Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek hogy mentálisan nagyon...

Félek hogy mentálisan nagyon le van maradva a fiam, saját maga szeeet játszani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
10hónapos , ès alig tudom vagyis lènyegèben nem tudom lefoglalni hogy tanuljunk egy kicsit, sajàt maga jobban elvan. Ha leülök hozzà vagy le sem ejt, vagy csak màyzik ràm. Egèsz nap màszik, àll, bútorok mentèn mozog, de nem èrdekli hogy hol a szeme, szàja stb. Nem pàpàzik mèg , tapsolàsnàl csak annyira jutottam hogy kinytja a tenyerèt hogy csatogjon de nem üti össze. Van hogy a nappaliban vagyok ès simàn itt hagy hogy felfedeze a többi szobàt. A nevèrehallgat, a gyere is megy, nem szabadra annàl gyorsabban csinàlja. Mindent kipakol. Szoktam egyedül formabedobózni, olvasni nem is figyel ràm. Mit csinàljak, hogy fejleszem? A foglalkozàsok kint pl a kerekítő nagyon messze vannak, orvoshoz àprilisra van időpontuk pont egy èves koràra....fèl ève kaptuk mert koraszülött így nèha rànèztek de 6hónaposan rendbe talàltàk ès csak ekkorra hívtak vissza. Nem is tudom így egy èves koràra hogy fog fomabedobózni, vagy èpítőkockàzni. Most mindent csak eldobàl ès szalad utànna ez ès a ràgàs neki a jàtèk....teljesen el vagyok keseredve.
2015. márc. 3. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 10 hónapos gyereknél tök normális, hogy mindent felfedez, és élvezi az ide-oda mászást, dobálást, pakolást. S nem ül le tanulni....naná, hogy nem! Neki még nem ez a dolga, és szerintem ebben a korban még nem is kell külön fejleszteni, hacsaknem a védőnő vagy doki lát valami rendellenességet!

Amiket leírtál, nekem nem kirívó viselkedés. Ne haragudj, de egy kicsit úgy érzem, hogy túlliheged. Nem attól lesz jól fejlődő és okos, hogy magad mellé ülteted és elvárod, hogy csak rád figyeljen. A világ elég sok érdekeset mutat neki, fel akarja fedezni, és eljön az az idő, amikor már képes lesz direkt, kötelezően tanulni is. De ezt nem egy 10 hónapos babától várd. Ő még spontán tanul, megfigyel (még akkor is, ha nem néz rád, vagy ha azt hiszed nem hall téged)!

2015. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy teljesen normális 10 hónaposnak tűnik. Az enyém 20 hónapos, de a kocsik jobban izgatják, mint a formabedobó és a könyv. Ez van. Ne görcsölj!!!!
2015. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most 2 éves, 1 évesen le se sz.ta a formabedobót, építőkockát. Egyszerűen nem érdekelte.

Kb fél éve játszik vele, meg mondókázik, stb stb stb.

Már tök jól beszél, okos, értelmes gyerek. De nem próbáltam olyanra kényszeríteni amit nem akart. A formabedobóra kben mi van írva? Nem 1 - 1,5 éves kor felett ajánlott?

Miért vagy elkeseredve? Nem értem miért akarod tanítani a 10 hónapost építőzni, formabedobozni???? :O Ők kicsik az ilyenhez. Na most biztos megjelenik pár csodagyerek anyja, akinek a gyereke 3 hónaposan beszélt és legózott. De ez nem így működik.

Ne ess kétségbe. Az égvilágon semmi baja nincs a gyerekednek.

2015. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit most leírtál, az egy 10 hónapos gyerek tipikus viselkedése. Nem kell 1 évesen formabedobóznia és építőkockáznia (miért is kellene), nem kell pápáznia és tapsikolnia, az a dolga amit most csinál. Jönni, menni, felfedezni, pakolni. Tanulni 10 hónaposan???? Javaslom olvass kicsit utána, hogy milyen egy 10 hónapos gyerek, mert jelenleg fogalmad sincs róla.
2015. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam is kb ilyen volt ennyi idősen (nyilván tökegyformán fejlődő gyerekekek nincsenek), most 5 éves és nagyon jó képességű kölök.

Ha meg akarod nyugtatni magad, akkor vidd el valami SZAKEMBERHEZ, méresd fel... de azok alapján amit leírtál, én nem aggódnék a helyedben miatta. Viszont a te hozzáállásodon lenne mit csiszolni, és ezt nem rosszból írom tényleg.

2015. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Lehet persze hogy túllihegem, 2 hónappal előbb jött első baba, a vèdőnő csak azt hajtja hogy màr pàpàzni kellene, utànoznia minket, tudni a jàtèkai nevèt...

Az orvos meg legyint hogy igazàból jem is 10 hónapos, hiàba akkor születethanem 8 ès vàrjunk rà...

Èn meg kiidegelődök mert mi van ha csak vàrunk vàrunk ès elsiklunk dolgokon....

Első baba, csalàdom nincs nem "làttam" màs gyerek fejlõdèsèt nem tudom hol kellene tartanunk.

Mosolygós, nevetős ès hihetetlenül mozgèkony, csak ez èrdekli...mozogni mozogni mindent megnèzni pàr percig ès menni tovàbb....

2015. márc. 3. 13:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdezo, keress fel egy orvost, de ne a babádnak, hanem magadnak! Ugy gondolom nálad komoly problémák vannak és lesznek is késobb!
2015. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nem egyformák, úgyhogy még egy jószándékú védőnő sem gondolhatja, hogy minden 8-10 hónapos tökéletesen egyformán fejlődik. Ha ezt hiszi mégis, az meglepő és butaság is.


Én a leírtak alapján szeretnélek megnyugtatni, hogy fiad hozza az átlagos, babás, normális viselkedést.


Fejleszteni ilyenkor még külön nem kell. Nagyon sok infót szippantanak be így is naponta. Majd ha beszélni fog, akkor fog számodra igazán kiderülni, hogy miket is tud. Meg fogsz lepődni, hogy vajon ezt mikor és kitől hallotta. Mert elég nekik egyszer valamit mutatni vagy mondani, és már tudják is. Csak nem mindegyik baba, gyerek alkalmazza ugyanabban a korban. De ez nem baj!

2015. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, nehéz lehet, ha első babád, és a védőnőd is ilyenekkel ijesztget.

Koraszülött babáknál az első egy-két évben a korrigált kort kell nézni, ha két hónappal korábban született, akkor két hónapot mindig levonni. Így babádnak azokat "kell" tudnia, amit egy 8 hónaposnak - és ez alapján egyáltalán nincs lemaradva.

Azzal teheted a legtöbbet a fejlődéséért, hogy ha nincs kedve hozzá, akkor ne fejleszd! Ha Te ennyire rágörcsölsz a dolgokra, akkor Ő is így tesz, és esetleg már ovis korára tiszta stresszes lesz. Persze vedd ölbe, és mondókázz neki, ha van kedve. Vagy esti fürdetésnél mindig mondd, hogy melyik testrészét fürdeted, öltözésnél, hogy mosd dugd be a lábadat, stb. Aztán, ha eljön az ideje, meg fogja tanulni magától.

2015. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb fejlesztés a szabad játék. Amit ő tökéletesen csinál.

Amivel te próbálkozol az hasonló, mint az állami iskolarendszer. Kiöli a motivációt, a kíváncsiságot, a felfedezni vágyást. Nagyon káros lehet, főleg, ha ilyen pici korban erőlteted. Hagyd abba, mert ezzel nem fejleszted, hanem inkább hátráltatni fogod.

2015. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!