Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 9 hós és még nem tud...

Babám 9 hós és még nem tud egyedül kúszni. Ha megtámasztom a lábát, akkor megy, de egyedül nem. Szépen forog, a játékokért inkább odagurul, nem kúszik. Szerintetek nagyon le van maradva a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

2014. dec. 16. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát, kúsznia már kellene. Orvos mit mond?
2014. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp vinném orvoshoz. Mászni is kéne neki lassan.
2014. dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
orvosnál nem voltam vele. Gondolkodom a Dévény-tornán, de lehet csak kicsit lassabb...a környezetemben lévők szerint nincs lemaradva.
2014. dec. 16. 13:38
 4/16 anonim ***** válasza:
Az enyem soha nem kuszott. Mikor mar tudott ulni rogton a maszassal probalkozott es az nagyon jol ment neki.
2014. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Pedig sajnos le van maradva.

Itt is ezt írják és igazából mindenhol.


[link]


Az én fiam például 9 hónaposan már felállt és ő nem az extra gyors gyerekek közé tartozott. Vidd orvoshoz.

2014. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hát ne tudom, az én fiam előbb kúszott (5hó), mint forgott (6hó) és mászott (7hó), mint ült(8hó), 9 hónaposan felállt, pedig minkket elküldtek a neurológiára 4 hónapos korában, hogy nem támaszkodik az alkarján. Nem dévény tornára, meg egyéb erősködésekre, hanem babaneurológushoz, aki kimondta, hogy nincs baja a gyereknek, nem kell erőltetni, csinálja majd ha akarja. A babád szerintem is le van maradva picit, de lehet csak azért, mert még nem jött rá, vagy nem akarja csinálni, máshogy oldja meg. Vidd orvoshoz, hogy nézzék meg. Ne dévényeshez, hozzá csak akkor, ha az orvos azt mondja, szükséges.
2014. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia,


Egy szakembernek megmutatnám már én is, persze benne van a pakliban, hogy csak lusta, de lehet, hogy más gond van amit a minél hamarabb elkezdett fejlesztés javítana.

2014. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

az én lányom soha nem kúszott, de 8 hónaposan már tepert négykézláb ezerrel, 9 hónaposan pedig már két lábon járt, természetesen csak bútorokba kapaszkodva gyökkettő sebességgel.


én is megmutatnám egy szakembernek mindenképp a helyedben.

2014. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem kúszik, nincs lemaradva. Ő a gurulást választotta helyváltoztatásnak, nincs szüksége a kúszásra. Ha már áll négykézláb, akkor szerintem nincs gond, ha a mászás nem marad majd ki. Ha még nem áll négykézláb, akkor érdemes megmutatni szakembernek.
2014. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még nem aggódj. Én sem kúsztam, hanem gurulva közlekedtem, ha valamit el akartam érni, aztán mászás helyett térden jártam, és csak másfél évesen indultam egy egyedül. Teljesen normális vagyok, osztályelső voltam mindig, tehát nem mindig baj ez. Ha gondolod, vidd el orvoshoz, de én még nem aggódnék.
2014. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!