinàljak, hogy fejleszem? A foglalkozàsok kint pl a kerekítő nagyon messze vannak, orvoshoz àprilisra van időpontuk pont egy èves koràra....fèl ève kaptuk mert koraszülött így nèha rànèztek de 6hónaposan rendbe talàltàk ès csak ekkorra hívtak vissza. Nem is tudom így egy èves koràra hogy fog fomabedobózni, vagy èpítőkockàzni. Most mindent csak eldobàl ès szalad utànna ez ès a ràgàs neki a jàtèk....teljesen el vagyok keseredve.
2015. márc. 3. 13:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van hallássérült a családban, a gyerek jelnyelvet is tanul, a létező összes szakirodalmat elolvastam ezzel kapcsolatban és mindenhol azt írják,h a gyerekek egy éves kor körül kezdenek el jelnyelven is "gagyogni", nyilván van aki korábban, van aki később, de ha 10 hónaposan nem tud még pápázni, az nem csoda, hisz az átlag másik gyerek se tud.

Enyém is egy évesen kezdett pápázni, pedig mi direkt, következetesen jelnyelvre tanítjuk.

Ez a 10 hónaposan pápázás egy ősrégi berögzült baromság.

Amit leírtál szerintem egy teljesen átlagos 10 hónapos viselkedése. Esetleg én még néha raknék be gyerekzenét, hangoskönyvet (mesekönyvek is vannak) miközben játszik és ennyi. Szerintem nincs mit fejleszteni rajta, mert teljesen normális.

2015. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%

Szard már le mit hadovál a hülye védőnő.... Soha a büdös életben nem hallgattam rájuk.

Enyém 10 hónaposan szerintem ugyanezeket csinálta. Most 19 hónapos és van amikor szeret "tanulni" van amikor le sem tojja mit mutatok :) Forma bedobó, meg építő úgy érdekli hogy dobálja szanaszét, na jó néha próbálkozik és sikerrel is jár, de hát Ő már 19 hónapos :) Nem értem ha a gyereked még 2 hónappal korábban is jött világra, akkor még csak 8 hónaposnak számít, mit vársz szegénytől??? Ne a máséhoz hasonlítsd.

2015. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányom lassan 2,5 éves lesz,de hozzá se lehetett leülni játszani,sőt még nagyon most sem lehet. El van a saját kis dolgaival.Ha szerepjátékozni akar,idehozza a kis edényeit,főzünk.Ha mesét akar hallgatni,idehozza a mondókás könyvét. Amúgy elvan,mesét néz,motorozik,tologatja a babakocsijában az állatokat,belepakol,legózik. Most kezdte a bölcsit,ott nem lehet letenni a tv elé,és mégis el van,kétlem hogy nagyon játszanának velük. Ha kreatívkodás van,segítenek,udvaron elvannak egymással.

Én is azt vallom,hogy az a legjobb ha hagyjuk a gyereket.Ha igényli a társaságot,majd jelez,amúgy hagyni kell önállóskodni,önállóan ténykedni,saját érdeklődését kielégíteni.

Lányom tudott integetni meg tapsolni is 6 hónaposan,ellenben csak 15,5 hónaposan indult el. Már 8 hónaposan felállt pedig.És ő szavakat 8 hónapos korától mond,18hónaposan már 80-90 + szó volt a szókincse.20hós korától mondatokban beszél.És most zajlik a bölcsi beszoktatás.Egyszer se hívtak még vissza,hogy sír vagy bármi.Egyszer betegség miatt hívtak már,de amiatt sosem,hogy nem tudják megnyugtatni vagy állandóan utánam sír.

Minden gyerek más...Sosem szabad őket egy kaptafa alá venni.Koraszülött-e vagy sem,egy 8-10 hónaposnak nem kell mást tudnia.Hozzáteszem lányom sosem szerette a meseolvasást,és a formabedobót se.Se régen,se most.Fél percet keresgéli a formákat,aztán ott hagyja.És megismeri ,mert pl a formarakós puzzle-el elvan viszont.

2015. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó ha ilyen lenne a fiam èn is hagynàm, de fèlek pont az a gond hogy ràhagyom, hogy nem vagyok jó anya mert nem foglakozom vel. Ezt nem ùgy èrtemhogy erőszakoskodom, megijeszteni nem akarom. Ha idejön felveszem de kb ennyivel meg is elègszik ès màr màszik is ki a kezemből. Mi van ha nem veszem èszre mikor szüksège van ràm, ha azèrt nem tudja a dolgokat mert nem mondom ,mutatom eleget? Vagy ha elhiszem hogy nincs baja es így kicsúszunk valami fejlesztèsből? Nincs pèlda előttem mert èn is ès a fèrjem is otthonban nevelkedtünk, ez nem aztjelenti hogy segèlyen èlünk, mindent megteremtettünk közösen, egyetemet vègeztünk, logikus higadt nő voltam ami a terhessèg alatt elveszett belőlem ès most nem tudom így felmèrni a helyzetet....kapkodok ide oda...
2015. márc. 3. 20:55
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Akkor most vegyél egy nagy levegőt és higgadj le. Elhiszem, hogy nehéz első gyerekkel, de így nem fog menni, rosszat teszel magadnak és a kicsinek is. Leírtuk itt legalább tízen, gyakorló anyukák, hogy teljesen normálisan viselkedik a fiad. Higgy nekünk, kérlek. A védőnőre pedig nem kell hallgatni, egy a lényeg, amit a gyerekorvos mond. Majd ha ő azt mondja, hogy gond van, akkor kell kezelni, de hidd el, hogy nincs. Egy tökéletesen fejlődő, a 10 hónapos kornak totálisan megfelelő viselkedést mutató fiad van. Örülj neki, élvezd a babakort, ne tedd ezzel tönkre ezt az időszakot.
2015. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Játszótér sincs, ahol ismerkedhetnél más anyukákkal? Hintázni már hintázhatna a babád, és akkor közben más hasonló korú gyerekeket is láthatsz, lenne összehasonlítási alap.
2015. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!